Tiesiogiai
15min be reklamos
2022 12 02, 07:01

Romoje sulaikyti netikri „gladiatoriai“, kurie galimai iš turistų viliojo pinigus

Paprastai Italijoje blogai elgiasi turistai, tačiau šį kartą trys vyrai, kaltinami nusikaltimais prie Koliziejaus, yra vietos gyventojai, rašoma CNN.
Roma
Romos Koliziejus / 123rf.com

Vyrai, persirengę gladiatoriais bei centurionais, iš turistų reikalavo pinigų už jų pačių darytas „imperatoriškąsias asmenukes“, kurias padaryti jie paprašė turistų. Taigi jie buvo suimti juos įtariant turto prievartavimu.

Romos policijos pajėgos „Polizia di Stato“ apie tai pranešė savo „Facebook“ puslapyje, teigdamos, kad rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais gavo „daugybę skundų iš užsienio turistų, iš kurių buvo išviliota iki 500 eurų“.

„Veikimo būdas buvo identiškas“, – rašė jie. Gladiatoriais ar centurionais apsirengę vyrai esą kviesdavo savo aukas turistus pasidaryti „imperatoriškąją asmenukę“ prie Koliziejaus, o tada reikalaudavo pinigų. Kartais buvo naudojamas „smurtas ir grasinimai“.

Vieno italų turisto buvo paprašyta 40 eurų. Kai jis atsisakė, du įtariamieji jį apsupo, grasino sumušti ir tariamai išviliojo 150 eurų.

Airių turistas, kuris atsisakė sumokėti, sakydamas, kad neturi pinigų, buvo nuvestas prie netoliese esančio bankomato, kur jie jį sumušė, sakė policija. Nukentėjusysis išgrynino 200 eurų ir juos atidavė, tačiau vyrai pareikalavo daugiau ir privertė atiduoti dar 50 eurų.

Padedama Romos prokuratūros, policija nustatė trijų vyrų tapatybę ir jų atžvilgiu gavo kardomąją priemonę. Dviem iš jų paskirtas namų areštas, o vienas laikomas suimtas.

Tyrimai dar tik pradedami.

123rf.com / Prie Koliziejaus saugokitės uždarbiaujančių „gladiatorių“
123rf.com / Prie Koliziejaus saugokitės uždarbiaujančių „gladiatorių“

Netikri Romos gladiatoriai, kurie iš tiesų dažniausiai yra apsirengę ne gladiatoriais, o centurionais (kareiviais), jau seniai kelia problemų, nes daugelis turistų fotografuojasi su jais, palaimingai nežinodami, kad už tai bus apmokestinti. Versti turistus mokėti už nuotraukas yra neteisėta, tačiau atrodo, kad kai kurie jų to nesuprato.

Sausio mėnesį du romėnai buvo nubausti 13 500 eurų bauda, kai buvo pagauti iš turistų imantys mokestį už nuotrauką, o jų kostiumai buvo konfiskuoti.

2015 m. rumunų televizijos komanda, filmavusi centurionus, buvo apiplėšta, kai atsisakė mokėti. Kitas centurionas užsitraukė tuniką ir komandai rodė nepadorius gestus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką