Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Japoniją įsimylėjęs Sergejus Grigorjevas siekia sugriauti lietuvių galvose esančius mitus

Grafikos dizainerio Sergejaus Grigorjevo pažintis su Japonija prasidėjo nuo animacinio filmuko „Drakonų kovos“. Dabar tai yra jo darbas ir laisvalaikis. Šį rudenį trečią kartą į Japoniją vykstantis vyras žavisi šios šalies kultūra, maistu, tradicijos ir draugiškais žmonėms bei siekia supažindinti lietuvius su japonų kultūra.
Temos: 1 Japonija
S.Grigorjevo nuotr./Japonijos metro galioja nerašytos, bet griežtos taisyklės
S.Grigorjevo nuotr./Japonijos metro galioja nerašytos, bet griežtos taisyklės

Metro vagonuose – visiška tyla

Anot S.Grigorjevo keliaujant į Azijos šalis susiduri su kultūriniais skirtumais, kurie vakariečiams sunkiai suprantami.

„Vienas labiausiai mane nustebinusių momentų buvo, kai keliavome metro, kuriame galioja nerašytos, tačiau labai griežtos taisyklės.

Kadangi šioje šalyje gyventojų tankumas yra labai didelis, tai ir važiuoti tenka susigrūdus, tačiau japonai jaučia pagarbą šalia esančiam žmogui, todėl metro nevalgo kvepiančio maisto, išjungia telefono garsą, stengiasi maksimaliai netrukdyti kitų savo buvimu.

Pradžioje tai labai stipriai stebina. Keista, kai įžengi į prigrūstą vagoną, o ten – visiška tyla. Tačiau vakarais ši taisyklės nebegalioja, pavyzdžiui, važiuojant metro penktadienio vakarą visas traukinys tauškės, bendraus visi bus laimingi“, – pasakojo keliautojas.

Pokalbis dėl darbo – prie alaus bokalo

Japonija gyvenantis lietuvis tikino, kad japonai yra labai draugiški žmonės.

„Tokijuje užėjus į kokį nors restoraną, net ir patį mažiausią, su tavim pasisveikins, parodys kur atsisėsti, padėkos bei palinkės gero vakaro“.

Tačiau toks mandagumas, anot S.Grigorjevo, kartais gali ir apsunkinti. „Japonams yra sunku pasakyti žodį „ne“. Tad, net jeigu gatvėje pasiteiravus kelio vietinis jo nežinos, vis vien stengsis parodyti, jog jis nori tau pagelbėti.

Jis greičiausiai nurodys bet kurią kryptį. Todėl reikia žinoti, kad kelio reikėtų klausti bent trijų žmonių ir tik tuomet, kai iš visų gaunate vienodą atsakymą, keliauti link tikslo“, – patarė vyras.

Šį rudenį į Japoniją vėl planuojantis keliauti vyras prisiminė dar vieną neįprastą japonų įprotį – darbo reikalus spręsti neformalioje aplinkoje.

„Japonijoje yra įprasta po darbo kartu su kolegomis ir vadovais traukti į barą, pabendrauti, išgerti ir aptarti rūpimus klausimus. Tokio pasisėdėjimo metu gerdami alų jie gali pasikalbėti su vadovu apie atlyginimą ar paaukštinimą“, – pasakojo lietuvis.

S.Grigorjevo nuotr./Sergejaus Grigorjevo kadrai, užfiksuoti Japonijoje
S.Grigorjevo nuotr./Sergejaus Grigorjevo kadrai, užfiksuoti Japonijoje

S.Grigorjevui Japonija atrodo labai saugi šalis. Jis pasakojo, jog čia žmonės drąsiai palieka savo daiktus restoranuose nesaugomus – jiems net minties nekyla, jog kažkas gali dingti. 

„Daugelis Japonų palikdami dviračius šalia namų nakčiai jų nerakina. Iš pradžių tai stebina, bet gana greitai pripranti. Grįžus į Lietuvą apima nusivylimas, jog mūsų šalyje tenka akylai saugoti savo turtą.

Dėl šios priežasties japonų turistai neretai nukenčia nuo ilgapirčių Lietuvoje – jie nemoka saugoti savo daiktų“, – sakė Japonijoje tris kartus buvęs S.Grigorjevas.

Anot keliautojo, kainos Japonijoje tikrai negąsdina, reikia tik mokėti rinktis.

„80 proc. žmonių, su kuriais susiduriu, mano, kad į Japoniją keliauti yra be galo brangu. Tačiau dabar į Japoniją galima nuskristi už 500-600 eurų, apgyvendinimas toliau nuo miesto centro irgi nėra brangus“, – tikino pašnekovas.

S.Grigorjevo nuotr./Sergejaus Grigorjevo kadrai, užfiksuoti Japonijoje
S.Grigorjevo nuotr./Sergejaus Grigorjevo kadrai, užfiksuoti Japonijoje

Nemažą dalį išlaidų kelionėse tenka atiduoti maistui. Pasak S.Grigorjevo, Japonijoje galima rasti patiekalų už įvairią kainą. Svarbiausia – nebijoti ieškoti ir ragauti, nes daugelio produktų ir valgių skonis stebina lietuvišką gomurį:

„Japonijoje net ir tas maistas, kuris yra gaminamas, tiesiog, gatvėje, nenuvilia nei kiekiu, nei kokybe. Papietauti galima už 5-6 eurus.“

TAIP PAT SKAITYKITE: Penki skambių sostinių nustelbti, tačiau ne mažiau įspūdingi miestai

Keliautojams, kurie nori pažinti Japonijos kultūrą iš arti, pašnekovas patarė išeiti iš savo komforto zonos ir nors vieną kelionės dieną pabėgti nuo centrinių gatvių šurmulio, įsibrauti į siaurus skresgatvius: „Nueikite ten, kur tiesiog ant gatvės yra kepamas tradicinis maistas, o apie anglišką meniu negalima net pasvajoti“.

Jo teigimu, tokioje vietoje, kur vietiniai turistus nulydi akimis, bus geras ir autentiškas maistas. Be to, būtent čia iš arti galėsite pamatyti japonų kasdienybę bei pabendrauti su vietiniais prie alaus bokalo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Reklama
LPC meno galerijoje eksponuojamos parodos turi išskirtinę misiją
Reklama
Top 5 „Dreame“ dulkių siurbliai 2024
Užsisakykite 15min naujienlaiškius