15min be reklamos
2023 01 07, 09:37

Nyderlandai reikalaus, kad atvykstantieji iš Kinijos atliktų COVID-19 testus

Nyderlandų sveikatos ministerija penktadienį pranešė, kad nuo kitos savaitės iš Kinijos lėktuvais atskrendantys keleiviai, norėdami patekti į Nyderlandus, turės parodyti neigiamą COVID-19 testo rezultatą.
PGR testas
PGR testas / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Keliolika šalių jau yra nustačiusios naujas kelionių taisykles atvykėliams iš daugiausiai gyventojų turinčios pasaulio valstybės, kuri po sprendimo sušvelninti griežtus viruso apribojimus susiduria su COVID-19 atvejų antplūdžiu.

Nyderlandų įvestos priemonės, kurios įsigalios antradienį, atitinka Europos Sąjungos rekomendacijas, teigė ministerija.

„Manau, kad mums svarbu įvesti kelionių apribojimus, kurie yra Europos kovos su virusu dalis“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Ernstas Kuipersas (Ernstas Keipersas).

Trečiadienį ES ekspertai „primygtinai paragino“ 27 bloko valstybes nares reikalauti, kad iš Kinijos skrendantys žmonės būtų tikrinami COVID-19 testu ir kai kurie atvykstantieji būtų tikrinami atsitiktine tvarka.

Atsižvelgdama į ES rekomendacijas, Nyderlandų vyriausybė paragino į Kiniją ir iš jos keliaujančius keleivius nuo penktadienio dėvėti veido kaukes.

„Vyriausybė taip pat tiria galimybę ištirti iš Kinijos skrendančių lėktuvų tualetų nuotekas“, – teigė E. Kuipersas.

Kelios kitos ES šalys, įskaitant Vokietiją, Prancūziją, Vokietiją, Italiją ir Ispaniją, jau yra paskelbusios, kad atvykėliams iš Kinijos taikomi COVID testavimo reikalavimai.

Amsterdamo-Schipholio oro uostas yra vienas didžiausių Europoje ir daugelio tarpžemyninių skrydžių centras.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką