Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ispanijoje gyvenanti dizainerė D.Šopytė: „Kuriu tai, ką pati su malonumu dėvėčiau“

Dizainerė Dovilė Šopytė
Asmeninio archyvo nuotr. / Dizainerė Dovilė Šopytė
Šaltinis: 15min
0
A A

Prieš šešerius metus gimtinę į saulėtąsias Europos šalis iškeitusi lietuvė dizainerė Dovilė Šopytė jau penkerius metus su šeima gyvena Ispanijoje. Čia gimė jos pirmoji paveikslų paroda ir pirmoji prekių ženklo „Shopyte“ drabužių kolekcija. Apie savo kūrybą dizainerė sako: „Seku tendencijas, dalyvauju seminaruose, bet tendencijos nėra mano prioritetas. Svarbesnis man yra savitas stilius. Kuriu tai, ką pati su malonumu dėvėčiau.“

Daugiau 15min Mada naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Įkvėpė vaikystės kūrybinė aplinka

Sunku jaunos moters nepavadinti išties kūrybinga: sukurta daugybė vaikiškų aksesuarų, nutapyta dešimtys paveikslų, kuriama jau antroji drabužių kolekcija. Dovilė pasakoja, kad jos meniniams sugebėjimams įtakos veikiausiai turėjo kūrybinė vaikystės aplinka.

„Mano mama siuvėja, nuo vaikystės buvau aprengta jos siūtais drabužiais. Užtekdavo sugalvoti ar nupasakoti matytą drabužį ir mama man jį pasiūdavo. Nors pats siuvimas tada man neatrodė mielas užsiėmimas, visada buvau labai kūrybinga. Užsiimdavau visokiais rankdarbiais: siuvinėdavau, megzdavau, piešdavau. Augau kūrybinėje aplinkoje, dėl to tikriausiai ir imuosi visokiausių meninių reikalų, nors nesu baigusi jokių meno mokslų“, – sako dizainerė.

Asmeninio archyvo nuotr./Dizainerė Dovilė Šopytė
Asmeninio archyvo nuotr./Dizainerė Dovilė Šopytė

D.Šopytės mama pagal specialybę yra siuvėja. Bet, kaip sako pati Dovilė, iš tiesų ji yra dizainerė, konstruktorė, sukirpėja ir apskritai šios srities profesionalė. „Aš rimtai – ji nereali! Abejoju, ar be jos galėčiau užsiimti šia veikla. Mama labai daug padeda, duoda patarimų, pamokų, kurios yra neįkainojamos ir kurių turiu dar daug išmokti. Kartais atrodo, kad iš neįmanomo ji padaro įmanoma ir mano fantazijas paverčia realybe“, – juokiasi pašnekovė.

Asmeninio archyvo nuotr./Kūrybos akimirka
Asmeninio archyvo nuotr./Kūrybos akimirka

Išvyko ieškoti šilumos ir saulės

D.Šopytė gimė ir užaugo Kaune. Kaip pati sako, apie emigraciją niekada negalvojo, kol vieną dieną neišvyko slidinėti į Italiją ir ten nesutiko savo būsimo vyro. „Nei jis, nei aš iki tol nesvarstėme apie gyvenimą svetur, bet netikėtai užklupęs susižavėjimas vienas kitu atvedė mus prie spontaniško sprendimo – įsikurti ten, kur susipažinome. Tik gyventi pasirinkome šiltesnę vietovę – Genują“, – pasakoja dizainerė.

Asmeninio archyvo nuotr./Dizainerė Dovilė Šopytė su šeima
Asmeninio archyvo nuotr./Dizainerė Dovilė Šopytė su šeima

Italijoje pora praleido metus, čia juodu susilaukė dukters, o tada nutarė išbandyti ką nors nauja. Kitam gyvenimo etapui jauna šeima pasirinko Italijos kaimynę Ispaniją ir įsikūrė kurortiniame miestelyje netoli Valensijos, kur gyvena jau penkerius metus. Čia jiems gimė sūnus. Čia Dovilė pradėjo kurti ir drabužių kolekcijas.

Pirmoji kolekcija sulaukė įvertinimo

Prekių ženklas „Shopyte“ yra šeimos verslas: Dovilės vyras Gediminas užsiima verslo vystymu, ji – kūryba. Iki pradedant kurti kasdienių drabužių kolekcijas, jauna moteris, gimus dukrai, buvo pradėjusi gaminti aksesuarus vaikams ir jų mamoms.

„Kai susilaukiau dukros, sukūriau jai kelias galvos juostas su gėlėmis – tuo metu tai dar nebuvo taip populiaru, ir sulaukiau pirmų prašymų iš pažįstamų merginų pagaminti tokias jų dukroms. Vėliau pradėjau kurti kepures moterims ir jų dukrytėms, taip pat puošnias moteriškas glaustinukes“, – apie kūrybos pradžią pasakoja dizainerė.

Gintarės Čivilienės nuotr./Dizainerės Dovilės Šopytės kolekcijos modelis
Gintarės Čivilienės nuotr./Dizainerės Dovilės Šopytės kolekcijos modelis

Persikėlus į Ispaniją, susilaukus sūnaus, iš pradžių Dovilė kūrė šventinius drabužius, o vėliau, paskatinta vyro, ėmėsi ir kasdienių kūrybos. Taip gimė pirmoji – 2016–2017 m. rudens-žiemos – kolekcija, sulaukusi pasisekimo ir net „British Vogue“ dėmesio.

Abejoju, ar be mamos galėčiau užsiimti šia veikla. Ji labai daug padeda, duoda patarimų, kurie yra neįkainojami.

„Šiuo metu yra begalė naujų kūrėjų, dizainerių. Jų vis daugėja, bet kokybiškų drabužių rasti sunku. Daugelis renkasi vadinamąją greitąją madą, parduotuvės nukrautos vienodais drabužių modeliais, todėl norėjau kurti aukštos kokybės drabužius, kuriais būtų galima džiaugtis ne vieną sezoną, – pasakoja dizainerė.

– Mūsų prekių ženklas registruotas didelėje dizainerių platformoje, per kurią mus atranda labai įdomūs žmonės. Tarp jų buvo ir „British Vogue“ atstovė, pasiūliusi apie mus parašyti „Designers Profile's“ skiltyje.“

Gintarės Čivilienės nuotr./Dizainerės Dovilės Šopytės kolekcijos modeliai
Gintarės Čivilienės nuotr./Dizainerės Dovilės Šopytės kolekcijos modeliai

Kurs ir vyrams

Pirmoji D.Šopytės kolekcija skirta moterims, vertinančioms kokybę. Ji sukurta vėsesniems orams, todėl kolekcijoje dominuoja vilna. Dizainerės teigimu, medžiagas jie renkasi iš vietinių, ilgametes tradicijas puoselėjančių gamintojų.

„Nusprendę pasinerti į šį verslą išsikėlėme sau tikslą – rinktis tik aukščiausios kokybės natūralias medžiagas“, – sako Dovilė ir priduria, kad šios vasaros sezonui yra parengusi keletą modelių – lengvų, vasariškų, iš itališko šilko.

Norėjau kurti aukštos kokybės drabužius, kuriais būtų galima džiaugtis ne vieną sezoną.

Šiuo metu jauna moteris kuria naują kolekciją – 2018 m. pavasario-vasaros, kurią rugsėjį pristatys tarptautinėse parodose Madride ir Paryžiuje. Būsimoji kolekcija bus skirta ir moterims, ir vyrams. Joje dominuos suknelės iš itališko šilko, vyrų linijoje – švarkai, kelnės ir liemenės iš vilnos, medvilnės ir lino.

Surengė savo paveikslų parodą

Be drabužių kūrybos, D.Šopytė gali pasigirti ir kitu savo talentu – juk kitaip ir nepavadinsi. Nuo mažens mėgusi piešti, atvykusi į Ispaniją jauna moteris ėmėsi tapybos. Paklausta, kas pastūmėjo pradėti tapyti atvykus čia, juokdamasi sako: „Net nežinau, gal geras oras ir vynas.“

Asmeninio archyvo nuotr./Dizainerės Dovilės Šopytės tapytas paveikslas
Asmeninio archyvo nuotr./Dizainerės Dovilės Šopytės tapytas paveikslas

Paveikslų ji nutapiusi nemažai, tiksliai jų ir nesuskaičiavusi. Ilgainiui jų susikaupė ir padrąsinta pažįstamo dailininko viename knygynų surengė savo pirmąją parodą.

„Parodai skyriau dešimt savo paveikslų. Jie buvo eksponuojami mėnesį, norintys patinkančius galėjo įsigyti“, – sako Dovilė ir užsimena, kad, deja, dabar tapymas atidėtas į šalį, nes visas laikas skirtas drabužių kūrybai.

Paklausta, ar svarsto grįžti į Lietuvą – čia vis dar gyvena mama ir drabužių gamyba nuo šių metų perkelta būtent į Lietuvą, jaunoji kūrėja sako kol kas apie tai negalvojanti.

„Norime, kad vaikai čia baigtų mokyklą, kuri suteikia galimybę bendrauti ir pažinti kitų tautybių vaikus, būti komunikabiliems, plačią pasaulėžiūrą turintiems piliečiams, o vėliau, kas žino, – gal grįšime į Italiją, gal į Lietuvą, o gal dar kur“, – šypsodamasi svarsto pašnekovė.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 3 Stilius Mada Ispanija
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką