Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

5 madingiausi švarkai rudeniui: kokius rinktis ir prie ko derinti?

Rugsėjį vis dažniau norėsis ką nors užsimesti ant pečių. Ta proga su stiliste Mingaile Skuodyte kalbame apie šį rudenį madingiausius švarkus ir prie ko juos derinti.
Mergina rudeniniu švarku
Mergina rudeniniu švarku / 123RF.com nuotr.
Temos: 3 Mada Stilius Švarkas

Džinsinis švarkas

Džinsinis švarkas – kaip ir džinsai – vienas tų drabužių, kurie iš mados neišeina. Kalbant apie šio sezono madas – daugiau vyrauja klasikiniai, neilgi, su kišenėlėmis, tiesūs.

Kaip sako M.Skuodytė, toks džinsinis švarkas puikiai tinka laisvalaikiui, daugiausia yra dėvimas su tokios pat spalvos džinsais ar šortais arba bet kokios spalvos klasikinėmis kelnėmis. Taip pat jį galima derinti su lengvo audinio suknele.

Klasikinis džinsinis švarkas (su kišenėlėmis ant krūtinės) tinka toms, kurių ne itin platūs pečiai ar didelė krūtinė.

Ilgesnis švarkas, sujuostas diržu

Dar vienas madingas variantas rudeniui – įliemenuotas ilgenis švarkas, sujuostas to paties arba kontrastingos spalvos ir audinio diržu. Jis gali būti ir tokio ilgio, kad atstotų suknelę.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Paryžiaus aukštosios mados savaitė
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Paryžiaus aukštosios mados savaitė

Pasak stilistės, toks švarkas dažniausiai dėvimas su klasikinėmis kelnėmis – laisvomis ir ilgomis arba siauromis ir prigludusiomis, arba su kostiuminio audinio šortukais.

Vida Press nuotr./Kostiumas
Vida Press nuotr./Kostiumas

„Ilgį reikėtų rinktis pagal ūgį – labai žemoms ilgesnis tinka mažiau. Taip pat diržo plotis priklauso nuo liemens / pilvo srities. Jei ji nėra labai natūraliai išryškinta, rekomenduočiau nesirinkti plataus ir kontrastingo diržo“, – pataria M.Skuodytė.

Languoti švarkai

Jūsų pasirinktas languotas švarkas gali būti įvairiausios formos. Jį galite dėvėti kaip laisvalaikio drabužį, derindamos su džinsais, kedukais, arba su to paties ar kito audinio klasikinėmis kelnėmis ar sijonu. Tik atkreipkite dėmesį, kad stambesni langai platina siluetą.

Vida Press nuotr./Gatvės stilius
Vida Press nuotr./Gatvės stilius

Laisvo pasiuvimo švarkas

Tiesus, platesnis, platesnėmis rankovėmis, ilgas, pečių linija gali būti ne griežta. Toks švarkas, stilistės teigimu, dažniausiai derinamas su to paties stiliaus ir audinio kostiuminėmis kelnėmis, bet jį galima dėvėti ir ant prigludusių kelnių ar suknelių.

„Tiek smulkios, tiek stambesnės neturėtų rinktis labai didelių apkritusių švarkų. Jie gali būti dideli, bet turėtų būti aiškesnių formų. Ilgį reikėtų rinktis pagal ūgį, žemoms vengti itin ilgų“, – trumpais patarimais dalijasi pašnekovė.

Vida Press nuotr./Gatvės stilius
Vida Press nuotr./Gatvės stilius
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Caroline de Maigret
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Caroline de Maigret

Dvieilis švarkas

Kaip sako M.Skuodytė, šis drabužis artimiausias klasikiniam kostiumui. Dažniausiai storesnio, klasikinio raštuoto audinio. Tokio švarko sagos kartais atlieka savo funkciją, o kartais yra integruotos labiau kaip dekoracijos.

„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Paryžiaus aukštosios mados savaitė
„Scanpix“/„SIPA“ nuotr./Paryžiaus aukštosios mados savaitė

Stilistės teigimu, toks švarkas yra gana solidus drabužis, tad dažniausiai derinamas su klasikinėmis kelnėmis arba sijonu.

„Stambesnėms, didesnės krūtinės, apvalaus pilvuko savininkėms reikėtų vengti dekoracinių, ypač kontrastingų sagų“, – pataria M.Skuodytė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Sužadėtuvių žiedo paieškos: kaip išrinkti tinkamiausią?
Reklama
Į Lietuvą atvyksta Pasaulio moksleivių robotikos olimpiadai besiruošianti ukrainiečių komanda
Reklama
Modernūs lietaus nuvedimo sistemų sprendimai
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais