Dabar populiaru
Publikuota: 2019 balandžio 16d. 16:29

Paaiškėjo, kurios Panevėžio įstaigos darbuotojai vairuoja saugiausiai

Renginio akimirka
Tado Martinaičio nuotr. / Renginio akimirka

Panevėžio darbo rinkos mokymo centras kartu su partneriais Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnyba bei Lietuvos automobilių kelių direkcija jau antrą kartą surengė miesto įmonių ir įstaigų varžybas, skirtas Saugaus eismo dienai paminėti. Jose paaiškėjo, kurios įstaigos atstovai pelnytai gali vadintis saugiausiais vairuotojais.

Pernai debiutavusiame vairuotojų meistriškumo konkurse dalyvavo 34-ių miesto įstaigų atstovai, o šiemet renginys sulaukė dar didesnio susidomėjimo.

Į varžybas užsiregistravo jau 42-i komandos. Varžybas organizavęs Panevėžio darbo rinkos mokymo centro Vairuotojų praktinio mokymo vadovas Vytautas Šakėnas teigė, kad norinčių dalyvauti buvo gerokai daugiau, nei buvo įmanoma sutalpinti renginio dienomis.

Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka
Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka

„Dalyviai turėjo proga trasoje išbandyti naująjį „Toyota Corolla“, „KIA Proceed“ ir „Volkswagen Amarok“. Jais dalyviai turėjo vykdyti skirtingas užduotis. Su „Toyota“ reikėjo įveikti trasą greitai, tačiau siekiant kuo mažesnių degalų sąnaudų, su „KIA“ dalyviai ant variklio gaubto vežė lėkštėje padėtą kamuoliuką, todėl turėjo vengti staigių manevrų bei jo nenumesti, o su „Volkswagen“ visureigiu reikėjo pademonstruoti manevravimo sugebėjimus ir nenuversti trasos kūgelių.

Šįkart ne patys komandų nariai sprendė, kas su kuriuo automobiliu važiuos. Buvo traukiami burtai, kurie, mūsų manymu, sulygino komandų jėgas. Viskas vyko estafetės principu, fiksuojant bendrą įveikimo laiką ir skaičiuojant baudas. „Toyota“ automobilyje sėdėjo teisėjas, kuris fiksavo degalų sąnaudas, tai čia rezultatai buvo įvairiausi – nuo 15 litrų iki 45 litrų šimtui kilometrų. Taip pat buvo skaičiuojami ir individualiai geriausi rezultatai šioje rungtyje“, – sakė Vytautas Šakėnas.

Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka
Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka

Komandų laukė ne tik praktinio vairavimo užduotys, bet ir teorinių žinių patikrinimas. Ekipoms reikėjo atsakyti į dešimt klausimų, susijusių su naujausiais kelių eismo taisyklių ir administracinių nusižengimų kodekso pakeitimais.

Šioje užduotyje nebuvo nė vienos komandos, kuri nesuklystų. Mažiausiai klydo dvi komandos, padariusios po dvi klaidas. Prasčiausias rezultatas – 8 klaidos iš 10 klausimų. Šiems klausimams įveikti komandos turėjo vos 4 minutes.

Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka
Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka

Pirmąją vietą šiame konkurse užėmė ir VĮ „Regitra“ atstovai, artimiausius persekiotojus įveikę 14 sekundžių persvara. Antrąją vietą iškovojo automobilių sporto klubo „Greičio svajonė“ nariai Tadas Petronis, Darius Jakštonis ir Gytis Vaitulionis.

Trečiąjį rezultatą užfiksavo UAB „Panevėžio Aurida“ kolektyvas. Gana sėkmingai pasirodė ir dvi šiame konkurse dalyvavusios vairavimo mokyklos – UAB „Vairolita“ ir UAB „Vairuotojų akademija“. Ekipos iškovojo atitinkamai 6 ir 7 vietas.

Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka
Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka

Taip pat apdovanoti buvo ir individualūs pasiekimai. Ekonomiško vairavimo moterų įskaitoje pirmąją vietą iškovojo Panevėžio darbo rinkos mokymo centro atstovė Greta Mačiulytė, antrą rezultatą parodė Panevėžio jaunuolių dienos centro atstovė Aurima Lužienė. Trečią vietą laimėjo Panevėžio apskrities VPK Kelių policijos tarnybos atstovė Jurgita Audickienė.

Šios rungties vyrų įskaitoje nugalėjo „Specagra“ atstovas Gintaras Zabulionis. UAB „Auresa“ atstovas Martynas Kavaliauskas laimėjo antrąją vietą, o Mindaugui Vickui, atstovavusiam VĮ „Regitra“, teko džiaugtis trečia vieta.

Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka
Tado Martinaičio nuotr./Renginio akimirka

Visi nugalėtojai ir prizininkai buvo apdovanoti itin gausiomis dovanomis, mat prie šio renginio prisidėjo nemažai miesto įmonių. Organizatoriai už pagalbą rengiant šį konkursą dėkoja UAB „Auresa“, UAB „Kredora“, KIA, UAB „Viada“, UAB „Protera“, UAB „Service Line“, UAB „Rolkeda“, Roko Lipeikio įmonei „Egzotika“, UAB „Hansa Flex“, UAB „Tepalita“, UAB „Ketrona“, KTU Panevėžio technologijų ir verslo fakultetui, „Coca-Cola HBC Baltics“, UAB „Kavos dėžutė“ bei Nacionalinio kraujo centro Panevėžio filialui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Ekspertai pataria

Video

14:48
01:05
00:43

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas