15min be reklamos
2023 02 03, 07:15

Honkongas nuo kovo pradės dalyti 500 tūkst. nemokamų skrydžių bilietų

Pastaraisiais mėnesiais miestas panaikino COVID-19 kelionių apribojimus, įskaitant privalomą izoliaciją atvykus. Dabar jis tikisi atsigauti po didžiulio pandemijos poveikio turizmo pramonei. Honkongo plane numatyta išdalyti 500 tūkst. lėktuvo bilietų, kurių vertė – daugiau kaip 250 mln. eurų, rašoma „Euronews“.
Honkongas
Honkongas / 123RF.com nuotr.

Spalio mėnesį Honkongo turizmo valdybos vykdomasis direktorius Dane'as Chengas BBC sakė, kad nemokami bilietai iš pradžių buvo nupirkti siekiant paremti oro linijų bendroves pandemijos metu.

Trečiadienį (vasario 1 d.) Honkongo vyriausiasis vykdomasis pareigūnas Johnas Lee pradėjo 2 mlrd. dolerių (1,8 mlrd. eurų) vertės kampaniją „Sveikas, Honkonge“, o skrydžių bilietų dalijimas prasidės kovo 1 d.

Prieš prasidedant pandemijai Honkonge 2019 m. apsilankė 56 mln. lankytojų, t. y. septynis kartus daugiau nei čia yra gyventojų. Tačiau griežti COVID-19 apribojimai pastaruosius trejus metus neleido lankytojams atvykti, o tai žlugdė turizmo sektorių ir jo ekonomiką. Vyriausybės preliminariais duomenimis, praėjusiais metais miesto BVP, palyginti su 2021 m., sumažėjo 3,5 proc.

Kaip veiks Honkongo nemokamų bilietų sistema?

Dalijimas prasidės kovo 1 d. ir truks apie šešis mėnesius, o bilietai bus dalijami etapais.

Pasak Honkongo oro uosto administracijos vyriausiojo vykdomojo pareigūno Fredo Lamo Tin-fuko, nemokamus bilietus platins Honkongo oro linijų bendrovės „Cathay Pacific“, „HK Express“ ir „Hong Kong Airlines“.

Bilietai bus palaipsniui platinami oro transporto bendrovių platformose užsienyje, pradedant Pietryčių Azijos šalimis, vėliau – žemynine Kinija ir Šiaurės Rytų Azija, rašo „Time Out Hong Kong“.

Dar 80 tūkst. nemokamų lėktuvo bilietų vasarą bus išdalyti Honkongo gyventojams, o dar 80 tūkst. – Didžiosios įlankos rajono gyventojams.

123RF.com nuotr. / Honkongas
123RF.com nuotr. / Honkongas

Lankytojai taip pat gali pasinaudoti specialiais pasiūlymais ir kuponais bei kitomis miesto paskatomis.

Milijonas kuponų, kurių kiekvieno vertė viršija 11,60 eurų, suteiks nuolaidų maistui, gėrimams, transportui, viešbučiams, mažmeninei prekybai ir lankytinoms vietoms. Pasak „Time Out Hong Kong“, jie bus dalijami keturiuose pasienio kontrolės punktuose esančiuose turizmo informacijos punktuose nuo vasario 2 d. (17 val).

2023 m. mieste taip pat vyks daugiau kaip 250 renginių ir festivalių – nuo Honkongo maratono iki muzikos festivalio „Clockenflap“, „Art Basel“ ir Honkongo regbio septyneto.

Kokie yra įvažiavimo į Honkongą reikalavimai?

Honkonge per visą pandemijos laikotarpį galiojo vienos griežčiausių taisyklių keliautojams.

Miestas iš esmės prisijungė prie žemyninės Kinijos „nulinės COVID-19“ strategijos ir savo atvykimo taisykles švelnino mėnesiais lėčiau nei tokie konkurentai kaip Singapūras, Japonija ir Taivanas.

Honkonge per visą pandemijos laikotarpį galiojo vienos griežčiausių taisyklių keliautojams.

Rugsėjo mėnesį buvo atsisakyta privalomo karantino atvykus. Tačiau net ir po to, kai sausio mėnesį Honkongas vėl atvėrė sieną su žemynine Kinija, turizmas atsigavo vangiai.

Dabar taisyklės dar labiau sušvelnintos. Lankytojams nebereikia izoliuotis atvykus, jei jų testai dėl COVID-19 yra neigiami.

Atvykstantiems turistams greitasis antigenų testas atliekamas atvykus ir dar kartą penktą vizito dieną. Jei testo rezultatas teigiamas, penkias dienas privalote izoliuotis viešbutyje arba apgyvendinimo vietoje.

Vyresni nei 12 metų asmenys taip pat privalo pateikti skiepijimo įrodymą, nebent turite medicininių priežasčių, dėl kurių negalite būti paskiepyti.

123RF.com nuotr. / Honkongas
123RF.com nuotr. / Honkongas

Honkongo gyventojai, kurie nėra visiškai paskiepyti, galės įvažiuoti į Honkongą. Nerezidentams, kurie nėra visiškai paskiepyti ir per pastarąsias septynias dienas lankėsi ne žemyninėje Kinijoje, Makao ar Taivane, į Honkongą nebus leista įvažiuoti.

Norint keliauti iš Honkongo į žemyninę Kiniją, reikia atlikti neigiamą PGR testą likus ne daugiau kaip 48 valandoms iki išvykimo. Jei keliaujate per sausumos pasienio kontrolės punktus, turite rezervuoti kvotą HKSARG internetinėje rezervavimo sistemoje. Keliaujant lėktuvu to daryti nereikia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Lietuvoje įmonės tvarumą supranta kitaip nei kitose Baltijos šalyse
Reklama
Požymiai, kada jau metas keisti stogą. Patarimai planuojantiems įsirengti saulės elektrinę
Reklama
Nealkoholinis „Švyturio Ekstra“ ketina skinti tarptautinių apdovanojimų laurus
Reklama
Elektromobilis, kurį galima papildyti degalinėje: didžiausi abiejų pasaulių privalumai viename
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką