Geriausias metų pasiūlymas! Prenumerata vos nuo 0,49 Eur/mėn.
Išbandyti

Per paskutinį Cukidžio turgaus Naujųjų metų aukcioną Ramiojo vandenyno tunas parduotas už 268,5 tūkst. eurų

Tokijo centre veikiantis Cukidžio turgus penktadienį surengė tikriausiai paskutinį Naujųjų metų aukcioną šioje vietoje ir pardavė 405 kg Ramiojo vandenyno tuną už 36,5 mln. jenų (268,5 tūkst. eurų), pranešė šalies žiniasklaida.
Cukidžio turgaus Naujųjų metų tuno aukcionas
Cukidžio turgaus Naujųjų metų tuno aukcionas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Už itin vertinamą, nykstančios rūšies žuvį per priešaušriu vykusį aukcioną sumokėta kaina – maždaug 90 tūkst. jenų (662 eurai) už kilogramą – buvo gerokai mažesnė už rekordinius 155,4 mln. jenų, paklotą per 2013-iųjų Naujųjų metų aukcioną. Tuną nupirko vienas vietos didmenininkas, nurodoma pranešimuose.

Šiemet kokybiškiausiu pripažintas vienas mažesnis tunas: už jo kilogramą buvo sumokėta 1 176 eurai, pranešė laikraštis „Nihon Keizai Shimbun“ ir kitos japonų žiniasklaidos priemonės. Palyginimui, minėto 2013 metų rekordinio tuno kilogramo kaina buvo maždaug 6 573 eurai už kilogramą.

Už mažesnį tuną sumokėta iš viso 30,4 mln. jenų (223,7 tūkst. eurų); jį nupirko bendrovė „Kiyomura Corp.“, kurios savininkui Kiyoshi Kimurai priklauso restoranų tinklas „Sushi Zanmai“. K.Kimura praeityje dažnai laimėdavo šiuos metinius aukcionus.

„Scanpix“/AP nuotr./Cukidžio turgaus Naujųjų metų tuno aukcionas
„Scanpix“/AP nuotr./Cukidžio turgaus Naujųjų metų tuno aukcionas

Naujųjų metų aukcionų kainos būna gerokai didesnės už įprastą kainą, mokamą už Ramiojo vandenyno tunus Cukidžio turguje. Metų pabaigoje ši kaina buvo 4 500 jenų (33 eurai) už kilogramą.

„Akivaizdu, kad ši kaina neatspindi žuvies tikrosios rinkos kainos. Ji susijusi su aukciono apeiginiais aspektais“, – sakė Jamie Gibbonas iš pasaulinės nevyriausybinės organizacijos „The Pew Charitable Trusts“ aplinkosaugos komandos.

Pranešimuose sakoma, kad brangiausiai parduotas tunas yra vienas didžiausių, kada nors parduotų šiuose aukcionuose.

Ir užpernai, ir pernai Naujųjų metų aukcionas turėjo būti paskutinis dabartinėje Cukidžio vietoje. Turgaus perkėlimas į naują vietą buvusiame dujų fabrike prie Tokijo įlankos buvo nuolat atidėliojamas dėl susirūpinimo dirvožemio užteršimu.

Japonai Ramiojo vandenyno tunų suvartoja daugiausiai. Dėl didėjančio vartojimo Japonijoje ir užsienyje šios rūšies žuvų ištekliai buvo pereikvoti – išeikvota daugiau kaip 97 proc., palyginti su lygiu iki pramonės revoliucijos. Ekspertai perspėja dėl galimo šių žuvų išnykimo.

Vis dėlto yra pažangos saugant šią rūšį požymių. Japonija ėmėsi vykdyti įstatymus, kuriais draudžiama sužvejoti daugiau nei kvotos; pažeidėjams gresia baudos ar net kalėjimas.

Japonija ir kitos šalys neseniai susitarė dėl plano Ramiojo vandenyno tunų ištekliams atkurti ir siekia, kad iki 2034 metų šių žuvų ištekliai siektų 20 proc. pradinio lygio.

Nuo 1935 metų veikiantis Cukidžio turgus yra viena populiariausių turistinių Tokijo vietų, taip pat didžiausias pasaulyje žuvų turgus. 2016 metais jis turėjo būti perkeltas į naują vietą Tojosu rajone. Tokijo gubernatorė Yuriko Koike (Juriko Koikė) atidėjo perkėlimą, bet po mėnesius trukusių politinių ginčų ir nežinios paskelbė, kad turgus vis dėlto bus perkeltas.

Naujasis turgus turi pradėti veikti 2018 metų spalio 11 dieną.

Cukidžio rajonas turi būti vystomas iš naujo. Turgaus perkėlimo planas nepatiko daugeliui kompanijų, veikiančių jo teritorijoje ir aplink ją.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kokias tvoras ir kodėl šiemet renkasi namų savininkai?
Reklama
Daugiau Pliusų sporto entuziastams:„Gym+“ vėl plečiasi
Reklama
„Teleloto“ naujienos ne tik tarp vedėjų: nuo šiol laimės visi studijos žaidėjai
30 metų su ypatingais vaikais dirbanti mokytoja Irutė: neįsivaizduoju, kaip galime skirstyti vaikus