15min be reklamos
2023 01 20, 07:00

Išrinktos pigiausios Europos šalys emigrantams: sąraše atsidūrė ir Lietuva

Žmonės išvyksta į užsienį dėl įvairių priežasčių – norėdami pradėti naują darbą, būti arčiau partnerio ar tiesiog siekdami pažinti kraštą. Tačiau dėl pragyvenimo kainų krizės pigesnio gyvenimo būdo paieškos tampa svarbiausia persikraustymo priežastimi.
Vilnius
Vilnius / 123RF.com nuotr.

Kai kurie europiečiai išskrido į pietus, kad sumažintų sąskaitas už šildymą ir pabėgtų į šiltesnius kraštus, rašoma „Euronews“. Daugelyje šalių emigrantai, gaunantys atlyginimus užsienio įmonėse, turi didesnę perkamąją galią.

Taigi, kur yra pigiausios vietos persikelti ir ką vietos gyventojai mano apie palyginti turtingų keliautojų antplūdį?

Pigiausios vietos Europoje pagal pragyvenimo išlaidas

Pragyvenimo išlaidų indeksas „Numbeo“ surinko visų Europos šalių duomenis. Buvo atsižvelgta į vidutinę nuomos, maisto produktų, komunalinių paslaugų ir pramogų kainas.

Akivaizdu, kad pragyvenimo išlaidos nėra vienintelis veiksnys, į kurį reikia atsižvelgti prieš persikraustant. Saugumas ir kiti gyvenimo kokybės aspektai taip pat labai svarbūs.

Štai keturios vietos, kuriose pavyko rasti pusiausvyrą.

Juodkalnija – atšiaurūs kalnai ir viduramžių kaimai

Juodkalnija gali pasigirti viduramžių miestais, lediniais ežerais, antruoju pagal gylį kanjonu pasaulyje ir itin mažomis kainomis.

„Numbeo“ šaliai suteikia 38,9 balų įvertinimą. Palyginimui, Šveicarijos – brangiausios Europos krypties – indeksas yra 114,2.

123RF.com nuotr. / Juodkalnija
123RF.com nuotr. / Juodkalnija

Šie indeksai rodo procentinę kelionės tikslo kainos dalį, palyginti su Niujorko miestu, kuris yra paieškos sistemos atskaitos taškas. Taigi kainos Juodkalnijoje sudaro apie 38,9 proc. Niujorko kainų, o Šveicarijoje kainos yra 14,2 proc. didesnės nei Niujorke.

Skaitmeniniai klajokliai gali kreiptis dėl 2 metų vizos į Juodkalniją su galimybe ją pratęsti dar dvejiems metams.

Kainos Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje:

Pigūs pietūs: 6,40 Eur.

Pinta alaus: 2 Eur.

Vienos miegamosios vietos buto miesto centre mėnesio nuoma: 372 Eur.

Portugalijos paplūdimiai ir barai

Portugalija su savo saulėtais paplūdimiais ir šurmuliuojančiais miestais yra populiariausia Europos skaitmeninių klajoklių kryptis.

„Numbeo“ Portugalijos pragyvenimo išlaidų indeksą įvertino 45,3 balo.

123RF.com nuotr. / Lisabona, Portugalija
123RF.com nuotr. / Lisabona, Portugalija

Pagal naująją šalies skaitmeninių klajoklių programą nuotoliniai darbuotojai galės gyventi ir dirbti šalyje iki 12 mėnesių. Norintieji gauti šią teisę turi uždirbti ne mažiau kaip 2800 eurų per mėnesį – keturis kartus daugiau nei Portugalijos minimalus darbo užmokestis.

Kainos Portugalijos sostinėje Lisabonoje:

Pigūs pietūs: 12 Eur.

Pinta alaus: 2,50 Eur.

Vienos miegamosios vietos buto miesto centre mėnesio nuoma: 1207 Eur.

Kroatijos nacionaliniai parkai ir senoviniai rūmai

Saulėtoji Kroatija yra šiek tiek brangesnė už Portugaliją – jos indeksas yra 46,7. Tokiuose paplūdimio miestuose kaip Splitas ir Dubrovnikas, garsėjančiuose „Sostų karų“ filmavimo aikštelėmis, vidutinė kaina išauga. Tačiau Balkanų šalis vis dėlto yra pigus pasirinkimas emigrantams.

123RF.com nuotr. / Zagrebas, Kroatija
123RF.com nuotr. / Zagrebas, Kroatija

Nuo 2021 m. sausio Kroatija pradėjo siūlyti specialias vizas skaitmeninių technologijų darbuotojams iš Europos Sąjungai nepriklausančių šalių, leidžiančias jiems pasilikti iki vienerių metų ir atleidžiančias nuo pajamų mokesčio.

Kainos Kroatijos sostinėje Zagrebe:

Pigūs pietūs: 9,80 Eur.

Pinta alaus: 2,40 Eur.

Vienos miegamosios vietos buto miesto centre mėnesio nuoma: 560,25 Eur.

Lietuva – kylantys ir augantys miestai

Lietuva taip pat populiari tarp skaitmeninių klajoklių, ypač jaunatviška sostinė Vilnius, kurioje gausu bendradarbystės erdvių. „Numbeo“ jai suteikia 48,8 balo.

Būsimieji emigrantai iš Jungtinės Karalystės, JAV, Australijos, Pietų Korėjos, Naujosios Zelandijos ar Japonijos gali prašyti skubios, supaprastintos vizos, kurią paprastai galima gauti per porą mėnesių.

123RF.com nuotr. / Vilnius
123RF.com nuotr. / Vilnius

Kainos Lietuvos sostinėje Vilniuje:

Pigūs pietūs: 10 Eur.

Pinta alaus: 4 Eur.

Vienos miegamosios vietos buto miesto centre mėnesio nuoma: 720,83 Eur.

Ką vietiniai gyventojai mano apie skaitmeninius klajoklius?

Mažos kainos yra puikus dalykas skaitmeniniams klajokliams, tačiau gali turėti neigiamą poveikį vietos bendruomenėms, kurios vėliau kenčia nuo kainų infliacijos ir būsto krizės.

Verta paminėti, kad vidutinis mėnesinis darbo užmokestis Podgoricoje yra 628 Eur – maždaug penktadalis vidutinio mėnesinio darbo užmokesčio Londone.

123RF.com nuotr. / Eurai
123RF.com nuotr. / Eurai

Prieš išvykdami į užsienį pasidomėkite, kaip vietiniai gyventojai vertina emigrantus ir kaip galite etiškai paremti bendruomenes, prie kurių prisijungiate.

Labai geras pirmas žingsnis – išmokti vietinę kalbą, ypač todėl, kad galite pradėti mokytis dar prieš atvykdami į šalį. Taip pat susipažinkite su vietos papročiais. Taip ne tik geriau integruositės, bet ir netyčia nieko neįžeisite.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką