2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Dubajus muša lankomumo rekordus: siekia tapti populiariausiu pasaulio miestu

Dubajaus turizmo rinka galutinai atsigavo po pandemijos sukeltų iššūkių ir pirmą kartą fiksuotas didesnis turistų skaičius nei prieš pandemiją. Per pirmąjį šių metų pusmetį Dubajų aplankė 8,55 mln. užsienio turistų, o tuo pačiu laikotarpiu 2019 m. fiksuota 8,36 mln. turistų. Dubajus jau daugelį metų patenka į lankomiausių pasaulio miesto dešimtuką, bet turi ambicingų tikslų tapti populiariausiu pasaulio miestu, rašoma Dubajaus ekonomikos ir turizmo departamento pranešime spaudai.
Dubajus, paplūdimys
Dubajus, paplūdimys / Shutterstock.com nuotr.

Bendrą turistų skaičių augino padažnėjęs turizmas iš Vakarų Europos šalių – turistai iš šio regiono sudarė net 20 proc. užsienio turistų skaičiaus. Dubajus įsitvirtino ir kaip mėgstama kelionių kryptis Vidurio Rytų regione – net 28 proc. turistų atvyko iš kaimyninių šalių. 17 proc. turistų į Dubajų atvyko iš Pietų Azijos regiono, 14 proc. – iš Vidurio ir Rytų Europos, Rusijos.

Toliau pagal vizitų skaičių rikiuojasi turistai iš Šiaurės ir Pietryčių Azijos (8 proc.), Šiaurės ir Pietų Amerikos (7 proc.), Afrikos (4 proc.) ir Australijos (2 proc.).

Vienas įspūdingiausių pokyčių, kurį atnešė įšaugęs turistų skaičius – viešbučių užimtumas. Dubajaus viešbučių užimtumas, kuris ir taip yra vienas didžiausių pasaulyje, per pirmąjį šį metų pusmetį pasiekė 78 proc. (2 proc. daugiau nei tą patį laikotarpį 2019 m.). Šis augimas yra ypač ryškus atsižvelgiant į tai, kad nuo 2019 metų viešbučių skaičius išaugo 13 proc., o kambarių – 26 proc.

Besitęsiančios vidaus ir tarptautinės investicijos į turizmo sektorių per keturis metus stipriai išaugino viešbučių skaičių – 2023 m. pirmojo pusmečio pabaigoje Dubajaus lankytojai ir gyventojai galėjo rinktis iš 810 viešbučių ir 148 689 kambarių. 2019 m. veikė 714 viešbučių, kuriose buvo 118 345 kambariai.

Shutterstock.com nuotr. / Dubajus
Shutterstock.com nuotr. / Dubajus

Augo ir vidutinė svečių viešnagės Dubajuje trukmė. Šiuo metu ji yra beveik keturios nakvynės (3,9), o 2019 m. I pusmetį vidutinė turistų vizito trukmė buvo 3,5 nakvynės.

Dubajus fiksavo ir vidutinių turistų išlaidų augimą – jos pasiekė 134 eurus per dieną, kai 2019 m. pirmąjį pusmetį turistas išleisdavo vidutiniškai 111 eurų per dieną. Miesto svečiai piniginę plačiau atvėrė ir poilsiui viešbučiuose, vidutinės pajamos už laisvą kambarį išaugo 24 proc. lyginant su laikotarpiu prieš pandemiją ir pasiekė 104 eurus.

Dubajus įsitvirtino ir kaip viena populiariausių kruizinių laivų kelionių krypčių.

Dėl nuolatinių investicijų į laivybos infrastruktūrą, prabangių prieplaukų įrengimo, ir ištisus metus šviečiančios saulės Dubajus įsitvirtino ir kaip viena populiariausių kruizinių laivų kelionių krypčių. Kruizinių turistų skaičius išaugo 125 proc., o 2022–2023 m. kruizinių kelionių sezonu per Dubajaus uostą jau atvyko 762 tūkst. Lankytojų.

Augant gastronominio turizmo populiarumui, Dubajus siekia įsitvirtinti pasaulinėje gastronomijos scenoje ir daro tai tikrai sėkmingai. „Michelin“ išleido jau antrąjį Dubajaus gidą, kuriame 90 restoranų, iš kurių 17 pelnė „Bib Gourmand“ nugalėtojų statusą, kuris lankytojams garantuoja puikų maistą už ekonomišką kainą. Net trys Dubajaus restoranai buvo įtraukti į 2023 m. geriausių pasaulio restoranų sąrašą. Mieste veikia įspūdingas skaičius restoranų ir kavinių – 13 tūkst. Jie reprezentuoja daugiau nei 200 skirtingų kultūrų ir virtuvės tradicijų.

Shutterstock.com nuotr. / Dubajus
Shutterstock.com nuotr. / Dubajus

Tai, jog Dubajus sulaukia vis daugiau verslo ir laisvalaikio turistų, yra kryptingos turizmo strategijos rezultatas. Mieste organizuojama daugybė populiarių renginių: Arabijos kelionių turgus, Dubajaus maisto festivalis, Dubajaus e-sporto ir žaidimų festivalis ir vasarą vykstantis išpardavimų festivalis.

Atskiro paminėjimo vertas ir Dubajaus stiprus konkurencinis pranašumas pritraukiant į šį miestą įvairius verslo renginius. Per pirmąjį šių metų pusmetį Dubajus laimėjo 143 konkursus ir būtent tokį skaičių įvairių verslo renginių ir konferencijų organizuos artimiausiu metu. Skaičiuojama, jog šie renginiai į miestą pritrauks beveik 100 tūkst. papildomų turistų.

Viešbučiai, kurie laikosi net 19 tvarumo standartų, gauna oficialių įvertinimą.

Jungtiniai Arabų Emyratai 2023 m. paskelbė tvarumo metais, o Dubajus siekia tapti pirmaujančiu tvariu miestu. Turizmo departamentas ėmėsi įgyvendinti tvaraus turizmo iniciatyvas, tarp kurių – viešbučių tvarumo vertinimas ir sertifikavimas. Viešbučiai, kurie laikosi net 19 tvarumo standartų, gauna oficialių įvertinimą. Šie 19 standartų apima energijos ir vandens efektyvų naudojimą, atliekų tvarkymą ir darbuotojų švietimo bei įtraukimo iniciatyvas, kuriomis siekiama padėti viešbučiams veikti kuo tvariau.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką