Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 26d. 11:00

Kvapų ekspertas iš Prancūzijos: „Moteriai pakanka turėti tik vienus kvepalus“

Kvapų ekspertas Cyrille'is Jahinas
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Kvapų ekspertas Cyrille'is Jahinas

Pamenate garsiąją Marilyn Monroe frazę, kad eidama miegoti ji „dėvi“ tik „Chanel No. 5“? Prancūzas kvapų ekspertas Cyrille'is Jahinas neteisia tų, kurių gyvenime kvepalai neegzistuoja, nes, kaip pats sako, visi žmonės yra laisvi rinktis. Tačiau pripažįsta, kad kvepalai yra tarsi nematoma suknelė: jie, kaip ir drabužių spalvos, išduoda mūsų emocijas bei suteikia pasitikėjimo savimi. Tad kaip juos išsirinkti ir tinkamai naudoti?

„Kvepalai yra priemonė išreikšti save be žodžių. Jie kalba apie mus, suteikia mums pasitikėjimo“, – sakė šią savaitę Vilniuje viešėjęs ir naujus Prancūzijos parfumerijos namų „Guerlain“ kvepalus „Mon Guerlain“, kurių reklaminiu veidu tapo aktorė Angelina Jolie, pristatęs kvapų ekspertas C.Jahinas.

Kai išsirenki savo gyvenimo kvepalus, jie yra vieni ir visam laikui.

Vilkėdami tam tikrų spalvų drabužius aplinkiniams siunčiame žinutę, kaip jaučiamės, nes spalvos išduoda mūsų emocijas. Pasak kvapų eksperto, ne tik spalvos, bet ir skoniai bei kvapai atskleidžia emociją. Dėl šios priežasties nesikvėpiname vienodai ryte ir vakare, nes tai irgi susiję su emocija, su tuo, kaip jaučiamės. Kaip sakė C.Jahinas, juk ir makiažas ar drabužiai einant į darbą ir į vakarėlį yra skirtingi.

Kiek kvepalų reikia turėti moteriai? „Vienus. Tik vienus. Žinoma, galite turėti ir daugiau, bet tada pati pasiklysite ir galiausiai klaidinsite aplinkinius. Jei norite būti neatpažįstama, galite tai daryti, bet paprastai, kai išsirenki savo gyvenimo kvepalus, jie yra vieni ir visam laikui“, – teigė pašnekovas.

Vida Press nuotr./Moteris kvėpinasi
Vida Press nuotr./Moteris kvėpinasi

Jis sutinka, kad išsirinkti savo kvapą nėra lengva, bet, esą, kai atrandi, žinai, kad tai jis. „Kaip ir įsimylint žmogų. Sutinki jį ir jauti, kad jis tau skirtas. Galbūt tie santykiai ir nesitęs visą gyvenimą. Gali būti, kad kada nors ir jus patrauks kitas kvapas – tai bus susiję su pokyčiais ir aplinkybėmis jūsų gyvenime“, – sakė prancūzas.

Vienintelis būdas atrasti savo kvepalus – uostyti.

Paklaustas, kaip atrasti savo kvepalus, jis patarė vienintelį būdą – uostyti. Jei sunku išsirinkti ar nežinote, kaip tai padaryti, visada galite pabendrauti su kvepalų kūrėjais.

Svarbus akcentas renkantis kvepalus, pasak eksperto, atkreipti dėmesį į tai, koks kvapas gamtoje jums patinka labiausiai: gėlių, žolelių, medžio, prieskonių, citrusų ir t. t. Kitas dalykas – ko tikitės iš to kvapo.

„Kai einate pirkti naujo drabužio, juk neperkate ko nors vien dėl to, kad jis naujas. Perkate tai, kas padeda geriau išreikšti save. Taip yra ir su kvepalais – kuri nors nata patraukia jūsų dėmesį. Ir leiskitės tam, nes kvepalus turime rinktis patys, o ne leisti kitiems nuspręsti už mus“, – sakė C.Jahinas.

Netiesa, kad tinkamiausias kvapas yra tas, kurio pats žmogus pasikvėpinęs neužuodžia.

Jis taip pat patarė neskubėti. Galite išsirinkti patinkančius kvepalus ir į parduotuvę sugrįžti po kelių valandų ar net kitą dieną. Eksperto teigimu, čia kaip su brangiais drabužiais ar batais – reikia duoti sau laiko nuspręsti, ar jie tikrai tinka. Ir jei kvapas patiko, išmėginkite jį ne tik ant popierėlio, bet ir ant savo odos. Mažiausiai po 20 minučių pradės skleistis tikrasis aromatas, grįžus namo jis bus dar kitoks ir gali būti, kad jums nepatiks. Štai kodėl reikia laiko, kad suprastumėte, jog šie kvepalai – tikrai jums.

Kvapų ekspertas neigia nuomonę, kad tinkamiausias kvapas yra tas, kurio pats žmogus pasikvėpinęs neužuodžia. Jo teigimu, švelnus kvepalų aromatas turėtų glostyti nosį.

„Jei perkate kvepalus, kurių neužuodžiate, prarandate pasitikėjimą savimi. Savo kvapą – kvepalus – turite jausti. Jie neturi jūsų erzinti, bet tą jūsų uoslei malonų aromatą turite justi. Juk kvepalai daug kainuoja, kam pirkti tuos, kurių galiausiai neužuodžiate ir kurie jums nesuteikia malonumo? Tai pinigų švaistymas“, – juokdamasis sakė C.Jahinas ir pridūrė, kad kvepalai neturi lyties.

Nors parfumerijos industrijoje ir įprasta kvepalus skirstyti į moteriškus ir vyriškus, nebūtina to paisyti. Pašnekovo teigimu, arabai dėl to nesuka galvos, kvėpinasi tuo, kas patinka, ir dažnai moteriškus ir vyriškus kvepalus maišo tarpusavy.

Luko Balandžio / 15min nuotr./Sudedamosios kvepalų dalys
Luko Balandžio / 15min nuotr./Sudedamosios kvepalų dalys

Šeši C.Jahino patarimai, kaip kvėpintis

1. Pamirškite kaklą.

Kai kvėpinate kaklą, pripurškiate kvepalų ir į nosį. Po 15 minučių nebejausite kvapo, nes nosis jau bus „nudeginta“ alkoholio.

2. Sukurkite kvepalų debesį.

Pats geriausias būdas yra ištiesus ranką nuo savęs pripurkšti kvepalų debesį ir per jį pereiti. Dulksna nusės ant jūsų odos. Galima tai daryti vonioje, išlipus iš dušo, arba kambaryje, vilkint drabužius.

3. „Perskroskite“ debesį drabužiu.

Jei norite, kad kvepėtų ir jūsų drabužiai, galite pakvėpinti ir juos. Tik jokiu būdu ne purškiant tiesiai ant jų iš arti. Pakabinkite drabužį ant pakabos, papurkškite kvepalų debesį ir paėmę pakabą „perskroskite“ drabužiu per jį.

4. Kvėpinkite drabužių vidų.

Kitas būdas jaustis užtikrintai ir skaniai kvepėti – kvėpinti drabužių vidų. Iš vakaro galite pakvėpinti savo švarko, palaidinės ar suknelės vidų, palikti per naktį ir ryte apsivilkti. Šilkinis, vilnonis audinys puikiai sugeria ir išlaiko kvapus, tad taip galite pakvėpinti ne tik drabužius, bet ir šalikus, skareles. Pasak kvepalų eksperto, šis būdas puiki išeitis toms moterims, kurios sako, kad negali kvėpintis vienais ar kitais kvepalais dieną, nes jų kvapas per stiprus.

5. Laikykite atstumą.

Dauguma kvėpindamiesi vis dar daro klaidų – kvepalus ant odos purškia iš labai arti. Eksperto patarimu, kitas kvėpinimosi būdas (jei nesirenkate debesies) – purkšti kvepalus ant odos 45–50 cm atstumu. Odą turi pasiekti tik dulksna.

„Anksčiau moterys kvėpindavosi už ausies, riešus, bet tose vietose nuguldavo tik mažas lašelis. Dabar naudojame purškiamus kvepalus, ir tai nėra tas pats. Todėl ir kvėpintis turime kitaip“, – sakė svečias iš Paryžiaus.

6. Kvėpinkitės tiek, kiek norisi.

„Čia tas pats, kaip užsisakyti juodos kavos arba kapučino – tai sprendžiate jūs. Esame laisvi žmonės, niekas negali mums nustatyti, kiek turėtume kvėpintis. Na, galbūt aplinkiniai – kolegos, draugai, kuriuos erzintų jūsų intensyvus kvapas, gali jums ką nors pasakyti. Iš kitos pusės – jei jums patinka intensyvus kvapas iš ryto, kam tai rūpi, esate laisvi daryti, ką norite“, – į rėmus nespraudžia kvapų ekspertas.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Mados infekcija

Eurovizija 2018

Euromaster

„Susitikime lauke“

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką