Dabar populiaru
Publikuota: 2018 vasario 12d. 08:52

R.Pocevičienė pristatė flamenko suknelių kolekciją, skirtą Lietuvos 100-mečiui

Kolekcijos „Rapsodija“ modeliai
Chemos Solero nuotr. / Kolekcijos „Rapsodija“ modeliai

Ne tik ispanus, bet ir lietuvius savo kuriamų suknelių grožiu sužavėjusi Ispanijoje gyvenanti Rima Pocevičienė šiemet jau penktą kartą dalyvavo tarptautiniame flamenko mados festivalyje SIMOF Sevilijoje ir pristatė naujausią flamenko suknelių kolekciją „Rapsodija“.

Meno kūrinius primenančių suknelių dizainerė teigė, kad šią kolekciją dedikavo artėjančiam Lietuvos šimtmečiui paminėti, o didžiausiais įkvėpėjais tapo Lietuvos ir kitų šalių folkloro elementai.

Chemos Solero nuotr./Kolekcijos „Rapsodija“ modelis
Chemos Solero nuotr./Kolekcijos „Rapsodija“ modelis

„Kasmet įvairiose šalyse vis didėja susidomėjimas flamenku. Pamaniau, kodėl nepakeliavus istorijos vingiais. Sukūriau 35 modelių kolekciją, o įkvėpimo jai ieškojau Lietuvos ir kitų šalių folklore“, – 15min pasakojo R.Pocevičienė.

Suknelėms dizainerė naudojo linines drobes, lininius nėrinius, gintaro atspalvių atšvaitus, gėlėtus audinius, primenančius, kaip pati sakė, „mūsų mamyčių ir bobučių skareles“. Taip pat vengriškų audinių motyvų, slavų folkloro elementų, iš Japonijos parsivežtą šilką ir gėlėtą liną.

„Visa tai sujungiau ir sukūriau flamenko sukneles, išlaikydama jų šaknis ir įterpdama savo fantazijos. Kadangi Lietuva švenčia valstybės atkūrimo šimtmetį, naudojau vaizdinę medžiagą iš Lietuvos archyvų, muziką. Iš tiesų šios kolekcijos pristatymas buvo labai jaudinantis: ekrane – Lietuvą menantys vaizdai, raštai, dainos, ant podiumo – mano kurtos suknelės. Tikrai suvirpino širdį“, – šypsodamasi sakė R.Pocevičienė.

Paskutinė kolekcijos suknelė, pašnekovės teigimu, įkvėpta Baltijos jūros ašarų – gintaro.

Chemos Solero nuotr./Kolekcijos „Rapsodija“ modelis
Chemos Solero nuotr./Kolekcijos „Rapsodija“ modelis

Šioje, kaip ir kitose kolekcijose, – daugybė rankų darbo detalių, o išskirtiniu šios kolekcijos bruožu R.Pocevičienė įvardijo siuvinėjimą šilkinėmis juostelėmis.

Pasak dizainerės, ši kolekcija sudaryta iš penkių blokų, kuriuose vyrauja skirtingos medžiagos ir spalvos, skiriasi ir suknelių paskirtis. Dalis jų skirta Sevilijos mugei, kita dalis – Romerijoms – piligrimystės šventėms.

Temos: 2 Mada Stilius

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiškai su „Norfa“

Skanumėlis

Video

07:03
00:49
17:58

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką