2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Egzotiškas maistas, kurį valgant reikia drąsos

Keliaudami po svečias šalis žmonės dažniausiai aplanko ne tik populiariausius muziejus, bažnyčias ir parkus, bet būtinai paragauja ir vietinio maisto. Italijoje mėgaujasi picomis ir makaronais, o Ispanijoje skanauja šviežias jūrų gėrybes.
Balut kiaušinis
Balut kiaušinis / Shutterstock.com

Tačiau atsidūrę tolėliau nuo Europos, dažnai išsigąsta iš lėkštės bandančios pabėgti vakarienės. Daugiau apie egzotiškiausius pasaulio patiekalus skaitykite žemiau.

Shutterstock.com/Kava iš išmatų
Shutterstock.com/Kava iš išmatų

1. Brangiausia pasaulio kava gaminama iš išmatų

Rytinis kavos gurkšnis daugeliui, lyg ritualas. O galbūt savo dieną norėtumėte pradėti ragaudami brangiausią pasaulio kavą? Ji gaminama Pietryčių Azijoje, o vienas kilogramas kainuoja net 582 eur. Tai išties ypatinga kava, jos gamybai reikalingos ne tik kakavmedžio sėklos, bet ir gyvūnų išmatos.

Kopi Luwak ir Mėlynojo Jamaikos kalno kavos pupelių rūšys turi išskirtinių skonio savybių, kurios ypač suintensyvėja praėjusios pro civetos, nedidelio, katę primenančio, atogrąžų gyvūno žarnyną. Civetos yra išrankios maistui, jų racionas labai įvairus, todėl pupelių fermentaciją praturtina įvairūs enzimai.

Balut patiekalas itin egzotiškas
Balut patiekalas itin egzotiškas

2. Virtas, beveik susiformavęs ančiukas

Jei maži ančiukai jums atrodo mieli, greičiausiai neišdrįsite paragauti nacionalinio filipiniečių patiekalo – Baluto, kuris dar vadinamas „Kiaušiniu su kojomis“. Vietiniai šalies gyventojai, tiek maži vaikai, ties suaugę, Balutą valgo beveik kasdien su didžiuliu pasimėgavimu. Tai anties arba vištos kiaušinis, su beveik išsivysčiusiu embrionu, turinčiu net plunksnas kojas ir sparnus. Jis verdamas apie 5-7 minutes ir patiekiamas šiltas. Valgis populiarus ne tik Filipinuose, bet ir Kambodžoje, Laose, Vietname, ir Kinijoje.

Shutterstock.com/Fugu žuvis
Shutterstock.com/Fugu žuvis

3. Fugu – žvilgsnis mirčiai į akis

Tai nacionalinis japonų patiekalas, gaminamas iš be galo nuodingos žuvies – Fugu. Jis yra nusinešęs tiek daug gyvybių, kad net keletą amžių šalyje buvo uždraustas.

Žuvis, kurią galite paragauti tik tekančios saulės šalyje, yra persunkta nervus paralyžiuojančiais nuodais – tetradotoksinu, kuris bent šimtą kartų stipresnis už kobros nuodus. Pakanka vos vieno prisilietimo prie tam tikrų Fugos vietų, kad organizmas gautų mirtiną dozę nuodų.

Tad didžiulė atsakomybė tenka virtuvės šefui iš žuvies gaminančiam sašimi arba fugų sriubą. Valgoma jos dalis, tai plonas žuvienos sluoksnis po oda, primenantis tirpstančios želė skonį ir gaivios jūros dvelksmą. Galimybė paragauti Japonų delikateso kainuoja apie 800 eurų, tačiau kartais baigiasi mirtimi.

Shutterstock.com/Gyvas aštuonkojis
Shutterstock.com/Gyvas aštuonkojis

4. Pabėgti bandantis patiekalas

Tikras kautynes su maistu galite patirti nuvykę į Korėją ir užsisakę Sannakji, tradicinio šalies delikateso. Tai vis dar gyvas ir lėkštėje judantis aštuonkojis, patiekiamas su sezamo sėklomis ir aliejumi. Paragauti valgio reikia nemažai drąsos, daugelį jautresnių žmonių gali supykinti vien judančio gyvio vaizdas prieš akis. Taip pat labai svarbu aštuonkojį tinkamai sukramtyti, kadangi mėgindamas pasprukti jis savo čiuptuvais kabinasi už visko ką tik randa, tad patekęs į burną gali užstrigti gerklėje, o tokiu atveju jūs uždusite. Patyrę valgytojai jau žino, kaip tinkamai sudoroti patiekalą, tačiau ragaujantiems pirmą kartą reikėtų būti ypač atsargiems.

Shutterstock.com/Kepti tarantulai
Shutterstock.com/Kepti tarantulai

5. Kasdienis užkandis iš vorų

Daugelis negali nė pagalvoti apie Europiečių taip dievinamas sraiges ar midijas, tačiau žmonės Azijoje paprastesni. Vienas iš populiariausių užkandžių, kurių galite paragauti Kambodžoje yra kepti tarantulai. Manoma, kad pirmieji patiekalą sugalvojo skurdžiai gyvenantys žmonės, nes jiems nuolatos trūkdavo maisto, o šiandien kepti tarantulai laikomi tikru skanėstu ir prilyginami užkandžiams. Kadangi vorai nuodingi, juos gaminant išimamas geluonis, tačiau jo dalis lieka mėsoje. Dėl šios priežasties jie pasižymi sveikatai naudingomis savybėmis: turi didelį kiekį baltymų ir net gelbsti nuo nugaros skausmo.

Egzotinių kelionių specialistai – kelioniuakademija.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką