2025-11-16 21:05

Žiaurūs eksperimentai Aušvice: kodėl Josefas Mengele buvo susidomėjęs dvyniais

Aušvico koncentracijos stovykloje nacis Josefas Mengele buvo itin susidomėjęs dvyniais, kuriuos įtraukdavo į savo negailestingus eksperimentus. Tai pasakojimas apie tariamą nacių „gydytoją“, kuris garsėjo savo keliamu siaubu.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Josefas Mengele (viduryje)
Josefas Mengele (viduryje) / „Wikimedia Commons“ nuotr.

Josefas Mengele nuo 1943 m. gegužės iki 1945 m. sausio dirbo Aušvico koncentracijos stovyklos gydytoju.

Tiesa, gydytoju jį galima vadinti tik sąlyginai, nes į jo pareigas įėjo ir žmonių siuntimas į dujų kameras. Labiausiai jis garsėjo nežmoniškais pseudomoksliniais eksperimentais.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą
Šiame straipsnyje pateikiama informacija skirta asmenims nuo 18 metų, kurie pagal galiojančius LR įstatymus turi teisę naudotis tokio pobūdžio informacija. Jei jums nėra 18 metų, prašome spausti NE ir neatidaryti šio straipsnio. Jei jums jau yra 18 metų, spauskite TAIP tuo pačiu patvirtindami, kad vaizdinė ir grafinė informacija bus skirta tik jūsų asmeniniam naudojimui ir saugoma nuo nepilnamečių.
Taip
Ne