-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Indonezijoje gyvenanti Viktorija Panovaitė: „Kai kuriuos dalykus čia dar pratinuosi“

Nors po daugiau nei pusmečio gyvenimo Indonezijoje teko priprasti prie tam tikro šios šalies gyvenimo stiliaus ir net keisti kai kuriuos savo įpročius, tačiau iki šiol yra dalykų, kurie stebina ir jų dar neprisijaukinau.

Vietoje tikros – tirpi kava

Labiausiai mane nustebino, kad šalyje, kuri yra ketvirta pagal dydį kavos gamintoja pasaulyje, retas vietos gyventojas geria tikrą kavą. Dažniausiai indoneziečiai geria tirpią kavą iš pakelių – net kavinėse.

Tik dabar pradeda kurtis vietos kavinės, kur galima paragauti įvairiausių Indonezijos salų kavos, bet dažnas lankytojas tokioje vietoje – užsenietis. Kodėl taip yra? Kai Indonezija buvo kolonizuota olandų, čia pradėta auginti kava.

Šalyje, kuri yra ketvirta pagal dydį kavos gamintoja pasaulyje, retas vietos gyventojas geria tikrą kavą. Dažniausiai indoneziečiai geria tirpią kavą iš pakelių – net kavinėse.

Tačiau vietiniams gyventojams buvo draudžiama rinkti ir naudoti plantacijose auginamas kavos pupeles savo poreikiams, nes viskas buvo skirta tik eksportui.

Greičiausiai dėl to indoneziečiai neturi įpročio gerti tikros kavos. Net pasaulyje brangiausia kava „kopi luwak“, buvo „atrasta“, kai indoneziečiai negalėdami gerti tikros kavos, pamatė, kad tam tikra rūšis laukinių gyvūnų (palminių musangų) apvirškindama kavos pupeles palieka jas savo išmatose.

Indoneziečiai pradėjo rinkti šių gyvūnų išmatas, valyti ir džiovinti kavos pupeles, vėliau iš jų gamintis kavą. Gandas apie vietinių gaminamą kavą pasklido iki kavos plantacijų savininkų.

V.Panovaitės nuotr./Džiovinama „kopi luwak“
V.Panovaitės nuotr./Džiovinama „kopi luwak“

Olandai, paragavę „kopi luwak“, susižavėjo  šios kavos skoniu ir kvapu, todėl ėmė gaminti ir eksportuoti ir šią kavą. Dabar ypač vertinamos kavos pupelės randamos, iš laukinėje gamtoje gyvenančių palminių musangų išmatų, bet šių gyvūnų natūralioje gamtoje lieka vis mažiau.

Šalyje įkurta nemažai specializuotų fermų, kur palminiai musangai specialiai maitinami kavos pupelėmis, kad apdorotų kuo daugiau kavos pupelių.

Ryžių laukai virsta gyvenamaisiais kvartalais

Nors indonezietiškame meniu retai randu maistą, kuris mane labai sužavėtų, neatsisakiau paragauti kobrienos. Per pusmetį ragavau 4 patiekalus iš kobrienos ir gėriau kobros tulžies gėrimą su čiulpais. Sakoma šis gėrimas labai padeda medžiagų apykaitai subalansuoti.

V.Panovaitės nuotr./Kobros tulžies gėrimas
V.Panovaitės nuotr./Kobros tulžies gėrimas

Vertinimai: mėsa labai patiko. Tačiau gali būti, kad netrukus ji taps tikra retenybe – kobrų šiame Indonezijos regione mažėja. Tai vyksta dėl žmonių, kurie naikina ryžių laukus, kuriuose veisiasi kobros. Šių šliužų namus keičia žmonėms skirti statiniai – daugiausia gyvenamieji namai. 

Kobrienos Džogjakartoje galima paragauti keliuose restoranuose/kavinėse, kainos nedidelės: sumuštinį su kobros mėsa galima nusipirkti už 1 eurą. Žinau, kad čia galima paragauti ir šunienos, ir šikšnosparnių mėsos, tačiau tokiam išbandymui savo skrandį dar ruošiu. Į Džogjakartą kasmet atvyksta studijuoti daug jaunimo iš visos Indonezijos, tad ėmė trūkti būstų. Būtent todėl valdžia skatina naujų namų statybas. 

V.Panovaitės nuotr./Tokius maisto „davinius“ gaunu iš šeimos ir draugų.
V.Panovaitės nuotr./
Tokius maisto „davinius“ gaunu iš šeimos ir draugų.

Galima pajuokauti, kad gyvenimas Indonezijoje – geriausia dieta. Šeimos nariai ir draugai mano, kad Indonezijoje badauju, todėl kas kelis mėnesius man siunčia „maisto davinius“.

Sunerimti jie gal ir turi pagrindo, nes dėl intensyvių šokio pamokų (studijuoju tradicinius indoneziečių šokius ir pamokas turiu kiekvieną dieną po 7 val.) ir pasikeitusių mitybos įpročių – per 6 mėn. netekau apie 6 kilogramų.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius