15min be reklamos

Fotogeniškiausios Peloponeso vietos – atraskite ir įsiamžinkite

Viduržemio jūros skalaujamas Peloponeso pusiasalis Graikijoje rikiuojasi populiariausių šalies regionų sąrašo viršuje. Ir ne veltui – ši kryptis siūlo tūkstantmečių senumo istoriją, baltus paplūdimius, laukinę gamtą, jaukius miestelius, rašoma kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ pranešime spaudai.
Peloponesas
Peloponesas, Graikija / 123rf nuotr.
Temos: 2 Graikija Kelionės

Mėgsti keliauti? Dalyvauk konkurse „Kolumbas LT“

Pasak kelionių organizatorių, Peloponeso krypties populiarumas kasmet auga – jį lietuviai renkasi dėl universalumo: čia galima suderinti tiek ramias atostogas paplūdimiuose, tiek aktyvesnę pažintinę programą.

„Pietinėje Graikijos dalyje esantis Peloponesas yra populiariausias žemyninės dalies regionas. Šią kryptį itin pamėgusios ir šeimos su vaikais, kurios čia mielai suderina poilsį paplūdimyje su vietos istorijos, kultūros ir architektūros pažinimu. Baltas paplūdimio smėlis, žydras vanduo ir žymios archeologinės vietos išties nepalieka abejingų“, – sako S.Vaitelė, „Tez Tour“ produkto vadovė.

Vykstantiems į Peloponesą, kelionių ekspertė turi patarimą – atlaisvinti vietos fotoaparatuose ir telefonuose, nes gražūs vaizdai prašyte prašysis būti užfiksuoti. Ji dalijasi TOP 5 išskirtinėmis Peloponeso vietomis, kurias verta atrasti ir įamžinti.

1. Korintas

Rytiniame Korinto įlankos krante prieš kelis tūkstančius metų klestėjo antikinis Korintas, buvęs vienu iš svarbiausių Graikijos ir Viduržemio jūros regiono miestų. Jis garsėjo autentišku savo menu, architektūra ir religija.

Šiuolaikinis Korintas, esantis už beveik 5 kilometrų nuo antikinio Korinto, buvo įkurtas 1858 m. po to, kai žemės drebėjimas pastarąjį sulygino su žeme. Tačiau didybė išliko – dabartinis miestas keliautojus vis dar žavi savo kraštovaizdžiu, atsiveriančia Peloponeso panorama ir tūkstančius metų siekiančia istorija. Jame galima išvysti ir senųjų pastatų griuvėsius, šventyklas, amfiteatrą, fontaną.

Dabartinis miestas keliautojus vis dar žavi savo kraštovaizdžiu, atsiveriančia Peloponeso panorama ir tūkstančius metų siekiančia istorija.

Kelionių ekspertai rekomenduoja aplankyti ir Akrokorintą – senovinio miesto akropolį. Taip pat būtina įamžinti ir Jonijos bei Egėjo jūrą jungiantį Korinto kanalą. Vos 24 m ilgio kanalą supa aukštos ir 17 m aukštį siekiančios uolos, tad pro jį plaukiantys laivai sukuria itin originalų vaizdą.

2. Simos paplūdimys

Elafoniso saloje esantis Simos paplūdimys laikomas vienu gražiausių paplūdimių visoje Graikijoje. Tai viena iš nedaugelio salų, vadinamų Europos Karibais.

123rf nuotr. / Atostogos Peloponese
123rf nuotr. / Atostogos Peloponese

Simos paplūdimio juostą sudaro dvi dalys: didysis Megalos ir mažasis Mikros paplūdimiai, kuriuos skiria siauras balto smėlio ruožas ir turkio spalvos įlanka. Įspūdį čia dar labiau sustiprina 10 m aukščio smėlio kopos ir už jų augantis kedrų miškas.

„Magiškiausios akimirkos Simos paplūdimyje atsiskleidžia per saulėtekį ir giedromis naktimis, kai galima matyti nesuskaičiuojamą kiekį žvaigždžių, o labiausiai – per pilnatį. Tai išskirtinis reginys, kai baltas smėlis atspindi mėnulio šviesą“, – pasakoja S.Vaitelė.

3. Epidauro teatras

Antikinis Epidauro teatras yra garsiausias graikų antikos teatras, įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Norint pajausti jo galybę, reikia užlipti į viršų ir žvelgti į sceną iš apačios.

Šiame teatre telpa daugiau kaip 13 tūkst. žiūrovų, o jo akustika puiki. Pasak S.Vaitelės, nesvarbu, kurioje teatro vietoje būtumėte, galite išgirsite kiekvieną šnabždesį – net uždegamą degtuką.

Nepaisant to, kad tai 2500 metų senumo teatras, čia kasmet rodomi rinktiniai antikinės dramos spektakliai ir vaidinimai, organizuojamas Epidauro festivalis.

4. Polilimnio kriokliai

Polilimnio kriokliai – įspūdinga vieta, kurioje galima išvysti daugybę įvairaus dydžio krioklių. Šie kriokliai susiformavę Polilimnio tarpeklyje Mesenijoje, esančiame už Kalamatos miesto.

Šiuos krioklius galima pasiekti įveikus 3 kilometrų ilgio atstumą. Žygio metu eisite siauru takeliu pro tankią augmeniją, gėrėsitės vaizdingais mediniais tiltais, kol atsidursite slaptame rojuje. Čia išvysite mažus krištolo skaidrumo ežerėlius, kuriuos sukuria kaskadiniai kriokliai, jie apsupti alyvmedžių giraitėmis ir vynuogynais. Ši vieta puikiai tinka maudynėms ir įspūdingoms nuotraukoms.

123RF.com nuotr. / Peloponesas, Graikija
123RF.com nuotr. / Peloponesas, Graikija

5. Diros urvai

Diros urvai yra vienas įspūdingiausių Peloponeso gamtos objektų, esančių Diros įlankoje. Šie urvai pradėjo formuotis dar prieš kelis šimtus tūkstančių metų, sukurdami įvairių uolienų, daugiausiai stalaktitų ir stalagmitų pasaulį.

„Pasislėpę žemės gelmėse, šie urvai slepia turtingą istoriją, kurią lankytojai su gido pagalba gali tyrinėti plaukdami valtimi. Tai nepakartojamas reginys, praturtinsiantis nuotraukų albumą“, – sako S.Vaitelė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką