Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 lapkričio 20d. 20:55

Lietuviams Gardine – baltarusiški išvedžiojimai apie LDK ir net bulvinius blynus

Centrinė Gardino gatvė Tik prenumeratoriams
V.Mikaičio nuotr. / Centrinė Gardino gatvė
Pakalbėkime dar truputį apie mūsų nenusisekusius kaimynus. Žinau, kad kai kuriems žmonėms Baltarusija dabar sukelia tokį jausmą, kad vien išgirdę apie ją jie ima dairytis artimiausio vėmalų maišelio. Tokius žmones aš puikiai suprantu ir nekaltinu. Kad ir kaip pyktume ant sutvėrėjo, taip nepalankiai mums tą geografinę padėtį sustačiusio, gyventi su tuo ir ištisai zonduoti, kokie debesys eina iš Rytų, mes privalome dėl savo pačių saugumo.

Ar žinojote, kad beveik visa dabartinės Baltarusijos teritorija daugiau nei keturis šimtus metų buvo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštytės, tai yra – mūsų valstybės, sudėtyje? Kai lietuvis Gediminas pastūmė Lietuvos sienas į Rytus, tada dabartinės Baltarusijos teritorijos ilgam tapo mūsiškėmis.

Geri buvo tada mūsų valdovai, stiprūs, spardė rusams užpakalius, net dūmai rūko. Ir tik XVIII a., kai bendri Lietuvos ir Lenkijos valdovai darydami nesąmones po truputį parceliavo mūsų valstybę, jos teritorijas vis labiau jungėsi rusai ir kiti pašlemėkai. Tada ir netekome Baltarusijos. Ją pasiėmė rusai ir iš esmės nuo tada ją ir turi, nepaisant kokia nepriklausoma Baltarusija apsimeta esanti.

Paskaičiavau, kad prieš prasidedant pandemijai buvau įpratęs lankytis Baltarusijoje kone kasmet. Man ten visai patiko. Aišku, ne taip kaip Ukrainoje, bet vis tiek. Ir ne taip patiko, kad norėčiau joje gyveni – sergėk Viešpatie, aš ne tik nenoriu joje gyventi, bet noriu, kad ta šalis būtų kuo toliau nuo Lietuvos, ji mums neša nelaimes. Bet keliauti joje patikdavo.

Dažniausiai įspūdžiai iš kelionių po Baltarusiją būdavo malonūs, tačiau buvo viena kelionė, kai gavau ir mėšlo dozę.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 21

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

SEB verslo augimo programa

01:37:23

Video

01:27:07
01:32
01:48

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie PasaulisKišenėje