Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Į sporto keliones leidžiasi ir draugų kompanijos, ir visai nepažįstami vyrai

Europos krepšinio čempionate žaidžianti Lietuvos rinktinė gali būti rami – net jei rungtynės vyktų atokiausiame pasaulio užkampyje, tribūnose būtų nors vienas lietuvis. Sporto kelionės, kurių metu įvairių sporto šakų aistruoliai vyksta stebėti savo mėgstamų komandų žaidimą gyvai, pastaraisiais metais tarp lietuvių tapo labai populiarios.
K.Žukauskas su draugais vyko stebėti ir Rygoje vykusias Lietuvos krepšininkų kovas.
K.Žukauskas su draugais vyko stebėti ir Rygoje vykusias Lietuvos krepšininkų kovas. / K.Žukausko nuotr.

Savaime aišku, daugiausia tautiečių vyksta palaikyti krepšininkų. Tačiau daugėja ir kitų sporto šakų gerbėjų, kurie su draugais, kolegomis ar visa šeima keliauja „pasirgti“ už Lietuvos sportininkus.

Rugsėjį prasidėjusiame Europos vyrų krepšinio čempionate Lietuvos rinktinė pirmąsias kovas žaidė Latvijos sostinėje Rygoje. Nieko keisto, jog į kaimyninę šalį palaikyti savų keliavo tūkstančiai lietuvių.

Kur kas mažiau jų tribūnose bus, tačiau vis dėlto bus ir Lilyje, Prancūzijoje, kur Lietuvos vyrų krepšinio komanda tęsia kovą dėl čempionato medalių.

Tribūnos suvienija 

„Prie televizoriaus emocija kita: yra tik rungtynės – be įžangos ir be emocijų po jų“, – sako Rygoje Lietuvos krepšininkų varžybas stebėjęs Karolis Žukauskas. Šis krepšinio čempionatas jam ir dar trijų draugų kompanijai – jau trečiasis: 2013 m. vyrai keliavo į Slovėnijoje, o 2014 m. – į Ispanijoje vykusius krepšinio čempionatus.

Savo patirtimi jis nesilygiuoja į tuos krepšinio sirgalius, kurie važiuoja „n“ metų ir dalyvauja visose čempionato varžybose. Be to, jų sporto kelionės kol kas apsiriboja krepšiniu.

„Dažniausiai važiuojame ta pati keturių draugų grupė. Tik pernai į Ispaniją kai kurie iš mūsų važiavo su šeimomis, nes išėjo ilgoka kelionė – Barselonai ir Madridui paskyrėme daugiau nei savaitę“, – sakė vilnietis.

Į pernai Ispanijoje vykusį čempionatą K.Žukauskas vyko su žmona Edita ir sūnumi.
K.Žukausko nuotr./ Į pernai Ispanijoje vykusį čempionatą
K.Žukauskas vyko su žmona Edita ir sūnumi.

Paprastai draugai iš anksto išsirenka keletą įdomesnių rungtynių ir važiuoja konkrečiai į jas: „Sėdėti dvi savaites užsienyje net dėl krepšinio būtų per didelė prabanga, sunkiai suderinama su darbu ir šeima.

Tiesa, pernai į Ispaniją keliavau su šeima. Taigi, kartais tai visai suderinama“, – pasakojo pašnekovas.

Pagrindinis tokios kelionės tikslas – varžybos, kuriose dalyvauja šalies rinktinė. Tačiau ne ką svarbiau yra tai, kad į tokias keliones vyksti su draugais.

„Varžybas deriname su turistine kelione: laisvu nuo krepšinio metu nuomojamės automobilį ir važinėjame aplink. Neįdomu būtų visas dienas sėdėti fanų bare (o tokių ten, sprendžiant iš išvaizdos, būna)“, – sakė vilnietis.

Kelionei draugų kompanija ruošiasi atsakingai, turi savų ritualų, aprangos detalių net plakatą.

Jausmo, kurį patiria varžybas stebėdamas gyvai, negali lyginti su TV žiūrėjimu, sako krepšinio sirgaliai
K.Žukausko nuotr./Jausmo, kurį patiri varžybas stebėdamas gyvai,
negali lyginti su TV žiūrėjimu, sako krepšinio sirgaliai

„Mums smagu tiesiog įsijausti į fano vaidmenį ir kvailioti svetimame mieste, ypač jei keliese einame su lietuvių atributika. Užsimezga daug pokalbių, vietiniai visai kitaip reaguoja. Tuo šios kelionės skiriasi nuo įprastinių, kai keliaujama su šeima ar draugų būriu. Jos nebūna tokios, pavadinkime, atviros.

Mums smagu tiesiog įsijausti į fano vaidmenį ir kvailioti svetimame mieste, ypač jei keliese einame su lietuvių atributika. Užsimezga daug pokalbių, vietiniai visai kitaip reaguoja.

Krepšinio kelionių metu tu nuolat bendrauji su visa aplinka: sveikiniesi su kitų šalių sirgaliais, persimeti vienu kitu žodžiu, paskui – ir alaus taure, bendrauji su krūva lietuvių fanų, su kuriais kitur daug bendrų interesų greičiausiai neturėtum.

Kalbu apie įvairią fanų bendruomenę, kurioje prie vieno stalo gali sėdėti Kauno meras ir kas antrą žodį besikeikiantis ir viskuo, išskyrus pergale, nepatenkintas emigrantas iš Londono“, – apie vienijantį jausmą pasakojo K.Žukauskas.

Pašnekovas tikras, jog krepšinis tokiais atvejais tikrąja to žodžio prasme vienija visus – susiniveliuoja poreikiai, temos, skanduotės. Tiesa, jo nuomone, kai kurių skanduočių lietuviai jau seniai turėjo atsisakyti.

„Kartais norisi pasakyti: „Mieli fanai, „davai“, pagaliau baikite skanduoti pačią buduliškiausią skanduotę „Kas nešokinės, tas...“ Nebūkite buduliais“, – teise garsiai išsakyti savo nuomonę pasinaudojo pašnekovas.

Krepšinio varžybas draugai derina su „pažintine-poilsine“ programa
K.Žukausko nuotr./ Krepšinio varžybas draugai derina su „pažintine-poilsine“ programa

Visų atostogų neaukoja

Nors tikri sporto gerbėjai tokioms kelionėms negaili net ir visų turimų kasmetinių atostogų, K.Žukausko draugų kompanija stengiasi kelionę suplanuoti taip, kad reikėtų imti kuo mažiau atostogų.

„Savaitgalis plius pora dienų – dažniausiai to pakanka. Kalbant apie išlaidas, tai mes niekada neperkame jokių kelionių paketų. Patys įsigyjame krepšinio bilietus, tuomet skrydžius ir nuomojamės butus. Viską sudėjus suma neišeina didžiulė“, – sakė K.Žukauskas.

Rygoje vėluodami į areną net bėgome, kad tik spėtume kartu su visais sirgaliais sugiedoti himną!

Pasak jo, kadangi keliaujama trumpam, tai dažniausiai brangiausiai kainuoja skrydis. Bilietai į krepšinį Rygoje buvo 20-50 eurų už rungtynes, buto nuoma – 20-30 eurų žmogui/parai. Visa kita priklauso nuo kiekvieno poreikių ir galimybių.

Vienu geriausių tokių kelionių momentų jis įvardintų pačias rungtynes.

„Skirtumas tarp sofos ir TV bei krepšinio arenos – didžiulis, net nėra ką lyginti.

Emocijos kitos, balsas dingsta ties kokiu antru kėliniu, krepšinio rungtynės tampa ne tik 1,5 valandos reginiu per TV, bet ritualu: vykstame į areną, bendraujame su kitais fanais prie jos, tada giedame himną (pavyzdžiui, Rygoje vėluodami į areną net bėgome, kad spėtume kartu sugiedoti himną!), rungtynės.

Po jų – vėl fiesta sirgalių zonoje prie arenos, aptariant rungtynes ir su savais sirgaliais, ir su priešininkų komandos. Nesvarbu, kas pralaimėjo, bet visi visada išlieka draugiški“, – apie ypatingą atmosferą pasakojo lietuvis.

Krepšinio kelionių metu nuolat sveikiniesi su kitų šalių fanais, persimeti vienu kitu žodžiu, paskui – ir alaus taure, bendrauji su krūva lietuvių sirgalių, su kuriais kitur daug bendrų interesų kažin ar turėtum.

Lilyje K.Žukausko kompanijos nebus, nors jis jau buvo radęs gerų skrydžių variantų per Briuselį ir Vokietiją už 70 eurų.

„Planavome taikyti į pusfinalius ir finalus, tikėdamiesi, kad Lietuva peržengs vokiečių arba italų barjerą (iš anksto buvome apskaičiavę, kad daugiausiai šansų su jais susitikti).

Bet dalis kompanijos tą savaitgalį negali, tai kol kas planus sustabdėme ir greičiausiai nevyksime.

Nebent Lietuvai labai gerai seksis, o tada jau „ant emocijos“ galima priimti ir ekonomiškai keistus sprendimus, pvz., mokėti už skrydį į finalą po ~300 eurų (užpernai to vos nepadarėme)“, – neslėpė pašnekovas.

Asmeninio albumo nuotr./99 proc. sporto kelionių užsakovų – vyrai
Asmeninio albumo nuotr./99 proc. sporto kelionių užsakovų – vyrai.

Nori išpopuliarinti ne tik krepšinio keliones

Nors didžioji dalis krepšinio aistruolių į čempionatus, kaip ir K.Žukauskas, vyksta savarankiškai, auganti sporto kelionių paklausa pažadino ir kelionių agentūras. Vienos jų, bendrovės „Magelano kelionės“, turizmo vadovas Dainius Kinderis 15min.lt sakė, jog užsakymų skaičius auga. Tačiau kol kas tai tik nišinis produktas.

Į sporto keliones dažnai vyksta pavieniai asmenys, kurie nesusiranda kompanijos, bet nenori vykti po vieną.

„Tokias keliones organizuojantiems reikia persiorientuoti: jei tipines turistines keliones dažniausiai perka moterys, tai čia klientų tipas visai kitas – tai vyrai.

Į sporto keliones dažnai vyksta pavieniai asmenys, kurie nesusiranda kompanijos, bet nenori vykti po vieną – taip mes suburiame tokių pavienių keliautojų komandą, jiems kelionė tampa ir linksma pramoga.

Be to, keliaudami jie susiranda naujų draugų. Jeigu vyksta grupėmis, tai dažniausiai įmonių kolektyvai, bendradarbiai, dažniausiai vien tik vyrai“, – pasakojo tokias keliones organizuojantis pašnekovas.

Pasak jo, sporto kelionių privalumas – du zuikiai vienu šūviu: jeigu kryptis įdomi, tai galima ir sudalyvauti sporto renginyje ir pakeliauti, o jei vykstama į kurortinę zoną – ir kuo puikiausiai pailsėti.

Pavyzdžiui, aistruoliams pasisekdavo, kai krepšinio čempionatai vykdavo Maljorkoje, Kanaruose, Slovėnijoje – galima nuvykti su visa šeima, suderinti tai su vasaros atostogomis.

„Vykdami į varžybas pažintinę programą deriname pagal temą, pavyzdžiui, Londone lankėme „Chelsea“ klubo stadioną, o Milane – garsųjį „San Siro“, – sakė D.Kinderis.

Ryga ar Lilis – labiau specifiniai miestai ir tikrai ne atostogų kryptys. Su šia kelionių agentūra į krepšinio čempionatą Rygoje iškeliavo apie dešimt sporto aistruolių.

„Palyginus su futbolo išvyka į Angliją kovą, kada išvyko apie 70 žmonių, tai Rygos išvykai susirinko gana kuklus skaičius. Tačiau tai paaiškina objektyvios priežastys: Ryga lietuviams labai lengvai pasiekiama.

Yra daug sporto šakų, kurios lietuviams įdomios. Tačiau paprastai vykstama stebėti tik aukščiausio lygio varžybų – teniso, ledo ritulio, lengvosios atletikos, futbolo klubinių komandų rungtynių.

Žmonės, važiuodami ten, kur galima nuvykti automobiliu, retai kada naudojasi kelionių agentūrų pasiūlymais“, – sakė D.Kinderis.

Anot jo, yra daug sporto šakų, kurios lietuviams įdomios. Tačiau paprastai vykstama stebėti tik aukščiausio lygio varžybų – teniso, ledo ritulio, lengvosios atletikos, futbolo klubinių komandų rungtynių.

„Ilgą laiką nebuvo sporto kelionių pasiūlos tarp organizatorių, išskyrus, kaip sakau „grietinėlės nulaižymą“ – sporto kelionės, organizuojamos į krepšinio čempionatus.

Visi kiti čempionatai, rungtynės, kitos sporto šakos nebuvo organizatoriams įdomios, nes organizuojama ne dėl entuziazmo sportui. Mūsų tikslas – organizuoti išvykas lietuviams sporto aistruoliams į kuo daugiau įvairių varžybų ar čempionatų.

Tai gali būti krepšinis, futbolas, tenisas ar plaukimas ir net nesvarbu, kad ten dalyvautų lietuviai – svarbu pajusti sporto dvasią ir pamatyti savo mėgiamos sporto šakos dievaičius iš arti“, – kalbėjo pašnekovas.

Anot jo, Lietuva turi gerų sportininkų, kurie dažnai dalyvauja varžybose, bet nesulaukia palaikymo, nes apie tas varžybas ne visi žino iš anksto, o kelionių niekas iki šiol neorganizavo. Tai – ir dviračių sportas, ir plaukimas, irklavimas ir lengvoji atletika. 

Sporto keliones organizuojantis D.Kinderis įsitikinęs: tinkamai paruošus pasiūlymus, lietuviai norės važiuoti palaikyti šių šakų sportininkų.

Ar sporto kelionės yra prabangos dalykas? Anot pašnekovo, tikrai ne – į jas leistis gali dauguma tautiečių.

„Sporto kelionės dažniausiai trumpai trunka, nuo kelių dienų iki savaitės, ir kitaip nei kitose kelionėse, apsistojama vienoje vietoje, tad daug sutaupoma, nes nereikia mokėti už pervežimus tarp miestų.

Žinoma, yra ir išskirtinių, prabangių sporto kelionių. Pavyzdžiui, galima vykti stebėti futbolo „El Clasico“ dvikovos tarp Ispanijos Madrido „Real“ ir „Barcelona“ klubų. Vien bilietas į šias rungtynes lapkritį kainuoja apie 500 Eur, o kur dar skrydis, viešbučiai. Bet kam tai iš tiesų įdomu, moka ir tokius pinigus. Kai kuriems tai – gyvenimo kelionė ir svajonės išsipildymas“, – kalbėjo kelionių organizatorius.

Asmeninio albumo nuotr./Dainius Kinderis šiemet taip pat vyko palaikyti Lietuvos krepšinio rinktinės
Asmeninio albumo nuotr./Dainius Kinderis šiemet taip pat vyko palaikyti Lietuvos krepšinio rinktinės

Keliautojų grupes į sporto keliones lydintis D.Kinderis pasakojo, jog jam tokios išvykos – ne darbas, bet malonumas. 

„Pats esu didelis sporto kelionių entuziastas ir nuvykęs į stadioną visada įsilieju į aistringiausių fanų gretas. Sporto kelionės išskirtinės tuo, kad visus bendrakeleivius vienija vienas pomėgis, todėl komandos lipdyti ir bandyti susidraugauti nereikia – viskas vyksta savaime“, – kalbėjo pašnekovas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius