15min be reklamos
2022 12 06, 08:02

Netrukus galėsite naudotis telefonu skraidydami Europos Sąjungoje: ar tai tikrai gerai?

Europos Sąjungos skrydžių keleiviams netrukus bus leista naudotis mobiliaisiais telefonais neįjungus lėktuvo režimo, rašoma „Euronews“.
Išmanusis telefonas lėktuve
Išmanusis telefonas lėktuve / 123RF.com nuotr.

Europos Komisija nusprendė, kad oro linijų bendrovės gali ne tik leisti mobiliuosius duomenis, bet ir užtikrinti 5G technologiją lėktuve.

Tai turėtų reikšti, kad keleiviams nereikės naudoti telefonų skrydžio režimo, nors išsami informacija apie tai, kaip tai veiks, nebuvo paskelbta.

Dėl šių pakeitimų keliautojai galės skambinti telefonu, rašyti trumpąsias žinutes ir siųstis vaizdo įrašus.

Kodėl keleiviai skrydžio metu turi įjungti lėktuvo režimą?

Šiuo metu Europos Sąjungos lėktuvų keleivių prašoma išjungti mobiliuosius telefonus arba įjungti skrydžio režimą visai kelionei.

Taip yra todėl, kad anksčiau buvo mažai suprantama, kaip mobilieji duomenys gali paveikti skrydžio ryšį, BBC sakė Jungtinės Karalystės skrydžių saugos komiteto vadovas Dai Whittinghamas.

„Buvo nuogąstaujama, kad jie gali trukdyti automatinėms skrydžio valdymo sistemoms“, – sakė jis. „Patirtis parodė, kad trukdžių rizika yra labai maža.“

JAV susirūpinimą kelia tai, kad 5G dažniai gali trukdyti skrydžio sistemoms ir net keisti aukščio matavimus.

123rf.com nuotr. / Išmanusis telefonas lėktuve
123rf.com nuotr. / Išmanusis telefonas lėktuve

Tačiau Jungtinėje Karalystėje ir Europos Sąjungoje ši problema nekyla, patvirtino D.Whittinghamas.

„Trukdžių tikimybė yra daug mažesnė“, – sakė jis. „Turime kitokį 5G dažnių rinkinį, o galios nustatymai yra mažesni nei tie, kurie buvo leidžiami JAV.“

„Keliaujanti visuomenė nori 5G“, – pridūrė D/Whittinghamas. „Reguliavimo institucijos suteiks tokią galimybę, tačiau bus imtasi priemonių užtikrinti, kad viskas, ką jos darys, būtų saugu.“

Kada oro linijų keleiviai galės skambinti telefonu Europos Sąjungoje?

Europos Komisijos pritarimas reiškia, kad oro linijų bendrovės netrukus leis keleiviams naudotis mobiliųjų telefonų duomenimis skrydžiuose.

Valstybėms narėms suteikta galimybė iki 2023 m. birželio 30 d. orlaiviuose įdiegti 5G technologiją.

Tai reiškia, kad kitais metais lėktuvų keleiviai galės skambinti telefonu, naudotis programėlėmis ir siųstis muziką bei vaizdo įrašus skrydžių metu.

Valstybėms narėms suteikta galimybė iki 2023 m. birželio 30 d. orlaiviuose įdiegti 5G technologiją.

„5G suteiks galimybę teikti novatoriškas paslaugas žmonėms ir augimo galimybes Europos bendrovėms“, – pranešime teigė už vidaus rinką atsakingas ES Komisijos narys Thierry Bretonas.

„Dangus nebėra riba, kai kalbama apie itin spartaus ir didelio pralaidumo ryšio teikiamas galimybes“, – sakė jis.

Naudodamos 5G dažnius oro transporto bendrovės galės teikti didelės spartos internetą, todėl keleiviai galės atsisiųsti filmą per porą minučių.

Ar skrydžių keleiviai nori naudotis mobiliaisiais telefonais lėktuve?

Nors šis planas buvo pasitiktas kaip žingsnis į priekį kelionių lėktuvais srityje, ne visi juo patenkinti.

„Atsižvelgiant į tai, kaip žmonės elgiasi su telefonais visuose kituose viešojo transporto priemonėse, tai yra slegianti naujiena“, – „Twitter“ rašė vienas vartotojas.

„Dar viena priežastis nekęsti skraidymo. Įsivaizduokite, kad valandų valandas sėdite šalia žmogaus, kuris kalba telefonu“, – sakė kitas.

Kai kuriems keliautojams taip pat patinka pailsėti nuo telefonų.

„Man patinka, kad lėktuve (o aš skraidau nedažnai) visiškai nesusisiekiama [...] Tai visiškas atsijungimas“, – sakė vienas „Twitter“ komentatorius.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką