15min be reklamos
2023 02 03, 19:28

Aurimas Valujavičius įveikė trečdalį kelionės: prisipažino, ko pasiilgo labiausiai

Jau daugiau kaip mėnesį keliautojas Aurimas Valujavičius gyvena atvirame vandenyne, kuriame kompaniją palaiko tik rykliai, banginiai, retkarčiais atklystantys paukščiai ir konteineriniai laivai. Kito žmogaus nematęs 40 dienų, jis vienas be pagalbos ir palydos plaukia per Atlanto vandenyną mosuodamas irklais po 14 valandų per parą. Įveikęs trečdalį maršruto iš numatytų 8500 kilometrų, keliautojas dalijasi savo mintimis.
Aurimas Valujavičius
Aurimas Valujavičius / Asmeninio archyvo nuotr.

A.Valujavičiaus šia kelione siekia vienviete irkline valtimi perplaukti Atlanto vandenyną nuo Europos iki Šiaurės Amerikos žemyno per 110 dienų ar greičiau ir tokiu būdu paminėti 90-ąsias S.Dariaus ir S.Girėno skrydžio metines, užfiksuoti Lietuvos ir pagerinti pasaulio rekordą. Tai įgyvendinęs, keliautojas taps pirmuoju tokį maršrutą įveikusiu lietuviu ir trečiuoju žmogumi pasaulyje.

„Įveikiau jau trečdalį kelionės ir tuo pačiu sudėtingiausią bei labiausiai nenuspėjamą atkarpą. Dabar mano užduotis – saugiai nuplaukti iki Karibų salų: nuo ten iki Majamio manęs lauks techniškiausia maršruto dalis. Valties dugną jau teko panirus po vandeniu valyti du kartus, panašu, kad tai teks daryti maždaug kas 7 dienas.

VIDEO: Aurimo Valujavičiaus kelionė per Atlantą: parodė, koks vaizdas žvelgiant iš valties

Ateinančiomis dienomis sulauksiu stipresnio vėjo, tai padės laikyti didesnį greitį, nes dabar paskutines tris dienas irkluoju su pakankamai ramiu, 8–10 mazgų vėju ir maža banga. Idealus planas būtų per ateinančias 40–45 dienas pasiekti Dominykos Respubliką, matysim, kaip seksis. Kol kas pasiilgstu tik šaltibarščių ir naminio maisto – nieko kito. Dar per trumpas laikotarpis, kad pasiilgčiau žmonių. Gal po 100 dienų galvosiu kitaip“, – pasakoja keliautojas.

A.Valujavičiaus plaukimą per Atlanto vandenyną realiu laiku galite stebėti ČIA.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sugedusi buitinė technika: remontuoti ar pirkti naują?
Reklama
Ko reikia tikram šeimos automobiliui: esmė slypi nepastebimose smulkmenose
Reklama
Intensyvėjant „Rail Baltica“ statyboms darbams ruošiasi geležinkelio tiesėjai
Reklama
2022 m. „Rimi“ sėkmingai įgyvendino tvarumo ir labdaros iniciatyvas, prisidėjo prie paramos Ukrainai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką