2026-08-17 07:00

Archeologai 8 metrų gylyje aptiko neįtikėtiną radinį: po vandeniu – „Europos Atlantida“?

Po Danijos Orhuso įlankos vandenimis aptikta akmens amžiaus gyvenvietė, praminta „Europos Atlantida“. Archeologai čia rado artefaktų, menančių civilizaciją, kuri šioje vietoje gyveno prieš beveik 8500 metų, rašoma „Daily Express“.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
google Sekite 15min Google
Stulbinantis archeologų atradimas Danijoje
Stulbinantis archeologų atradimas Danijoje / „Global News“ „Youtube“ vaizdo įrašo akimirkos / „15min“ fotomontažas

Atlantidos paslaptis istorijos pažinime paliko miesto dydžio spragą – archeologai vandenynuose ieško bet kokių šios po vandeniu nugrimzdusios civilizacijos pėdsakų.

Viena iš pagrindinių teorijų teigia, kad Atlantida iš tiesų niekada neegzistavo. Vis dėlto dabar žinome, kad mintis apie vandenyno prarytą pakrantės gyvenvietę yra visiškai realistiška.

Nebūtinai tikėtumėtės, kad Danija galėtų būti vieta, kur kadaise egzistavo egzotiškas prarastas senovės miestas, tačiau būtent čia archeologai aptiko, kaip teigiama „Global News“, įtikinamiausių Atlantidos egzistavimo įrodymų.

Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą