15min be reklamos

VU Botanikos sodas kviečia į pirmąjį „Pikniką alyvose“ su džiazu, poezija ir dainomis

Vilniaus universiteto (VU) Botanikos sodas Kairėnuose gegužės 20-ąją kviečia į pirmąjį „Pikniką alyvose“ su džiazu, poezija ir dainomis. Visą dieną vyksiančioje šventėje sodo lankytojų lauks kultūros ir edukaciniai renginiai, degustacijos ir staigmenos. „Piknikas alyvose“ yra Gatvės muzikos dienos renginių Vilniuje dalis, taip pat – tarptautinio festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ ir Tarptautinės žavėjimosi augalais dienos renginių dalis.
VU Botanikos sodo Alyvų kalnas
VU Botanikos sodo Alyvų kalnas / VU Botanikos sodo nuotr.

Mėgsti keliauti? Dalyvauk konkurse „Kolumbas LT“

VU Botanikos sodo Alyvų kalne auga beveik pusė tūkstančio įvairiaspalvių alyvų krūmų, net apie 170 alyvų rūšių ir veislių. Tai yra gausiausia ir įvairiausia alyvų kolekcija Lietuvoje bei viena iš didžiausių Baltijos jūros valstybių regione. Dydžiu panašią kolekciją galima aptikti tiktai Latvijoje ir Danijoje, rašoma VU Botanikos sodo pranešime spaudai.

VU Botanikos sodo nuotr. / VU Botanikos sodo Alyvų kalnas
VU Botanikos sodo nuotr. / VU Botanikos sodo Alyvų kalnas

„Svaiginantis alyvų kvapas ir neįtikėtina jų atspalvių įvairovė įkvėpė mus pakviesti visus į pirmąjį „Pikniką alyvose“, kurį lydės džiazas, poezija, įvairios dainos ir šokiai.

Visi puikiai žinome legendinę „Anties“ dainą „Alyvos“ – tikimės, kad jau šį šeštadienį laimingų žiedų į VU Botanikos sodą ieškoti atvyks šimtai žmonių, kurie turės išskirtinę progą paiškylauti čia kartu su šeima bei draugais“, – sako pikniko organizatorė, VU Botanikos sodo Komunikacijos ir paslaugų skyriaus vadovė Aida Dobkevičiūtė.

Visą gegužės 20-osios „Pikniko alyvose“ programą rasite čia. Dienos programa suskirstyta į tris dalis: tai Gatvės muzikos dienos renginiai, tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ renginiai ir Tarptautinei žavėjimosi augalais dienai – „Augalų žavadieniui“ – skirtos VU Botanikos sodo specialistų edukacinės ekskursijos.

VU Botanikos sodo nuotr. / VU Botanikos sodo Alyvų kalnas
VU Botanikos sodo nuotr. / VU Botanikos sodo Alyvų kalnas

„Džiaugiamės turėdami tokią gausią ir išskirtinę alyvų kolekciją visos Europos kontekste. Norime pasidžiaugti kartu su vilniečiais ir miesto svečiais, tikimės, kad tie, kas dar nežinojo apie VU Botanikos sodo Alyvų kalną, čia tikrai sugrįš ne tik piknikauti, bet ir pasigėrėti gražiu, kvapniu ir spalvingu žydėjimu“, – sako VU Botanikos sodo direktorius dr. Audrius Skridaila.

Daugelio alyvų rūšių kilmės vieta – Rytų Azija, tačiau daugiausia jų veislių yra sukurta kryžminant paprastųjų alyvų rūšies (Syringa vulgaris L.) augalus, kilusius iš Balkanų. Pastarųjų veislių daugiausia ir VU Botanikos sode, kur joms specialiai parinktas šlaitas.

VIDEO: VU Botanikos sodo Alyvų kalnas

„Neatsitiktinai VU Botanikos sode alyvos auga ant šlaito, kuriame šie puošnūs krūmai puikiai matomi lankytojams, net žvelgiant iš tolėliau spalvingosios alyvos – tarsi ant delno.

Tarp išskirtinių sodo alyvų veislių galima paminėti ypač puošnią ukrainiečių selekcininkų sukurtą ‘Ogni Donbassa’ (Donbaso žiburiai), pasaulyje garsaus prancūzų selekcininko V.Lemoine‘o išvestą ir ne vieną tarptautinį apdovanojimą pelniusią alyvų veislę ‘Katherine Havemeyer’, gelsvai baltų žiedų olandų veislę ‘Primrose’ ir pirmąją pasaulyje sukurtą dvispalvius vainiklapius turinčią olandų selekcininkų veislę ‘Sensation’“, – sako VU Botanikos sodo botaninių kolekcijų kuratorius Marius Rimkevičius.

VU Botanikos sodo nuotr. / VU Botanikos sodo Alyvų kalnas
VU Botanikos sodo nuotr. / VU Botanikos sodo Alyvų kalnas

Jis edukacinio renginio metu piknike plačiau papasakos apie alyvas ir atsakys į lankytojų klausimus.

„Piknike alyvose“ koncertuos VU Kultūros centro džiazo choras „VU Jazz Voices“ (vad. Martynas Vilpišauskas), tarptautinio poezijos festivalio „Poezijos pavasaris 2023“ renginio „Poezija ir džiazas alyvoms žydint“ metu savo poeziją skaitys gausus būrys garsių Lietuvos poetų.

Pikniko Gatvės muzikos dienos renginių metu dainuos moterų choras ,,Dainų sodai“ (meno vadovas prof. T.Šumskas), Lietuvos generolo Povilo Plechavičiaus karių sąjungos vyrų ansamblis (ansamblio vadovas ltn. V.Grušnius). Šoks senjorų liaudiškų šokių grupė „Lendrūnas“ (vadovė V.Čereškienė–Beviršė).

VU Botanikos sodo nuotr. / VU Botanikos sodo Alyvų kalnas
VU Botanikos sodo nuotr. / VU Botanikos sodo Alyvų kalnas

„Pikniko alyvose“ renginiuose lankytojai turės galimybę įsigyti ekologiškų ožkų pieno sūrių, duonos, grikių miltų šakočių, vaisinių gardumynų ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kimčių ekspertas pasakoja viską, ko iki šiol nežinojote apie šį Azijos virtuvės stebuklą, ir dalinasi autentišku receptu
Reklama
„Švyturys-Utenos alus“ jungiasi prie „Stiprūs kartu“ ir „Blue/Yellow“ pagalbos Ukrainos našlaičiams
Reklama
„Mantingoje“ laimę atradę darbuotojai: „Čia siekiame geriausio rezultato“
Reklama
Testas: atsakykite į 10 klausimų apie „Apple Watch“ laikrodžius ir laimėkite 200 EUR dovanų kuponą!
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką