Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2016 08 06, 11:20

25 ekspertų grožio patarimai, garantuosiantys geresnį rezultatą

Naudojimasis grožio ekspertų patarimais taupo laiką ir nervus, padeda gauti geresnį rezultatą. Drąsa būti savimi ir nedaryti taip, kaip dauguma, didina pasitikėjimą. Tai, ką perskaitysite, tikimės, gražinantis jums pravers.
Modelis
Modelis / Vida Press nuotr.

1. Sudžiūvęs tušas. Mėginate nusidažyti blakstienas, bet rezultatas apgailėtinas, nes tušas – senokai pirktas ir jau prastai „dirba“? Jei nešiojate kontaktinius lęšius, turite ir jiems skirto skysčio, jei nuolat sėdite prie kompiuterio, greičiausiai turite akių lašų nuo išsausėjimo ir nuovargio. Įlašinkite į tūtelę keletą lašų vienos ar kitos priemonės ir tušą puikiai atgaivinsite.

2. Veido kontūravimas. Kaip žinia, šią veido piešybos techniką labai išpopuliarino Kim Kardashian, bet štai ką apie tokį gražinimosi būdą sako garsioji Bobbi Brown: „Labai dažnai neprofesionalus kontūravimas atrodo „kaip ši moteris išsitepė veidą...“ Kita vertus, esu grožio ekspertė ir vertinu individualumą. Kontūravimo kryptis – neteisinga, nes verčia moteris manyti, kad jų veidai – kažkokie ne tokie... Man nepatinka piešti skruostikaulius, jei jų „nėra“. Pilni, apskriti veidai tokie pat gražūs kaip tie, kuriuose skruostikauliai iš prigimties labiau išsišovę.“ Juos Bobbi Brown pataria tiesiog švelniai paryškinti skaistalais ir pasistengti, kad visa oda atrodytų skaisti.

Vida Press nuotr./Makiažo teptukai
Vida Press nuotr.

3. Tikslesnės linijos. Pasinaudokite vizitine kortele kaip liniuote, kai kitą kartą išoriniuose lūpų kampučiuose brėšite kontūrus ir tepsite šešėlius. „Liniuotė“ padės sukurti grafiškai tikslesnį vaizdą.

4. Išradingas sprendimas. Mada siūlo neapsiriboti tradiciniu blakstienų įvaizdžiu (tokį atspindi tušų gamintojų pamėgta formuluotė: „Jūsų blakstienos bus juodos, ilgos, storos, riestos, nesulipusios“) ir improvizuoti – kad ir su spalva. Ne bėda, jei neturite mėlyno tušo, bet norėtumėte suteikti blakstienoms tokį atspalvį. Patepkite jas vokų šešėliais ir užfiksuokite tušu. O galbūt jums pasirodys tinkamesnis toks variantas: tušas + šešėliai + tušas. Eksperimentuokite! Beje, sulipusios blakstienos – irgi mados sąraše.

Vida Press nuotr./Moteris darosi makiažą
Vida Press nuotr.

5. Juodos ir storos blakstienos. Jeigu spalvotos blakstienos jums ne prie širdies, bet vešlesnių neatsisakytumėte, jas pastorinti padės kūdikių pudra.

6. Vietoj sausojo šampūno. Jis – tikrai puikus produktas, tačiau ką daryti, jei baigėsi, o plaukų plauti nėra kada? Gal turite kūdikių pudros? Taip, tai dar vienas būdas, kaip ją naudojant pasilengvinti gyvenimą. Jei esate šviesiaplaukė, tiesiog pabarstykite tais milteliais šukas ir pasišukuokite. O ką daryti brunetėms ir raudonplaukėms? Kai kas ryžtasi tokiai SOS gudrybei: sumaišo kūdikių pudrą su kakava ar cinamonu.

7. Kad spalva ilgiau nenubluktų. Plaukus dažančioms moterims patariama naudoti specialiai tokiems plaukams skirtus produktus. Tačiau pasaulyje žinoma grožio produktų ekspertė Paula Begoun tvirtina, kad „nėra esminio skirtumo tarp įprastų šampūnų bei kondicionierių ir tų priemonių, ant kurių parašyta „saugios dažytiems plaukams“. Ji įspėja, kad pastarosios dažniau apsunkina plaukus ir sumažina jų purumą. Ekspertės nuomone, poveikį dažytų plaukų spalvai pirmiausia daro dažnas plovimas ir saulė. Raskite būdų, kaip apsaugoti plaukus nuo viena ir kita.

Vida Press nuotr./merginai dažo plaukus
Vida Press nuotr.

8. Spindesio suteikiantis produktas. Sausasis šampūnas sugeria riebalus ir šitaip atšviežina plaukus, tačiau šie dėl jo gali tapti dulsvi. Neutralizuosite šį sausojo šampūno (ar kūdikių pudros) poveikį perbraukusi plaukus pirštais, suvilgytais spindesio suteikiančiu serumu ar aliejumi.

9. Prancūziškas manikiūras. Madingi įvairių spalvų deriniai, skirtingi nagų pakraščių pavidalai: nutraukta juostelė, trikampis, pusmėnulis... Neįgudusioms siūlome išmėginti du prancūziško nagų dažymo būdus. Manikiūro meistrė Deborah Lippmann, dirbanti su garsiausiais dizaineriais, pataria ne teptuku braukti per nagą (pradedančiosioms būna sunku nubrėžti lygią gražią pakraščio juostelę), bet, atvirkščiai, nagu braukti per teptuką. „Padėkite piršto galą ant stalo krašto, priglauskite prie nago teptuką ir laikykite jį stabiliai, o pirštą pasukiokite nuo vieno šono ant kito.“ Kitas būdas – priklijuoti ant nagų apvalius lipdukus taip, kad nagų galiukai liktų „nuogi“, ir juos nudažyti norima spalva. Kai nulupsite lipdukus, nagų krašteliai bus pagirtinai dailūs.

Fotolia nuotr./Nagai
Fotolia nuotr./Nagai

10. Neatsidarantis lako buteliukas. Kartais nagų lako kamštelis prikepa prie buteliuko ir nesisuka, nors verk. Pamirkykite ausų krapštuką nagų lako valiklyje ir patrinkite juo užsispyrėlio pakraščius.

11. 5,5 cm taisyklė. Trumpi plaukai vienam veidui tinka idealiai, kitam – neypatingai. Prieš apsispręsdama, nusirėžti ilgus plaukus ar ne, galite išmėginti Johno Friedos, apie juos žinančio viską, pasiūlytą testą. Atsistojusi prieš veidrodį po smakru horizontaliai priglauskite pieštuką, už ausies vertikaliai – liniuotę. Tarp pieštuko ir liniuotės turi būti status kampas. Jei atstumas tarp ausies spenelio krašto ir pieštuko galo – mažiau nei 5,5 cm, trumpų plaukų šukuosena jums puikiai tiks (kaip ir Halle Berry, Katie Holmes, Audrey Hepburn), jei daugiau kaip 5,5 cm – jūsų žandikaulis „prašosi“ ilgesnių plaukų (Kim Kardashian, Jessicos Albos, Sarah Jessicos Parker tipažas).

Vida Press nuotr./Trumpi plaukai
Vida Press nuotr.

12. Tinkamas pudros atspalvis. Labai svarbu atitaikyti pudros atspalvį, antraip veidas neatrodys taip puikiai, kaip galėtų. Kaip pasirinkti? Nieko gero nebus, jei pridėsite buteliuką prie veido, teptelsite pudra jį ar ranką. Padarykite štai ką: papudruotu pirštu perbraukite odą nuo skruosto iki kaklo vidurio keliais tos pačios pudros atspalviais. Dvi, o dar geriau trys „indėniškos“ juostelės akivaizdžiai parodys, kuris atspalvis – jūsų.

13. Kodėl verta miegoti su kuodeliu? Jei turite ilgesnius plaukus, kurie nakties metu linkę veltis, prieš miegą verta susirišti nesuveržtą kuodelį. Jei plaukai bus šiek tiek drėgni ir juos dar pasitepsite tekstūros suteikiančiu kremu, ryte, išleidusi kuodelį, išvysite laisvas bangas.

Vida Press nuotr./Moteris miega
Vida Press nuotr./Moteris miega

14. Paakių maskuoklis. Šios priemonės paskirtis – paslėpti paakių tamsumą, padaryti juos skaistesnius, gaivesnius, tačiau atsiranda rizika viena maskuojant akcentuoti kita – turime galvoje raukšleles. Pamėginkite maskavimo priemone patepti tik plotelius prie vidinių akių kampučių (ten šešėliai būna ryškiausi). Naudokite teptuką ir produktą su šviesą atspindinčiomis dalelėmis.

15. Efektyvi technika. Atsukti dažų tūtelę ir nuspalvinti lūpas patogu, tačiau geriau pasikliauti teptuku – tai garantuos, kad dažai neatsidurs už lūpų linijos (ypač kampučiuose), kad dažais jos bus padengtos tolygiai. Jei teptuko po ranka nėra, galite daryti šitaip: nudažykite lūpų centrą ir pirštu paskleiskite dažus į pakraščius. Tada centrinę dalį dar galite teptelti blizgiu ar drėkinamuoju balzamu.

Vida Press nuotr./Makiažas
Vida Press nuotr./Makiažas

16. Petite lūpos. Mažų, siaurų, plonų lūpų savininkėms paprastai nerekomenduojama naudoti ryškių, ypač tamsesnio atspalvio dažų. Jas optiškai didina, platina, putlina blizgiai ir natūralūs atspalviai. Dar viena gudrybė: prieš dažydamasi apibrėžkite viršutinę lūpą skaistinamuoju pieštuku ir pirštu išsklaidykite produktą, kad linijos nebūtų matyti. Tačiau kas sakė, kad visų moterų lūpos turi atrodyti kaip Angelinos Jolie?

17. Grožio produktų sudėtis. Ją įvertinti reikia! Ir, aišku, prieš perkant produktą reikia žinoti savo odos poreikius ŠIANDIEN, nes odos būklė kinta. Pavyzdžiui, produktai, turintys eterinio aliejaus, citrusų ekstraktų, mentolio, alkoholio denatūrato, gali sulėtinti odos gijimą (tarkim, neseniai ją bėrė), pabloginti riebios odos būklę.

Gretos Skaraitienės/žurnalo „LAIMA Velvet“ nuotr./Kremai
Gretos Skaraitienės/žurnalo „LAIMA Velvet“ nuotr.

18. Pagreitins procesą. Neverta mėginti pagreitinti lakuotų nagų džiūvimą pučiant į juos orą burna – priešingai, tai sulėtins procesą, nes iškvepiamame ore yra drėgmės. Patikimiau – plaukų džiovintuvo funkcija „Vėsus oras“. Arba galite pasinaudoti specialiu nagų lako džiovikliu.

19. Paprasčiausi būdai pasikeisti. Pirmas – nusikirpti kirpčius. Antras – kitoje vietoje, nei įprastai, pasidaryti sklastymą.

20. Sodresnė spalva. Dėžutėje šešėlių spalva kur kas ryškesnė, gyvesnė, nei užtepta ant vokų? Tokia priemonė kaip gruntas („primer“), kuris naudojamas prieš šešėlius, iškart pataiso situaciją – turime galvoje ir žalius ar mėlynus, ir kūno spalvos šešėlius. Be to, ši priemonė padidina šešėlių patvarumą.

Vida Press nuotr./Akių makiažas
Vida Press nuotr./

21. Su kauke – į dušą. Žvaigždžių grožiu besirūpinanti Joanna Vargas pataria: „Užsitepkite veido kaukę ir eikite į dušą. Garai suaktyvins jos poveikį.“

22. Plaukų šaknis paslepianti priemonė. Ji labai praverčia tarp dažymų, kai į akis pradeda lįsti ataugusios šaknys. Tereikia susirasti tinkamo atspalvio pieštuką, pudrą, sausąjį šampūną ar trumpalaikius dažus.

23. Malonesnė procedūra. Ir vėl pravers kūdikių pudra: pabarstykite ja vietas, kurias norite depiliuoti vašku, – pudra nusausins odą ir plaukeliai geriau prilips prie vaško. Ji dar ir nuramins odą.

„Fotolia“ nuotr./Plaukelių šalinimas
„Fotolia“ nuotr.

24. Nekaltinkite produktų. „Tas kremas nieko vertas!“ Neskubėkite kaltinti kremo, kaukės ar serumo, nes, galimas daiktas, pati ne viską padarote, kad oda pajustų produkto poveikį. Šis menksta, jei oda reguliariai tinkamai nenuvaloma ir nenušveičiama. Beje, kosmetikos veiksmingumas gali sumažėti, jei vonioje yra langas, pro kurį kas rytą ją apšviečia saulė. Laikykite grožio produktus ten, kur jų nepasiekia spinduliai.

25. Sausasis odos šveitimas. Dar vienas Joannos Vargas patarimas – pradėti dieną kūno odos masažavimu ir šveitimu naudojant šepetį. „Prieš dušą porą minučių pasidarbuokite šepečiu – tai stimuliuoja procesus, kurie odą jaunina.“

Vida Press nuotr./Sausas odos šveitimas
Vida Press nuotr.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką