2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2020 10 10

10 metų drugelius auginantis Tomas: „Jaunavedžiai dažnai juos renkasi vietoj balandžių“

Egzotika namuose gali būti itin įvairi. Štai drugelių augintojas Tomas Solovejus juos augina net dešimt metų. Spalvingi, dailūs, kai kurie net delno dydžio drugiai yra ir mylimi augintiniai, ir verslas, ir edukacijos „dalyviai“.
Vietoj balandžių per vestuves – drugeliai
Vietoj balandžių per vestuves – drugeliai / Asmeninio archyvo nuotr.

Kaip pasakoja T.Solovejus, Kupu kupu – tropinių drugelių įkūrėjas, tokiu netradiciniu užsiėmimu, kaip drugių auginimas, jis susidomėjo gana atsitiktinai. „Tai buvo nauja, man nepažįstama ir netyrinėta sritis, susidomėjau ir nusprendžiau pamėginti užsiauginti drugelių, ir man tai pavyko. Tada apėmė azartas, tad nusprendžiau toliau tęsti šią veiklą. Dabar skaičiuoju jau dešimtus metus“, – pasakoja drugelių augintojas.

Drugeliai žavi savo grožiu

Jis sako, kad drugeliai pirmiausia traukia savo išvaizda, grožiu, spalvomis, o ir auginimo procesas įdomus ir įtraukiantis.

„Auginti drugelius yra labai įdomu – viskas prasideda nuo kiaušinėlių, paskui išsirita vikšrai, toliau – lėliukės stadija ir galiausiai turime įspūdingą drugį. Be to, skirtingos rūšys auginamos skirtingai, pavyzdžiui, kai kurių naktinių drugių lėliukės žiemoja per žiemą, juos reikia laikyti šaltyje. Man tai labai patinka – domėtis, auginti drugelius“, – sako pašnekovas.

Beje, pagal išsilavinimą Tomas yra istorikas, todėl pedagoginė patirtis jam praverčia organizuojant įvairias edukacines programas. „Žinote, daugelis artimųjų ir pažįstamų net nustemba, išgirdę, kad aš auginu drugelius“, – juokiasi T.Solovejus.

Jis priduria, kad organizuodamas edukacijas, pataria ir parodo, kaip galima užsiauginti drugelius, todėl ne vienas – tiek mokytojai, auklėtojai, tiek vaikai, yra patys užsiauginę drugelius. „Tai nėra taip sudėtinga, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio“, – sako drugelių augintojas.

Pats pirmasis drugelis, kurį Tomas užaugino, buvo Pelėdos akis – Caligo Memnon.

„Jie gyvena tropikuose, bananų plantacijose, tad teko susirasti augalą, kuris atitinka bananų lapų struktūrą, kad jie galėtų maitintis. Aš tokį radau, užsiauginau, na o vėliau prasidėjo ir kitų drugelių auginimas.

Pradėjau domėtis sudėtingesnėmis rūšimis, įgijau vis daugiau patirties, tad šiuo metu esu išbandęs auginti ne vieną drugių rūšį. Kai kurioms rūšims nereikia daug vietos, todėl juos puikiai galima auginti namie“, – sako pašnekovas.

Per du mėnesius vikšras gali suvalgyti iki 4 metrų augalų lapų

Drugelius T.Solovejus siunčiasi iš užsienio – yra specialios drugelių fermos. Pačių drugelių pasirinkimas yra tikrai didelis, tad išsirinkus belieka auginti, o tam reikia pasirūpinti ir tam tikrais augalais, kuriais minta drugeliai.

„Kiekviena rūšis reikalauja skirtingų augalų ir suvalgo pakankamai daug maisto, pavyzdžiui, Caligo Memnon vikšras per du mėnesius gali suvalgyti iki keturių metrų ilgio lapą, tad norint užsiauginti 30–40 vikšrų, reikia turėti pakankamai augalų“, – sako Tomas.

Jis priduria, kad yra drugelių rūšių, kurios užauga greičiau – tam gali užtekti ir mėnesio, yra tokių, kurių tenka laukti ilgiau, tarkime, dabar Tomas kai kuriuos drugių vikšrus augina nuo birželio ir jie dar nėra pavirtę drugiais.

Apskritai, drugių auginimo ypatumai priklauso nuo rūšies jautrumo – kiti drugiai gali augti tik specialiuose terariumuose, jiems labai svarbi temperatūra, drėgmė ir pan.

„Šiuo metu tropiniams drugiams ne sezonas – artėja šaltasis periodas, todėl dabar daugiausiai turiu naktinių drugių, kurie turi peržiemoti, o risis pavasarį. Pavasaris drugeliams tinkamiausias metas, kai daugiau saulės, atsiranda daugiau augalų, taip reikalingų jų mitybai“, – priduria pašnekovas.

Vietoje balandžių – drugeliai

Tomas sako, kad jam labiausiai patinka drugelių auginimo procesas, norisi išmėginti ir naujas rūšis, tobulėti savo srityje – tai pagrindinis tikslas.

„Daugiausiai drugelius pasitelkiame edukacijoms, parodome. kaip juos galima užsiauginti, jų vystymosi procesus. Taip pat, kai jie jau atgyvena savo gyvenimą ir miršta, juos įrėminu – tai gali tapti interjero detale“, – pasakoja drugelių augintojas.

Drugelius kai kurie įsigyja ir įvairioms šventėms, vestuvėms ir fotosesijoms. Pasirodo, drugeliai gali pakeisti įprastus balandžius vestuvėse ir tapti netgi išskirtiniu akcentu!

„Kai drugeliai yra dideli, spalvingi, jie atrodo labai įspūdingai, todėl nėra būtina jų per vestuves turėti daug“, – pasakoja Tomas.

Paklaustas, ar drugeliai „nepabėga iš įvykio vietos“, jis tikina, kad juos labai lengva pagauti ir jie skraido visai šalia. Visgi, Tomas sako, kad šiuo metu, tai nėra dažnas pasirinkimas, o ir edukacijos yra labiau prie širdies.

Ar tikrai drugeliai gyvena tik vieną dieną ir ką jie valgo?

„Negaliu paneigti, kad jie gyvena vieną dieną, tačiau drugeliai, kuriuos auginu, gyvena tikrai kur kas ilgiau. Dažniausiai drugeliai gyvena bent savaitę, o kai kurie ir iki devynių mėnesių. Mano auginami išgyvena ir iki pusantro mėnesio“, – pasakoja pašnekovas.

O kalbant apie maistą, drugelių vikšrai valgo lapus, o užaugę drugeliai – minta nektaru, vaisiais, jų sultimis, taip pat tinka ir paprasčiausias cukrus su vandeniu.

„Negalėčiau pasakyti, kad drugelių išlaikymas yra brangus, jeigu kalbėtume apie jų mitybą“, – sako Tomas, ir priduria, kad savo gyvenimo jau nebeįsivaizduoja be drugelių – tai svarbi gyvenimo dalis.

Jis džiaugiasi, kad sulaukia grįžtamojo ryšio, įvertinimo, padėkos už savo vedamas edukacijas, patarimus, kaip auginti drugelius: „Džiaugiuosi, kad galiu dalintis patirtimi, kad žmonės įdomu – tai motyvuoja ir veda į priekį. Ilgą ir kantrų darbą atperka žmonių padėka.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Reklama
Dantų implantacija: ar verta investuoti į savo šypseną?
Reklama
Keliautojas ekstremalas Karolis Mieliauskas: ekspedicijose kas nors iš komandos narių visuomet peršąla ar kokia infekcija užsikrečia, o aš vis „išsisuku“
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką