04 12

Lietuvį pribloškė traukinyje sutikto Mišos pranašystė: „Rusai taip paprastai neišvyksta“

Neseniai kažkuriame iš portalų skaičiau, kad vienoje lietuviškoje parduotuvėje pardavinėjamuose žemėlapiuose Krymas yra priskirtas Rusijai. Kilo nemenkas šaršalas, kurio metu žemėlapių pardavėjai išsisukinėjo prisiekinėdami, kad tai yra klaida, kad jie imsis priemonių, reikš pretenzijas gamintojams ir panašiai. Toks veiksmas, žinoma, būtų teisingas, tačiau, žinote, kas būtų dar geriau? Geriau būtų dabar pat išimti tuos žemėlapius iš prekybos velniop ir ten pat pasiųsti visus mūsų „vatizuotus runkelius“, aiškinančius apie de faktinę Krymo priklausomybę Rusijai.

Šio straipsnio įgarsinimo gali klausyti tik 15min prenumeratoriai

Prenumeruoti
Taip atrodė kelionė į Krymą prieš karą
Taip atrodė kelionė į Krymą prieš karą / Vaido Mikaičio nuotr. / „15min“ fotomontažas

Skaitydamas apie tuos reikalus prisiminiau, kad ir pats esu buvęs Kryme. Ir ne, ne sovietiniais laikais – ne toks aš dar senas. Tai buvo gana neseniai, prieš pat pusiasalio aneksiją. Gerai, kad spėjome, nes po aneksijos į Krymą tikrai nebūtume sugalvoję vykti. O dabar, vykstant karui, tuo labiau.

Išvis nesuprantu, koks silpnaprotis dabar gali vykti į Rusijos okupuotas teritorijas ar į pačią Rusiją. Kodėl? Pirma – iš ten gali nebegrįžti (nors tai gal ir nebūtų taip blogai, mums Lietuvoje nereikalingi agresorių mylėtojai), o antra – Ukraina man per daug patinka, kad rizikuočiau gauti iš jos baną už nelegalų jos teritorijos lankymą. Neabejoju, kad karui pasibaigus Ukraina prisimins, kas tuo metu buvo kartu, o kas jai kenkė.

Vaido Mikaičio nuotr. / Taip atrodė kelionė į Krymą prieš karą
Vaido Mikaičio nuotr. / Taip atrodė kelionė į Krymą prieš karą

Kodėl apskritai sumąstėme vykti į Krymą? Nes jis – homo sovieticus, tai yra mūsų tėvų kartai buvo išsvajotų atostogų žemė, į kurią net ne visi sovietiniai piliečiai galėjo patekti. Norėjau pamatyti tą vietą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„Bintense“ apžvalga: patikima ir reguliuojama kriptovaliutų keitykla tiesioginiams sandoriams
Reklama
LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos