Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2016 sausio 6d. 09:35

Prasta savijauta: kaip nuspręsti, eiti į biurą ar likti namie?

Liga
Vida Press nuotr. / Liga

Jėgų neturintis kūnas atsisako kelti koją iš lovos. Bet kartais nuspręsti – eiti į biurą ar pasiprašyti teisės pasirgti – tenka pačiai. Kaip žinoti, kada likti lovoje, o kada nepaisyti simptomų?

Teoriškai variantų, kai sirgdama galite eiti į darbą, išvis nėra ir apskritai visada reikia tartis su gydytoju ar vaistininku. Tačiau realiame pasaulyje nutinka įvairiai. Ir net žinodamos, kad negaluojame, keliamės ir einame, nors diena, praleista biure sergant, nebūna labai produktyvi, kūnas atkeršija už patirtą stresą šoktelėjusia temperatūra ir paaštrėjusiais požymiais, o ir kolegos nepamini geru žodžiu infekcijos platintojos.

Todėl ypač svarbu išmokti atskirti, kada geriausia išgerti puodelį liepžiedžių arbatos ir sveikti namie, susisupus į pledą, o kada galima pastimuliuoti organizmą dvigubu espreso ir – jei labai reikia – ignoruoti savijautą.

Likite namie, jei... 

...nosis bėga kaip kiauras čiaupas, gausiai atsikosite ir be perstojo šnirpščiate. Kuo daugiau skysčių išskiriate, tuo daugiau mikrobų skleidžiate aplink. Ir nesvarbu, kokios spalvos gleivėmis atsikosite ar šnirpščiate: geltonos ar žalios išskyros rodo, kad kūnas aktyviai kovoja su infekcija. Tačiau užkrato nešiotoja esate jau kelios dienos iki to. 

...kas valandą bėgate į tualetą. Beprasmiška ateiti į darbą ir praleisti visą dieną ne prie kompiuterio, o mergaičių kambary. Viduriavimas ir/ar vėmimas dehidratuoja organizmą, taigi prie skrandžio ir pilvo bėdų prisidės dar ir galvos skausmas, dėmesio sutrikimas. Niekur neikite, kol pilvo maištas neaprims.

...akys raudonos ir traiškanoja. Jei pabudote sulipusiomis akimis, sunku atsimerkti, akys ašaroja, jas niežti, teka išskyros, gali būti, kad jums ūmus infekcinis konjunktyvitas – užkrečiamoji liga, kuri nepraeis be antibiotikų. Likite namie ir skambinkite šeimos gydytojui. 

...skauda sąnarius, laužo kūną. Tai vienas tikriausių gripo požymių. Organizmas kovoja su virusu: leiskite jam daryti savo darbą, o kūnui – pailsėti. Duokite sau ramybę. 

...visiškai neturite apetito. Negalite praryti nė kąsnio ir pietūs atrodo tokie pat patrauklūs, kaip vizitas į Mokesčių inspekciją? Taip jūsų kūnas kovoja su infekcija (imuninė sistema provokuoja hormonų pokyčius, o tai turi įtakos apetitui). Išgyventi visą dieną tuščiu skrandžiu ir dar dirbti – vadinasi, trukdyti organizmui atsigauti. 

Vida Press nuotr./Liūdna moteris
Vida Press nuotr.

Galite eiti į darbą, jei... 

...jūsų kosulys ir čiaudulys neverčia praeivių bėgti į kitą gatvės pusę, o baristos, padariusio kavą, slėptis po prekystaliu. Dažnai plaukite rankas, nelieskite jomis veido; naudokite antibakterinį gelį ir servetėles telefono rageliui, klaviatūrai ir rašomojo stalo paviršiui valyti: būtent šios vietos – didžiausi biuro bakterijų šaltiniai. 

...pilvo problemos kankino naktį, tačiau ryte pasijutote geriau. Vienkartinis toks incidentas (skauda pilvą, viduriuojate) gali būti sukeltas nesunkaus apsinuodijimo maistu, streso ar net vaistų. Jei ryte jaučiatės įgali, drąsiai eikite į darbą, tik gerkite pakankamai skysčių, kad papildytumėte tuos, kurių netekote. 

Vida Press nuotr./Arbata
Vida Press nuotr.

...darbe jums nereikia bendrauti su daugybe žmonių. Skamba dviprasmiškai – lyg ir kuo čia dėta jūsų sveikata. Tačiau kuo daugiau interesantų praeina pro jus, tuo daugiau šansų, kad prie jūsų mikrobų jie pridės ir savų. Arba apsikrės nuo jūsų. Apskritai bendravimas reikalauja psichologinių ir fizinių jėgų, todėl ligoniams komunikuoti draudžiama.  

...skauda visą galvą. Lengvas spaudimas arba skausmas, sklindantis per visą galvą, tačiau nelydimas jokių kitų simptomų, greičiausiai atsirado dėl streso, nepatogios kūno ir galvos padėties ar akių įtampos (pavyzdžiui, per ilgai dirbant kompiuteriu). Į gydytoją būtina kreiptis, jei skausmas stiprus, lydimas kitų simptomų arba koncentruotas vienoje vietoje.  

Vida Press nuotr./Moteriai skauda galvą
Vida Press nuotr.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką