2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Žiemos kelionių sezonas įsibėgėja – kokie nemalonumai dažniausi tarp slidinėtojų ir kaip jų išvengti

Kasmet Lietuvoje atsiranda vis daugiau norinčių ne tik nuvykti į šiltus kraštus, bet ir slidinėjimo entuziastų. Visgi, kartais nutinka taip, kad nenumatytos išlaidos gali ženkliai viršyti atostogų biudžetą. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, pernai itin daug nuostolių keliautojams atnešė dingęs bagažas, netrūksta ir įvairių slidinėjimo žalų, o vidutinė keliautojų nuostolio suma pernai siekė net 1,2 tūkst. eurų.
Slidinėjimas
Slidinėjimas / 123RF.com nuotr.

Pernai – keturis kartus daugiau dingusio bagažo

Šaltuoju sezonu populiariausios slidinėtojų kryptys yra Italija, Prancūzija, Austrija. Taip pat šiemet prognozuojama, kad žmonės slidinėti vyks ir į Slovakiją, Andorą, Slovėniją, rašoma „Lietuvos draudimo“ pranešime spaudai.

„Paskutiniai keletas metų buvo pasyvesni, keliauti nebuvo galima arba buvo gana sudėtinga. Dabar keliautojų skaičiai vėl grįžta į priešpandeminį lygį, o žiemos sezonas yra laukiamiausias slidinėjimo mylėtojų. Praėję metai dėl didelio chaoso oro uostuose išsiskiria dingusių bagažų skaičiais, todėl norisi priminti keliautojams, kad svarbu pasirūpinti savo ar nuomoto turto saugumu.

Juk vasaros kelionės bagažas būna kur kas paprastesnis bei, greičiausiai mažiau vertingas, nei žiemos keliautojų bagažas, kur atsiranda daugiau daiktų, kuriuos nėra taip lengva įsigyti nuvykus į užsienio šalį“, – sako Žalų departamento vadovas Artūras Juodeikis.

123RF.com nuotr. / Slidinėjimas
123RF.com nuotr. / Slidinėjimas

Anot draudimo eksperto, įmonės duomenimis pernai dėl bagažo dingimo jau išmokėta daugiau nei 22 tūkst. eurų suma nuostoliams padengti.

„Tai labai didelis sumos skirtumas – lyginant su pernai metais tai yra beveik 4 kartais didesnė suma. Daugiau nei 4 kartais daugiau fiksuota ir pačių įvykių, kai dingo bagažas“, – pastebi A.Juodeikis.

Draudimo ekspertas sako, kad žmonės, planuojantys keliones, turėtų nepamiršti pagalvoti ir apie papildomas apsaugas, kad jaustųsi ramiau bei būtų mažiau tikimybės netikėtai išleisti krūvas pinigų.

„Svarbu neatidėti pasiruošimo paskutinei minutei ir apgalvoti galimus papildomus kelionės apsaugos variantus, ypač keliaujantiems su vaikais. Nebūtina iškart įsigyti tam tikras paslaugas ar produktus, bet bent apsvarstyti ir pasiplanuoti, ko gali prireikti, pasidomėti, kokios yra skirtingų bendrovių sąlygos – vertėtų. Ypač šiemet, kai pastebime taip augančius bagažo praradimo skaičius ir nenumatytų išlaidų sumas. Geriausia pasirūpinti viskuo likus mėnesiui iki kelionės ir nepalikti paskutinei minutei“, – sako A.Juodeikis.

Dažnos ir sveikatos problemos – būtina pagalvoti ne tik apie save

A.Juodeikis pastebi, kad be bagažo dingimo, keliautojai susiduria ir su kitomis nelaimėmis.

Labai svarbu kalnuose tinkamai įvertinti savo jėgas, slidinėjimo gebėjimus.

„Kalbant konkrečiai apie slidinėtojus, daugiausia nuostolių per paskutinius trejus metus žmonės patyrė Italijoje, Austrijoje, Prancūzijoje ir Slovakijoje. Per tą laiką esame išmokėję slidinėjimo entuziastams beveik 100 tūkst. eurų nuostoliam atlyginti, o vidutinė suma yra 970 eurų. Bendrovė padengė susižalojusių klientų medicinines išlaidas svečioje šalyje“, – teigia A.Juodeikis.

Kaip sako draudimo ekspertas, slidinėdami ar čiuoždami snieglentėmis kalnuose, vyrai traumas patiria 2–3 kartus dažniau nei moterys. Todėl labai svarbu kalnuose tinkamai įvertinti savo jėgas, slidinėjimo gebėjimus.

„Dažniausios traumos yra kelio raiščių patempimai ar plyšimai, rankų bei kojų sumušimai, peties išnirimas. Kalnuose patirtos traumos išties sutrikdo tolesnius atostogų planus, o grįžę į Lietuvą klientai dar kurį laiką būna nedarbingi, kartais prireikia operacijų“, – pastebi A.Juodeikis.

Anot eksperto, pernai per pirmus dešimt mėnesių slidinėtojų patirtiems nuostoliams atlyginti draudimo bendrovė jau išmokėjo daugiau nei 60 tūkst. eurų.

123RF.com nuotr. / Slidinėjimas kalnuose
123RF.com nuotr. / Slidinėjimas kalnuose

„Vidutinė išmoka slidinėjimo žaloms atlyginti siekė net 1,2 tūkst. eurų. Užsienyje slidinėjimo metu patirti nuostoliai dažnu atveju net gali viršyti visos suplanuotos kelionės biudžetą, todėl pasirūpinti kelionių draudimu verta.

Slidinėjimo sezono įkarštyje trasose sutiksite labai daug žmonių – yra didelė tikimybė susidurti su kitais slidininkais, todėl verta pasirūpinti ir civilinės atsakomybės draudimu, kuris dengia padarytus nuostolius iš juridinių asmenų išnuomotam kilnojamam turtui – pavyzdžiui slidėms, snieglentėms, taip pat atlyginama ir neturtinė žala, kuri kyla kaip žalos sveikatai ar gyvybei pasekmė“, – vardija A.Juodeikis.

Galiausiai draudimo ekspertas pažymi, kad elgesys slidinėjimo trasose turėtų būti panašus į saugų bei atsakingą automobilio vairavimą.

„Norint išvengti didesnių nelaimių, kurios apkartintų jūsų ir kitų atostogas, rekomenduoju atidžiai stebėti kitus slidininkus, įvertinti savo sugebėjimus ir realią situaciją trasoje – matomumą, oro sąlygas, dangą, aplink esančių žmonių skaičių. Pasirinkite saugią judėjimo trajektoriją, laikykitės tinkamo atstumo, stebėkite nurodytus ženklus, netrukdykite kitiems žiemos sporto mylėtojams“, – pataria draudimo ekspertas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką