Dabar populiaru
Publikuota: 2011 rugsėjo 25d. 14:29

Ekoralyje išaiškinti taupiausi vairuotojai ir tituluotas „Lietuvos 2011 m. Ekovairuotojas“

Ekoralio dalyviai
Algimanto Brazaičio nuotr. / Ekoralio dalyviai.

„Auto Bild Lietuva“ skelbtas ekovairuotojo konkursas baigėsi ekoraliu, o konkurso nugalėtoju tapo 28-erių vilnietis Artūras Žukas – jam atiteko 2011-ųjų ekovairuotojo titulas. Kartu su šturmanu Ryčiu Turčinu jie buvo apdovanoti UAB „Inchcape Motors“ įsteigtu pagrindiniu konkurso prizu – kelione į Tarptautinę automobilių parodą Ženevoje 2012-aisiais.

Ekoralyje startavo 18 ekipažų. Pagal vairuojamo automobilio degalų tipą ir variklio darbinį tūrį jie buvo suskirstyti į 6 klases – susidarė trys klasės automobilių su benzininiais varikliais, dvi klasės su dyzeliniais ir viena hibridinių automobilių klasė.

Dauguma šių ekonominio vairavimo entuziastų važiavo savo nuosavais automobiliais, o pastarųjų amžius svyravo nuo 1997 iki 2011 m. Vairuotojų amžiaus vidurkis – 34 metai. Be vairuotojų vilniečių, taip pat dalyvavo ekipažai ir iš Kauno, Klaipėdos, Biržų bei Kuršėnų.

Anot ekoralio vyr. komisaro Vitoldo Miliaus, „Ekoralio trasa buvo sudaryta taip, kad jo dalyviai galėtų pasigrožėti ir tokiais Lietuvos kampeliais, į kuriuos galbūt specialiai ir nenuvažiuotų. O aplankymas tokių vietovių, kaip Dubingiai ar Kernavė, bei papildomos užduotys, kurias teko įveikti visiems ekipažams, suteikė šiam renginiui ir puikios laisvalaikio pramogos atspalvį“.

Algimanto Brazaičio nuotr./Ekoralio nugalėtojai
Algimanto Brazaičio nuotr./Ekoralio nugalėtojai

Nugalėtojais savo klasėse tapo: Robertas ir Jolita Molienė (Vilnius, „Fiat 500“), Zenonas Meškauskas ir Šarūnas Mockus (Kuršėnai, „Honda FRV“), Erikas Kaleinikovas ir Geda Korsakienė (Vilnius, „Fiat 500“), Artūras Žukas ir Rytis Turčinas Vilnius, „VW Lupo 3L“), Šarūnas Gruodis ir Kristina Kudokaitė (Vilnius, „VW Passat“), Vidas Žuraulis ir Kristina Kemzūraitė (Vilnius, „Toyota Prius“).

Ekovairuotojo konkurso įskaitoje tarpusavyje kovojo 11 ekipažų. Visi jie dalyvavo „Auto Bild Lietuva“ atrankoje, kur pirmiausia turėjo įveikti teorines užduotis.  Be jau minėto Artūro Žuko, iškovojusio absoliučiai aukščiausią įvertinimą („VW Lupo 3L 1.2“, dyzelinas, vidutinės degalų sąnaudos 2,57 l/100 km), geriausiais čia buvo pripažinti dar du vilniečių ekipažai.

Antrosios vietos laimėtojams, Raimondui Petrulioniui ir Tomui Balčiūnui („VW Golf 1.6“, dyzelinas, 4,07 l/100 km), atiteko kompanijos „Goodyear Dunlop baltic Tires“ ekopadangų komplektas „Goodyear Efficientgrip“. Trečiają vietą ir kompanijos „SIA Bajtel.LV“ įsteigtą prizą – navigatorių „Tom Tom VIA 120” – laimėjo Šarūnas Gruodis ir Kristina Kudokaitė („VW Passat 1.9“, dyzelinas, 3,79 l/100 km).

Net 8 dalyviai ekoralyje dalyvavo ir prieš metus, 2010 metais, tame tarpe ir vienintelė moteris – vairuotoja Jūratė Jasiulevičienė. Pažymėtina, kad šiemet buvo dvigubai daugiau šturmanių  moterų, net 11. Visas jas pasveikino ir atminimo dovanas įteikė vairuojančių moterų interneto portalas Autoledi.lt.

Išskirtines sąlygas ekoralio dalyviams suteikė degalinių tinklas EMSI, be to, dar ir maloniai nustebinęs daugiausiai degalų sunaudojusius ekipažus vertingais paguodos prizais.
Pasak ekoralį organizavusios UAB „Ecodriving LT“ direktorės Vaidos Balčiūnienės, „Ekoralis – tarsi savotiškas lakmuso popierėlis to, kaip visuomenė žiūri į ekovairavimą. Tai, žinoma, ne toks masinis renginys, kaip bėgimo ar dviračių maratonas, tačiau jis neabejotinai populiarėja, kasmet sulaukdamas vis daugiau ekonominio vairavimo principų sekėjų ir tampa tradiciniu bei laukiamu, o tai verčia kitais metais ir vėl atsinaujinti bei viską padaryti dar geriau.“

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas