Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2020 kovo 20d. 08:40

Karantino laikotarpiu muzikantas Gediminas visiems norintiems dovanoja būgnų pamokas internetu

Gediminas Mačiulskis
Asmeninio archyvo nuotr. / Gediminas Mačiulskis

Jau devynerius metus groti Afrikos būgnais kitus mokantis Gediminas Mačiulskis, pats šiuo metu netekęs visų savo veiklų ir tikintis, kad reikia nepasiduoti neigiamoms emocijoms ir nuotaikai, skelbia džiugią žinią – nuo kovo 20-osios tiesiogiai internetu pradės vesti nemokamas būgnų pamokas visiems norintiems – ir tiems, kurie groti nemoka ir būgnų neturi.

Neturite būgnų? Pasiimkite kibirą!

Perkusijos studiją „Afrikos būgnai“ Vilniuje turintis Gediminas neslepia – Lietuvoje paskelbtas karantinas pakoregavo ir jo veiklos planus.

„Paprastai tariant – ta veikla tiesiog sustojo: neliko nei būgnų, nei Afrikos šokių, kuriuos veda mano draugė Ieva, pamokų, nei užsiėmimų mokyklose, nei renginių, koncertų, nieko. Viskas sustojo ir visi užsidarėme namuose“, – sakė Gediminas.

Paklaustas, kaip sumanė imtis būtent tokio projekto – rengti nemokamas pamokas internetu, pašnekovas teigė, kad pačiam kasdien grojant namuose kilo mintis turimus būgnus, kurie šiuo metu ilsisi sukrauti vienas ant kito, paskolinti norintiems groti.

Pamaniau, būtų šauni idėja paskolinti būgnus žmonėms, kad jie namuose ne tik filmus žiūrėtų ir naujienas skaitytų, bet turėtų ir kitokį užsiėmimą.

„Pamaniau, būtų šauni idėja paskolinti būgnus žmonėms, kad jie namuose ne tik filmus žiūrėtų, žaidimus žaistų ir naujienas skaitytų, bet turėtų ir kitokį užsiėmimą. Aišku, paskui iškilo saugumo klausimas, kad tiesiog nuvežti negalėsi, reikia juos dezinfekuoti ir saugiai perduoti. Taigi, kaip įgyvendinti tą mintį, dar svarstau.

Taip pat žinau, kad daugelis žmonių namuose turi būgnus ir dėl laiko stokos arba dėl to, kad nemoka groti, jais nesinaudoja. Pamaniau, kad čia būtų puiki proga surasti visus tokius žmones, jiems – pagaliau išsitraukti savo būgnus, ir visiems kartu pagroti“, – apie sumanymą pasakojo pašnekovas.

Jis pabrėžė, kad prisijungti prie tiesioginių vaizdo pamokų gali visi norintys – ir mokantys groti nemokantys, ir turintys būgnus ir jų neturintys. Ir pasiūlė alternatyvą tiems, kurie būgnų neturi.

„Žinokite, tiks viskas: stalo, kėdės paviršius, apverstas kibiras ar puodas, – pasitelkti bet kokią priemonę, atitinkančią „būgną“, siūlė Gediminas ir pridūrė: – O, kai baigsis ši pandemija, turiu mintį visus grojančius suburti ir pagroti drauge viešai.“

Asmeninio archyvo nuotr./Gediminas Mačiulskis veda Afrikos būgnų užsiėmimą
Asmeninio archyvo nuotr./Gediminas Mačiulskis veda Afrikos būgnų užsiėmimą

Ritmas yra visur, o mes – praradę ryšį su gamta

Gedimino sumanyta būgnų pamokų iniciatyva prasideda penktadienį, kovo 20 d., 19 val. Visi, norintys dalyvauti ir mokytis groti būgnais, turės prisijungti prie specialiai tam sukurtos feisbuko grupės. Kiek tiksliai kartų per savaitę vyks pamokos, pašnekovas sakė dar patikslins grupės nariams, bet planuojama pamokas internetu vesti kasdien tuo pačiu laiku.

Paklaustas, kodėl pradėti iniciatyvą pasirinko kovo 20-ąją – Žemės dieną, Gediminas sakė: „Todėl, kad ritmas yra visur gyvenime, ne tik muzikoje. Jis lydi mus nuo pat gimimo. Širdies dūžiai, pulsas, paros ciklas – rytas, vakaras, gamtos ciklas – žiemas, pavasaris, vasara, ruduo – viskas yra ritmas. Manau, kad visi kataklizmai, klimato atšilimas ir pan. vyksta dėl to, kad žmonės išsimušė iš Žemės ritmo.

Esame taip paskendę technologijose ir darbuose, kad nebeatsigręžiame į gamtą, į Žemę, nebejaučiame jos ir su ja esame praradę ryšį. Todėl taip simboliškai per Žemės dieną norisi tai kažkiek sugrąžinti ir visiems drauge prisiminti, kur mes gyvename, kad gyvename Žemėje. Ir kad laikomės ant žemiškų, o ne materialių dalykų.“

Gedimino teigimu, visais laikais muzika ir menas suteikdavo žmonėms viltį ir praskaidrindavo nuotaiką.

„Mano vidinis tikslas – palaikyti žmones, kurti gerą ir pozityvią nuotaiką ne tik sau, bet ir aplinkiniams. Kad žmonės tą laiką išnaudotų ne tik galvodami, kaip viskas yra blogai, bet, kad ir esant tokiai situacijai, galime rasti galimybių ir pliusų“, – sakė muzikantas.

Agnes Albert nuotr./Ieva per Afrikos būgnų ir šokių koncertą
Agnes Albert nuotr./Ieva per Afrikos būgnų ir šokių koncertą

Tiesa, šiuo karantino laikotarpiu norintys išbandyti ką nors nauja, o gal tiesiog pajudėti ir gauti dar vieną pliūpsnį geros nuotaikos ir energijos, kviečiami prisijungti ir prie tiesiogiai internetu vykstančių nemokamų Afrikos šokių pamokų, kurias veda Gedimino draugė Ieva.

Pamokos vyksta kasdien 10 val. ryto. Visi norintys turėtų prisijungti prie šios feisbuke esančios grupės – joje rasite visą su šiomis pamokomis susijusią informaciją.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Video

05:21
01:30
01:44

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką