2026-02-11 07:30

Saldi idėja Valentino dienai: rožinė panakota su avietėmis

Švelni, kreminė ir romantiška panakota – tikra Valentino dienos žvaigždė. Jos subtilus rožinis atspalvis ir gaivus aviečių padažas sukuria elegantišką, lengvą desertą, kuris puikiai dera su šventine atmosfera.
Panna cotta su avietėmis
Panna cotta su avietėmis / Shutterstock nuotr.

Ingredientai (2 porcijoms)

Panakotai:

  • 200 ml grietinėlės (30 proc.)
  • 2 šaukštai cukraus
  • 1 šaukštelis želatinos miltelių
  • 2–3 šaukštai vandens želatinai išbrinkti
  • 50 g aviečių (šviežių arba šaldytų)
  • 1/2 arbatinio šaukštelio rožių vandens arba keli lašai rožių ekstrakto (nebūtina, bet suteikia subtilų aromatą)

Aviečių padažui:

  • 50 g aviečių
  • 1 šaukštas cukraus
  • keli lašai citrinos sulčių

Papuošimui:

  • Šviežios avietės
  • Valgomi žiedlapiai arba mėtos lapelis (nebūtina)

Kaip gaminti?

  1. Mažame inde suberkite želatinos miltelius, užpilkite 2–3 šaukštais vandens ir palikite 5–10 minučių brinkti.
  2. Puode sumaišykite grietinėlę su cukrumi ir šiek tiek pakaitinkite ant vidutinės ugnies (nevirkite!) Į šiltą grietinėlę įmaišykite išbrinkusią želatiną, kol visiškai ištirps. Įmaišykite sutrintas avietes ir rožių vandenį (jei naudojate).
  3. Supilkite masę į mažas formeles arba stiklines. Palikite atvėsti kambario temperatūroje 15–20 minučių, tada įdėkite į šaldytuvą 3–4 valandoms, kad sustingtų.
  4. Paruoškite aviečių padažą. Smulkiai sutrinkite avietes su cukrumi ir keliais lašais citrinos sulčių. Jei norite lygesnės tekstūros, pertraukite per sietelį.
  5. Sustingusią panakotą patiekite su aviečių padažu. Papuoškite šviežiomis avietėmis, valgomais žiedlapiais arba mėtos lapeliu.
Pranešti klaidą
Sėkmingai išsiųsta
Dėkojame už praneštą klaidą