15min be reklamos
2023 01 18, 09:14

JT: 2022 metais tarptautinių turistų skaičius padvigubėjo

2022 metais, palyginti su ankstesniais metais, tarptautinių turistų skaičius padvigubėjo, o 2023-iaisiais, panaikinus kelionių apribojimus, ypač Kinijoje, rodiklis turėtų pasiekti iki pandemijos buvusį lygį, antradienį pranešė Jungtinių Tautų turizmo institucija.
Kinų turistai
Kinų turistai / 123RF.com nuotr.

Praėjusiais metais turistų iš užsienio pasaulyje buvo 917 mln. (2021 metais – 455 mln.), savo ataskaitoje pranešė Madride įsikūrusi Pasaulio turizmo organizacija (PTO) ir pavadino tai „geresniais nei tikėtasi rezultatais“.

Nors praėjusiais metais atvykstančiųjų iš užsienio skaičius tebuvo tik 63 proc. lygio, buvusio 2019 metais prieš prasidedant COVID-19 pandemijai, PTO prognozuoja, kad 2023-iaisiais jis gali siekti 80–95 proc.

„Žvelgiant į ateitį, tarptautinis turizmas turėtų dar labiau atsigauti 2023 metais, kadangi yra susikaupusi paklausa, ypač iš Azijos ir Ramiojo vandenyno regiono, atsiveriant kelionių kryptims ir rinkoms“, – teigiama ataskaitoje.

Praėjusiais metais į Europą, populiariausią pasaulyje kelionės kryptį, atvyko 585 mln. turistų, tai yra beveik 80 proc. daugiau nei prieš pandemiją buvusio lygio.

Tačiau Afrikos ir Amerikos žemynų rodiklis atsigavo tik iki maždaug 65 proc. prieš pandemiją buvusio lankytojų skaičiaus, o Ramiojo vandenyno regionas dėl griežtesnių su pandemija susijusių apribojimų pasiekė tik 23 proc.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką