Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2018 10 30, 12:14

Vilniaus Konstitucijos prospekte – unikalūs šviesoforai už lyčių lygybę

Antradienį Konstitucijos projekte Vilniuje įjungti unikalūs pėsčiųjų šviesoforai su moters siluetu. Taip pažymėtas „Swedbank“ inicijuotos socialinės akcijos „Žalia šviesa lygioms galimybėms“ startas. Šia akcija bankas siekia atkreipti dėmesį į nelygybę tarp moterų ir vyrų darbo rinkoje ir paskatinti pokyčius visuomenėje bei versle, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Vilniaus Konstitucijos prospekte – unikalūs šviesoforai už lyčių lygybę
Vilniaus Konstitucijos prospekte – unikalūs šviesoforai už lyčių lygybę / Swedbank nuotr.

„Prieš šimtą metų moterys Lietuvoje įgijo teisę balsuoti, reiškiančią lygias galimybes politiniame gyvenime. O štai darbo rinkoje dar ir šiandien susiduriame su lyčių nelygybe. Tikiu, kad pažangiai valstybei, sėkmingam verslui ir laimingai visuomenei yra būtinos lygios galimybės“, – teigia „Swedbank“ Lietuvoje vadovė ir viena iš asociacijos „Lyderė“ įkūrėjų Dovilė Grigienė.

„Vilnius yra atviras laisvų žmonių miestas, kuriame kiekvienas mūsų turi turėti vienodą galimybę siekti savo tikslų profesinėje srityje ir įgyvendinti asmenines svajones. Tikiu, kad šiandien vienoje pagrindinių miesto arterijų – Konstitucijos prospekte – įjungti naujieji šviesoforai taps teigiamo pokyčio simboliais ir sostinėje, ir visoje šalyje“, – sako Vilniaus meras Šimašius.

Swedbank nuotr./Vilniaus Konstitucijos prospekte – unikalūs šviesoforai už lyčių lygybę
Swedbank nuotr./Vilniaus Konstitucijos prospekte – unikalūs šviesoforai už lyčių lygybę

Specialistai teigia, kad statistinis atlyginimų skirtumas tarp vyrų ir moterų Lietuvoje siekia 14 proc. ir dažniausiai yra kelių veiksnių pasekmė. Tarp šių veiksnių išskiriamas mažesnis skaičius moterų vadovaujančiose pozicijose, visuomenėje gajūs stereotipai apie vyriškas ir moteriškas profesijas, nevienodas atlygis už tą patį darbą ir vaiko priežiūra, kuria dažniausiai tenka rūpintis moterims.

Tarp didžiausių šalies įmonių aukščiausių vadovų yra vos 17 proc. moterų. Moteriškomis darbo sritimis vis dar laikomas aptarnavimas, socialinė rūpyba, švietimas. Tai sritys, kuriose atlyginimai reikšmingai atsilieka nuo „vyriškųjų“ sričių, tokių kaip IT ir inžinerija. Vaiko priežiūros atostogų Lietuvoje taip pat dažniausiai eina moterys. Skaičiuojama, kad vienerių ar dvejų metų karjeros pertrauka dažnai lemia atlyginimo atotrūkį, kuris išlieka visu karjeros laikotarpiu.

„Bet kuri visuomenė, kuri nuvertina moterų indėlį profesinėje, mokslo ar socialinėje srityje, netenka didelės dalies savo potencialo. Vis dar susiduriame su stereotipiniu požiūriu į moterų ir vyrų vaidmenis darbo rinkoje, ypač vadovaujančiose pozicijose bei renkantis karjeros kryptį. Todėl labai svarbu uždegti žalią šviesą keičiant nuostatas bei naikinant stereotipus. Džiugu, kad verslas šiandien mato prasmę siekti šio tikslo ir prisideda prie visai visuomenei svarbių procesų“, – sako socialinės apsaugos ir darbo viceministrė Eglė Radišauskienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas