15min be reklamos
2023 01 16, 07:45

Kodėl niekada neturėtumėte basomis kojomis eiti per oro uosto saugumo patikrą?

Ekspertai perspėjo, kodėl niekada neturėtumėte vaikščioti per oro uosto saugumo patikrą basomis kojomis, kitaip rizikuojate susirgti įvairiomis bjauriomis ligomis, rašoma „The Sun“.
Patikra oro uoste
Patikra oro uoste / 123RF.com nuotr.

Oro uostų saugumo kontrolė yra viena iš mažiausiai malonių atostogų užsienyje dalių, nes keleiviai stengiasi ištuštinti kišenes ir rankinį bagažą nuo nešiojamųjų kompiuterių, skysčių ir smulkių pinigų.

Tačiau paaiškėjo, kad visa tai gali būti dar nemalonesnis dalykas, galintis sukelti odos infekciją. Taip yra todėl, kad oro uoste žmonės turi nusiauti batus, todėl galiausiai ant grindų vaikšto be nieko.

Rami Calis, Atlantos Emorio universiteto podiatrijos dėstytojas, „WebMD“ sakė: „Grindys dažnai būna purvinos, kai visi žmonės eina per saugumo patikrą. Be to – jos negauna saulės šviesos“.

„Nesu paėmęs mėginių iš šių vietų, bet jei paimsime, galiu lažintis, kad rasime 101 skirtingą dalyką“.

R.Calis rekomenduoja pasilikti kojines, jei prašoma nusiauti batus, o jei avite sandalus, visada pasiimti atsarginę porą kojinių.

Šį teiginį patvirtino ir Suomijoje atliktas tyrimas, kurio metu nustatyta, kad saugumo tarnyba yra nešvariausia vieta oro uoste.

Taip yra todėl, kad „beveik neišvengiama“, jog kiekvienas keleivis, eidamas nuo įėjimo iki lėktuvo, turės pereiti saugumo patikrą.

123rf.com nuotr. / Patikra oro uoste
123rf.com nuotr. / Patikra oro uoste

Podologė Ebonie Vincent taip pat perspėjo, kad keliaujant nereikėtų iškišti kojų pirštų.

Ji „Washington Post“ sakė: „Galite užsikrėsti grybeliu, jau nekalbant apie milijonus mikrobų ir bakterijų, kurias galite pernešti ant kilimų, viešbučio kambariuose, namuose ir automobiliuose, o tai kelia pavojų kitiems žmonėms.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką