2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti

Nidos receptas: bulvių ir svogūnų apkepas su ančių taukais

Praūžė Kalėdų šventės, prisiminimuose liko keptos žąsys, antys ir kalakutai. Tačiau, greičiausiai, po šventinio šeimininkavimo jums liko itin aromatingų anties arba žąsies taukų. Jų jokiais būdais nereiktų išpilti, o sustingę taukai gali būti puikus pagardas, padedantis paprastus patiekalus kilstelti į naujas aukštumas!
Nida Degutienė ir jos keptas apkepas
Nida Degutienė ir jos keptas apkepas / Nidos Degutienės nuotr.

Žąsies taukai nuo seno buvo žinomi kaip imunitetą stiprinantis ingredientas. Jais net gydydavo nudegusią arba nušalusią odą. Tuo tarpu ančių taukus senovėje vertindavo labiau nei sviestą. Sustingę taukai šaldytuve gali stovėti nors ir metus.

Prancūzijos virtuvėje anties taukai stovi ant pačios aukščiausios pakylos, jais įtrinama prieš kepant višta, jau nekalbant apie bene geriausiai žinomą prancūzišką patiekalą confit – kuomet ančių šlaunelės ilgai troškinamos taukuose, ir tuose pat taukuose „užkonservuojamos“.

O aš pailsėjimui nuo įmantrių šventiškų patiekalų jums siūlau pasigaminti bulvių ir svogūnų apkepo, kuris įgaus ypatingą skonį, jei jį kepsite su ančių (arba žąsų) taukais!

Nidos Degutienės nuotr. /Bulvių ir svogūnų apkepas su ančių taukais
Nidos Degutienės nuotr. /Bulvių ir svogūnų apkepas su ančių taukais

Bulvių ir svogūnų apkepas su ančių taukais

Ingredientai:

  • 1,2 kg krakmolingų bulvių, nuskustų ir labai plonai supjaustytų (geriausiai – mandolina);
  • 1/4 stiklinės (60g) tirpintų anties taukų;
  • druskos;
  • juodųjų pipirų;
  • 2 svogūnai, labai plonai supjaustyti žiedais (geriausia irgi pjaustyti mandolina).

Gaminimas:

1. Įkaitinkite orkaitę iki 200C. Keptuvėje (tinkamoje kepimui orkaitėje) arba kepimo formoje įtieskite kepimo popieriaus.

2. Dideliame dubenyje sumaišykite pjaustytas bulves su anties taukais, druska ir pipirais, kad kiekviena riekelė pasidengtų riebalais.

3. Trečdalį bulvių juostelių suklokite ant paruošto kepimo indo dugno. Ant šio sluoksnio dėkite pusę kiekio svogūno žiedų. Tada dėkite antrą trečdalį buvlvių juostelių, ir likusius svogūnus. Pačiame viršuje iškėliokite likusį trečdalį bulvių juostelių.

4. Kepkite 45 minutes arba kol gražiai apskrus viršutinis bulvių sluoksnis, o viduje esančios bulvės bus pilnai iškepę, minkštos. Prieš patiekiant galite dar pabarstyti pipirais, ir jei trūksta – druska.

Nidos Degutienės nuotr. /Bulvių ir svogūnų apkepas su ančių taukais
Nidos Degutienės nuotr. /Bulvių ir svogūnų apkepas su ančių taukais

Su 15min skaitytojais savo receptais besidalijanti Nida Degutienė puikiai pažįstama daugybei lietuvių, besidominčių kūrybišku maisto gaminimu namie. Nida rašo populiarų maisto tinklaraštį Nidos receptai, yra išleidusi dvi kulinarines knygas „Izraelio virtuvė“ ir „Žuvis pasaulio virtuvėse“. Kiekvieną savaitę 15min ieškokite naujų Nidos receptų ir įdomių skaitinių apie maistą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Reklama
Breketai ar kapos? Patikimiausi dantų tiesinimo būdai
Reklama
Stogas be saugos elementų – lyg automobilis be saugos diržų
Reklama
Pagal vėžio gydymą Vidurio Europos ir Baltijos šalys vis dar atsilieka nuo Vakarų Europos
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką