Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gruodžio 7d. 21:56

Paaiškėjo, kurie jaunieji dizaineriai dalyvaus jubiliejinėje „Mados infekcijoje“

Dizainerių konkurso „Injekcija“ nugalėtojai
Žygimanto Gedvilos / 15min nuotr. / Dizainerių konkurso „Injekcija“ nugalėtojai

Ketvirtadienio vakaras sostinėje buvo skirtas madai. Šį kartą – jaunųjų dizainerių kūrybai, kurie savo darbus pristatė konkurso „Injekcija“ finale. Ant podiumo Vilniaus lokomotyvų remonto depo 2-ajame ceche buvo parodyta 14 kolekcijų, iš jų išrinktos trys, kurių kūrėjams suteikta galimybė savo darbus pristatyti pavasarį vyksiančioje 20-ojoje „Mados infekcijoje“.

Laimingieji „bilietai“ atiteko: Rūtai Lendraitytei, latvei Ivetai Vecmanei ir Domantui Šmaižiui. Jie savo darbus pristatys kitų metų pavasarį vyksiančioje jubiliejinėje „Mados infekcijoje“.

14 kolekcijų finalui atrinko specialiai suburta profesionalų komisija, kurią sudarė dizaineris Thomas Bara, Rapolas Vosylius iš kūrybinio dizainerių tandemo „labàdienà“ ir festivalio „Mados infekcija“ idėjinė vadė Sandra Straukaitė.

Prie jų ketvirtadienio vakarą prisijungė dizainerė Kristina Kruopienytė ir vienas žymiausių lietuvių tapytojų – Vilmantas Marcinkevičius. Šie penki finalinio renginio komisijos nariai nusprendė, kurie iš 14 kolekcijų autorių verčiausi pristatyti savo darbus ant „Mados infekcijos“ podiumo.

Šiųmetės „Injekcijos“ tema buvo laikas. Konkurso organizatoriai šį klausimą uždavė ir jauniesiems kūrėjams. Atsakydami į jį, dizaineriai kūrė savo kolekcijas.

Kviečiame pasižvalgyti, ką gražaus, įdomaus, savito sukūrė kiekvienas „Injekcijos“ dalyvis.

Karolinos Kvedaraitės kolekcija

Karolina Kvedaraitė, dar žinoma kaip Caroline Karro, yra Anglijoje ir Kinijoje pripažinimo sulaukusi dizainerė. Lapkritį ji dalyvavo madų savaitėje Kinijoje, kur jos prekių ženklas „Studio Karro“ pelnė „Global Original Design Marketing“ apdovanojimą. Didžiausio susidomėjimo sulaukė rankų darbo vilnos veltinių medžiagos, kurias dizainerė įkomponavo į paltus ir švarkus.

Šios medžiagos panaudotos ir „Injekcijos“ kolekcijoje „Įmantri kolona“, kurią sudaro klasikinio stiliaus puošnūs, asimetriško kirpimo švarkai ir marškiniai. Pačios autorės teigimu, kolekcija labai dinamiška, jos kūrybos stilius primena baroką, kuriam būdingas taisyklių laužymas, spontaniškumas ir nesaikingumas.

Viktorijos Zajac kolekcija

Viktorija Zajac apie savo kolekciją GÝVA sakė: „Mano manymu, tai yra pačiu tinkamiausiu Lietuvai laiku gimęs kūrinys. Tai – lietuvių tautinio kostiumo interpretacija, pritaikyta XXI a. žmogui, ir tautinių vertybių – kalbos, rašto pritaikymo drabužyje – kūrinys.“ Šiais darbais jaunoji dizainerė teigė siekianti sužadinti pačių lietuvių pasitikėjimą savimi kaip tauta, stiprinti tautinę bendrystę.

Domanto Šmaižio kolekcija

Iš Kauno kilęs, dabar Kopenhagoje gyvenantis ir Danijos karališkojoje menų akademijoje studijuojantis Domantas Šmaižys „Injekcijoje“ pristatė autobiografinę kolekciją „a memoir“. Kiekvienas modelio pristatomas įvaizdis atspindėjo skirtingą dizainerio gyvenimo etapą: vaikystę, smalsius tyrinėjimus, emocinį pavojų, asmenybės evoliuciją ir dabartinę būseną – pasididžiavimą. Tai – jautri kūrėjo istorija apie tai, su kuo jam teko susidurti atrandant savo seksualumą.

„Galimybė pristatyti kolekciją Lietuvoje tam tikru būdu man leis atsidėkoti savo gimtajam kraštui už tai, kad jis mane suformavo tokį, koks šiandien ir esu“, – sakė D.Šmaižys.

Ingos Skripkos kolekcija

Šmaikščią Ingos Skripkos kolekciją „Dovanosiu tau batus – būki mano žmona“ įkvėpė idėja, kad moterims metas ištekėti, o tada gyventi „ilgai ir laimingai“. Ingos įkvėpėja tapo draugė, kuri sau trisdešimtojo gimtadienio proga surengė fotosesiją vestuvių tema. Išsidabinusi kaip tikra nuotaka, ji nustebusioms draugėms sakė: „O kas, jei taip ir neištekėsiu?“

Tokią subtiliai moterišką ir ironišką kolekciją pristatanti kūrėja madą pažįsta iš daugelio pusių. Jos CV – ir stilisto darbas, ir tapyba, ir teatro kostiumai, ir darbas rinkodaros srityje, o darbų geografija nusitiesusi net iki Los Andželo.

Mildos Grikšaitės kolekcija

Dizainerę Mildą Grikšaitę kolekcijai „Soft Power“ įkvėpė ne tik moteriškumas, bet ir dizainerės pomėgis – boksas. Ji kalba apie laikui nepavaldžią moters jėgą, kuri atsiskleidžia visu pajėgumu tik per švelnumą. Kūrinius įkvėpusi bokso pirštinė taip pat yra dvilypė – minkšta iš išorės, taip apsaugo abi puses, tačiau ji aiškiai suvokiama kaip jėgos, kontaktinio sporto simbolis. Ši jaunos dizainerės kolekcijos idėja jau buvo įvertinta – Frankfurto stiliaus apdovanojimuose ji pateko tarp finalisčių.

Danutos Šimelytės kolekcija

Danuta Šimelytė savo kolekcija „Pasauli! Sustok!“ mus panoro aprengti vartotojiškumo ir švaistymo uniforma. Didelių, perkrautų ir apsunkusių siluetų drabužiai beda pirštu į gobšumą ir vartotojiškumą. Dizainerė panaudojo medžiagas, austas iš fabrikuose surinktų, išmesti pasmerktų atraižų ir kasdienių daiktų. Visa tai kuria faktūras, primenančias chaotiškus šiukšlynų peizažus. Tai kolekcija, primenanti, kad laikas atsimerkti ir pažiūrėti į mūsų šiukšlėse skęstantį pasaulį ir mus pačius, jame gyvenančius.

Rimantės Rimgailaitės kolekcija

Rimantė Rimgailaitė „Injekcijos“ konkursui sukūrė kolekciją „Narcizas – ne tik gėlė“, kurią dedikavo internetiniams narcizams. Dabar kiekvienos gyvenimo akimirkos viešinimas socialiniuose tinkluose tapo visiškai įprastu reiškiniu. „Pasak JAV sociologų, antropologų ir psichologų atlikto tyrimo, tokią savęs demonstravimo formą galima tapatinti su narcisizmu. Jie teigia, kad tai taps viena didžiausių XXI a. visuomenės problemų, – sakė kolekcijos autorė.

– Sukūriau eksperimentinę drabužių kolekciją, taikydama skulptūrinio konstravimo ir maketavimo metodą, įkvėptą šiuolaikinio „narcizo“ (savimylos) įvaizdžio. Kolekcijos simboliu pasirinkau narcizo gėlės žiedo formą. Iš jos sukūriau unikalią konstrukciją ir ją integravau į klasikinį drabužį.“

Ivetos Vecmanės kolekcija

Latvijoje žinoma dizainerė Iveta Vecmanė pristatė intriguojančią kolekciją „Melancholija“. Ją įkvėpė šis jautrus, tamsus gyvenimo momentas, kuris kartais reiškia gražesnį žodžio „depresija“ sinonimą. I.Vecmanės modeliai – užsimaskavę. Jų veidus dengė didžiulės kepurės, kūno nesimatė nei per ilgas rankoves, nei per tamsutėles kojines.

Dizainerė eksperimentuoja su sunkiais audiniais ir tamsiomis spalvomis tam, kad puikiai atskleistų jausmą, kai melancholijos apimta moteris nori pasislėpti ir save apsaugoti nuo pašalinių žvilgsnių.

Adelės Žilinskaitės kolekcija

Adelės Žilinskaitės kolekciją įkvėpė XIX a. romantizmo filosofija ir XX a. 8 dešimtmečio naujųjų romantikų subkultūra. Dizainerė norėjo atskleisti juos vienijusias idėjas šiuolaikiniame postmoderniajame kontekste. Tai laisvės, lygybės siekis, drąsa išlaisvinti jausmus, vaizduotę, atmesti racionalumą

„Postmodernizmo laikas, kuriame mes gyvename, taip pat yra kupinas prieštaravimų. Atrodo, kad pasirinkimų gausoje žmogus gali daryti ir būti kuo tik nori. Tačiau jis dažnai nesijaučia iki galo laimingas dėl juntamo visuomenės spaudimo, sukurtų elgesio normų, lūkesčių, racionalumo, naudos siekimo, vartojimo.

Todėl kolekcijoje skatinamas maištingumas, neracionali jausmų įtaka veiksmams. Ekstravagantiška apranga – būdas išvengti rutinos, išsiskirti iš aplinkos, ją įvairinti, pagražinti. Trumpai tariant, laikas grįžti romantizmui“, – sakė dizainerė.

Justo Vonžodo kolekcija

Vyrų madą Londono mados koledže studijuojantis lietuvaitis Justas Vonžodas savo kolekcijos herojumi pasirinko „Modernų dendį“. Jauną mados kūrėją įkvepia besikeičianti mados industrija, kurioje trinasi ribos tarp vyrų ir moterų stiliaus. Keičiantis laikams vyrai jaučia vis mažiau barjerų, drąsiai skolinasi tradicines moterų stiliaus detales, nesibaimina aukštakulnių ar veidą paryškinti dažais.

Pagrindinis Justo kolekcijos įkvėpimas – Pietų Amerikoje auganti gėlė Victoria Cruziana, kuri ne tik ant savo lapo gali išlaikyti vaiką, bet per dvi dienas pakeičia lytį ir pražysta skirtingomis spalvomis. Būtent šios gėlės spalvos – balta, rožinė ir žalia – tapo pagrindinėmis kuriant kolekciją „Modernus dendis“.

Lauros Kunciūtės ir Marijos Garnak kolekcija

Kūrybinis Vilniaus dailės akademijos absolvenčių Marijos Garnak ir Lauros Kunciūtės duetas sukūrė kolekciją „Suknelė Visatai“. Jas patraukė šiuolaikinio gyvenimo aktualijos, kuriose vertinamas greitis ir pasimiršta tikrosios vertybės. Todėl savo kolekcija dizainerės kuria kontrargumentą, kuris kviečia sustabdyti akimirką, pajusti tylą, pažinti amžinybę. Tai – priešprieša mados industrijai, kuriančiai griežtus lyties, dydžio, statuso rėmus, kviečiančiai vartoti daugiau, labiau, greičiau.

Rūtos Lendraitytės kolekcija

Dizainerę Rūtą Lendraitytę, jau penkerius metus plėtojančią savo prekių ženklą „Utalla“, kolekcijai „The clothes are alive“ įkvėpė vokiečių psichoanalitikės Karen Horney tyrimas „Neurotinė gynyba kostiume“. Savo knygoje tyrėja išskiria keturis asmenybės tipus ir jiems būdingas aprangos simbolikas.

Dizainerė savo kolekciją skiria asmenybei, vengiančiai kontakto su kitais žmonėmis. Tokio tipo žmonės renkasi plačius siluetus, saugumo jiems suteikia daug kišenių, o gąsdinimo efektą kuria švelniai į priekį pakrypę siluetai. Kiekviena Rūtos kolekcijoje atsiradusi detalė – vis kitas simbolis.

Melitos Rus kolekcija

Įvairiausi konkursai, kolekcijų pristatymai dizainerei Melitai Rus – jau ne naujiena. Savo kūrybą ji pristatė ne tik Lietuvoje, bet ir Latvijoje, Airijoje, Turkijoje. Tačiau labiausiai Melitos vardą garsina jos vystomas prekių ženklas „Mellow“, kuriame statybinės medžiagos susilieja su brangiaisiais ir pusbrangiais akmenimis bei metalais. Rezultatas – juvelyrika, kuri stebina, kviečia žiūrėti, liesti, tirti ir analizuoti. „Injekcijoje“ Melita pristatė savo drabužių kolekciją.

Redos Paulos kolekcija

Su žinoma Londono dizainere Emilia Wicksted dirbusią Redą Paulą kūrybai įkvėpė senelių netektys ir akimirkos, sustabdytos jų nuotraukų albumuose. „Gražus pavasaris“ – tai ir Redos kolekcijos pavadinimas, ir žodžiai, kuriais savo rankraštį 1912 m. pradėjo Redos proprosenelė. Moteriška, romantiška ir paslaptinga dizainerės kolekcija ragina domėtis protėvių palikimu, savo tapatybės kilme. Apie tai, kas buvo, kalba ir R.Paulos drabužiai, kuriuose dizainerė sulieja praeitį su šiandiena.

TAIP PAT SKAITYKITE: Mados „Injekcijos“ jaunųjų dizainerių kūrybą lokomotyvų ceche vertino stilinga publika

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Mažai žinomas Ukrainos atminties karas: kaip Maskva išnaudoja kaltinimus antisemitizmu?

15min iš Talino Sportas

Per 300 metrų Talino centre apgyvendinti „Real“ ir „Atletico“ galanda ginklus

Pasaulis kišenėje

„Wizz Air“ dar nežino, kada Barselonoje užstrigęs lėktuvas pakils skrydžiui į Vilnių

Vardai

Rūtos Elžbietos Mazurevičiūtės mergvakaris: „Tiek įspūdžių per pusę gyvenimo nebuvau patyrusi“

Aktualu

Šiurpūs skaičiai: Pensilvanijoje šimtai kunigų dešimtis metų lytiškai išnaudojo tūkstančius vaikų

Maistas

Restoranas „Oldman“ Palangoje – 100 metrų iki saulėlydžio: J.Basanavičius čia atrado ramybę

Aktualu

Genujos greitkelio viaduko katastrofa įvyko po daugelio perspėjimų

Tiesiogiai 24sek

Stebėkite krepšinio garsenybių sūnų akistatą ketvirtfinalyje: Lietuva – Kroatija

Gyvenimas

Stilius: 15 švarko ir džinsų derinių kiekvienai dienai

Aktualu

Patikrinus parašus Centro partijos kandidatė vis tiek negalės dalyvauti Seimo rinkimuose

Aktualu

Į karo nualintą Sirijos Alepą pėsčiomis ėjusi lenkė pretenduoja gauti Nobelio premiją

Pivašiūnuose vyksta Žolinės atlaidai

Pasaulis kišenėje

Įgyvendinkite svajonę: kaip tapti skaitmeniniu nomadu

Aktualu

Katalikybė Lietuvoje skaičiais: kiek Lietuvoje yra kunigų ir kiek bažnyčių?

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

Vardai

Militos Daikerytės 21-asis gimtadienis: su artimiausiais ir svajonėmis apie diplomą

Vardai

Kultinis animacinis serialas „Šeimos bičas“ turės kino versiją, planuojamas ir „Simpsonų“ tęsinys

Sportas

„Vyčio” naujokai – žaidę Brazilijos aukščiausioje lygoje ir Kolumbijos rinktinėje

Gyvenimas

Veltinio menininkė apie savo darbus: „Susikurtame rojuje gimsta lėlės-angelai“

Aktualu

Profsajungos palaiko valdžios siekį drausti prekybos centrų darbą sekmadieniais

Naujienos

Pasaulis kišenėje

Palangos simbolis poilsiautojus vilioja ir per kaitrą, ir per liūtį

15min iš Talino Sportas

Per 300 metrų Talino centre apgyvendinti „Real“ ir „Atletico“ galanda ginklus

Pasaulis kišenėje

„Wizz Air“ dar nežino, kada Barselonoje užstrigęs lėktuvas pakils skrydžiui į Vilnių

24sek

Blokas paskutinę sekundę – jaunųjų lietuvių svajones sudaužė kroatai

Vardai

Rūtos Elžbietos Mazurevičiūtės mergvakaris: „Tiek įspūdžių per pusę gyvenimo nebuvau patyrusi“

Aktualu

Šiurpūs skaičiai: Pensilvanijoje šimtai kunigų dešimtis metų lytiškai išnaudojo tūkstančius vaikų

Aktualu

Mažai žinomas Ukrainos atminties karas: kaip Maskva išnaudoja kaltinimus antisemitizmu?

Maistas

Restoranas „Oldman“ Palangoje – 100 metrų iki saulėlydžio: J.Basanavičius čia atrado ramybę

Aktualu

Genujos greitkelio viaduko katastrofa įvyko po daugelio perspėjimų

Gyvenimas

Stilius: 15 švarko ir džinsų derinių kiekvienai dienai

Aktualu

Išpuolį Londone prie parlamento rūmų įvykdęs vyras kaltinamas pasikėsinimu nužudyti

Pivašiūnuose vyksta Žolinės atlaidai

Aktualu

Į karo nualintą Sirijos Alepą pėsčiomis ėjusi lenkė pretenduoja gauti Nobelio premiją

Pasaulis kišenėje

Įgyvendinkite svajonę: kaip tapti skaitmeniniu nomadu

Verslas

Palangos pramogų verslo senbuvis: tokią vasarą prisiminsime dar ilgai

Vardai

Militos Daikerytės 21-asis gimtadienis: su artimiausiais ir svajonėmis apie diplomą

Vardai

Kultinis animacinis serialas „Šeimos bičas“ turės kino versiją, planuojamas ir „Simpsonų“ tęsinys

Aktualu

Patikrinus parašus Centro partijos kandidatė vis tiek negalės dalyvauti Seimo rinkimuose

Aktualu

Katalikybė Lietuvoje skaičiais: kiek Lietuvoje yra kunigų ir kiek bažnyčių?

Sportas

„Vyčio” naujokai – žaidę Brazilijos aukščiausioje lygoje ir Kolumbijos rinktinėje

Vardai

Atgal į mokyklą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką