Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Įvardinta 10 mažiausiai saugių miestų pasaulyje

Negalima aklai tikėti perspėjimais apie šalis. Oficialiai ir Iranas būna vadinamas nesaugiu, tačiau ten apsilankę žmonės neatsižavi iraniečių svetingumu bei nuostabiais potyriais. Tačiau visgi verta išgirsti įspėjimus, kad kai kuriose vietose gali būti mažiau saugiau, ir atitinkamai pasiruošti kelionei.
Lagosas, Nigerija
Lagosas, Nigerija / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Economist Intelligence Unit“ (EIU) kasmet daugiau nei pusšimtį pasaulio miestų išrikiuoja pagal saugumą. Atsižvelgiama į įvairius veiksnius, tokius kaip infrastruktūros, sveikatos, asmeninis ir skaitmeninis saugumas. Šiemet EIU įtraukė ir aplinkosauginius veiksnius, taip pat naują kriterijų – „urbanistinį atsparumą“: miesto sugebėjimą atsitiesti po nelaimės.

Vertinant asmeninį saugumą buvo atsižvelgta į nusikaltimų mastą, terorizmą ir kitokį smurtą. Skaitmeninis saugumas apėmė tokius pavojus kaip kibernetinės atakos. Sveikatos – ligoninių, pagalbos tarnybų, sveikatos apsaugos sistemos prieinamumą. Ir galiausiai, infrastruktūros saugumas vertinamas pagal pastatų, kelių ir tiltų saugumą. Kuo miestas saugesnis – tuo daugiau balų jis gavo.

Mažiausiai saugiu miestu paskelbtas Lagosas – didžiausias Nigerijos miestas ir buvusi sostinė. Lagosas užėmė paskutines vietas vertinant sveikatos ir asmeninį saugumą.

Tik vos vos saugesnis už Lagosą paskelbtas Karakasas, Venesuelos sostinė. Trečias nuo galo – didžiausias Mianmaro miestas Jangonas.

57 vietą iš 60 užėmė Pakistano didmiestis Karačis. 56 – Bangladešo sostinė Daka.

55 vietoje – Egipto sostinė Kairas, kuriame ypač prasta skaitmeninio ir sveikatos saugumo situacija.

Į mažiausiai saugių miestų dešimtuką patenka ir Maroko Kasablanka, Indonezijos Džakarta, Indijos Naujasis Delis ir Bogota Kolumbijoje.

Saugiausiųjų sąrašo viršūnėje dominuoja Azijos Ramiojo vandenyno pakrantės miestai, o pačiu saugiausiu trečius metus iš eilės paskelbtas Tokijas. Po jos rikiuojasi Singapūras ir Osaka. Saugiausiųjų TOP20 galite rasti čia arba galerijoje:

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Daktare, man pašalino tulžies pūslę, tačiau aš nesijaučiu gerai...“
„TOPsport A lygos tribūna“: „Panevėžio“ krizė, karštosios kėdės ir prezidentas svečiuose
Reklama
Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
Reklama
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius