Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Po baltarusių gido žodžių apie Vilnių lietuviams „išmušė saugiklius“

Kas naujo Baltarusijos fronte įvyko per savaitę? Nieko kažko per daug. Lenkai savo sienas tebegina efektyviai, neblogai laikomės ir mes. Štai ir pasienio tvora visai smagiai kyla. Yra kuo džiaugtis. Jei gerai pasiruošime, gal ir neišsipildys tos nelinksmos prognozės, sakančios, kad netrukus Lietuvą užpildys migrantai ir dvasios ubagai. Sakydamas dvasios ubagai, aišku, turiu galvoje ne migrantus, o tuos, kurie aiškino, kad tvoros mums nereikia, kad ji nieko neišsprendžia, kad su kaimynais reikia mylėtis, o ne nuo jų tvertis. Tokie giedorėliai paskutiniu metu girdimi rečiau, kas negali nedžiuginti.
Myriaus pilis
Myriaus pilis / V.Mikaičio nuotr.

Ankstesnėje dalyje pasakojau, kaip, keliaudami po lietuviškas pilis Baltarusijoje ir viešėdami Gardine, užsirovėme ant kažkokio nupušusio istoriko, aiškinančio, kad ne mes, o baltarusiai yra tikrieji lietuviai ir tiesioginiai Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės palikuonys. Šnekėjo jis ir daugiau panašių nesąmonių, bet ilgai jo neklausiau ir liepiau eiti namo. Miegoti.

Toliau mūsų kelias driekėsi į Naugarduką, kuriame stovi Naugarduko pilis. Nesu istorikas, todėl su istoriniais niuansais per daug neišsiplėsiu, ne to čia susirinkome. Tik trumpai pasakysiu, kad ji dar yra vadinama Mindaugo pilimi, nes neva Mindaugas joje gyvenęs ir netgi buvęs karūnuotas.

Kadangi tikrų šio fakto įrodymų nėra, tai kaip ir nėra prasmės diskusijai apie tai. Ko nežinom, už tą galvos neguldom. Aš ją labiau vadinčiau Vytauto pilimi, nes anksčiau buvusią medinę pilį Vytautas atstatė mūrine forma. Sako, kad šioje pilyje Vytautas su Jogaila planavo žygį prieš kryžiuočius, užsibaigusį Žalgirio mūšiu.

Metams bėgant, kryžiuočių pavojui išnykus, gynybinė pilies reikšmė vis mažėjo. Silpstant bendrai Lietuvos ir Lenkijos valstybei keliskart tą pilį kartu su miestu buvo užėmę rusai. Taip pat per vieną iš tų kartų jie sugriovė pilies bokštus, o plytas išsivežė į Rusiją, nes joje kaip tik buvo deficitas.

Įdomu, ar rusai gali nors kartą neimti to, kas jiems nepriklauso?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Progimnazijos direktorė D. Mažvylienė: darbas su ypatingais vaikais yra atradimai mums visiems
Reklama
Kodėl namui šildyti renkasi šilumos siurblį oras–vanduo: specialisto atsakymas
Reklama
Skrydžio režimu: atviras „Gurtam“ vadovo interviu su Benediktu Vanagu
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?