2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2019 08 31

Nuo W.Blatkausko iki P.Jankūno: 25 įdomūs faktai apie lietuvius ir Lietuvą pasaulio krepšinio čempionatuose

Ar žinote, kad pasaulio krepšinio čempionatuose lietuvių kilmės žaidėjai atstovavo netgi Australijai ir Brazilijai? Ar žinote, kad lietuviai 1998 m. čempionate nugalėjo amerikiečius? Ar žinote, kuris krepšininkas Lietuvos rinktinei yra pelnęs daugiausia taškų per visą čempionatų istoriją? Portalo 15min rubrika „Ar žinai?“ dalijasi įdomiais faktais iš pasaulio krepšinio čempionatų istorijos, kurie susiję su Lietuva ir lietuviais.
Lietuvos rinktinė iškovojo šeštą pergalę iš eilės
Lietuvos rinktinė iškovojo šeštą pergalę iš eilės / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

1. 1959 ir 1963 m. pasaulio čempionatuose Brazilijos rinktinei atstovavo lietuvių kilmės Waldemaras Blatkauskas. Su šios šalies rinktine jis triumfavo abiejuose čempionatuose, tapdamas dukart pasaulio čempionu.

Per šiuos čempionatus jis sužaidė 13 rungtynių, pelnė 103 taškus. Deja, 1964 m., būdamas vos 25 metų, žuvo autoavarijoje.

cob.org.br. nuotr./Waldemaras Blatkauskas
cob.org.br. nuotr./Waldemaras Blatkauskas

2. Vienas Australijos rinktinės lyderių 1974 m. pasaulio krepšinio čempionate buvo lietuvių kilmės Edas Palubinskas. Tais metais čempionate jis vidutiniškai per 7 rungtynes rinkdavo po 24,8 taško ir tapo trečiu pagal rezultatyvumą turnyro žaidėju.

Vėliau E.Palubinskas išgarsėjo kaip ypač geras baudų metikas, pasiekęs ne vieną rekordą ir baudų metimo paslapčių bandęs išmokyti netgi Shaquille'ą O'Nealą ir Dwightą Howardą.

„Scanpix“ nuotr./Edas Palubinskas ir Shaquille'as O'Nealas
„Scanpix“ nuotr./Edas Palubinskas ir Shaquille'as O'Nealas

3. 1967, 1970 ir 1974 m. pasaulio krepšinio čempionatuose SSRS rinktinei atstovavo lietuvis Modestas Paulauskas. Jis iškovojo du aukso (1967 ir 1974 m.) ir vieną bronzos (1970 m.) medalius.

1967 m. jis tapo pirmuoju lietuviu, išrinktu į simbolinį pasaulio krepšinio čempionato penketuką. 1970 m. šį pasiekimą pakartojo.

Pliadisfoto.com nuotr./Modestas Paulauskas 1972 m.
Pliadisfoto.com nuotr./Modestas Paulauskas 1972 m.

4. 1978 m. pasaulio krepšinio čempionate SSRS rinktinei atstovavo kitas lietuvis – Sergejus Jovaiša. Jis iškovojo sidabro medalį.

5. 1982 m. pasaulio krepšinio čempionate Kolumbijoje SSRS rinktinės sudėtyje žaidė ir pasaulio čempionais tapo trys lietuviai – Valdemaras Chomičius, S.Jovaiša ir tuomet septyniolikmetis Arvydas Sabonis.

Jis tuomet buvo atsarginis ir žaidė vos penkiose rungtynėse, bet Kolumbijai įmetė 28 taškus, o iš viso čempionate turėjo 9,6 taško vidurkį.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką