15min be reklamos
2015 01 03, 14:00

15 įpročių, kurių verta atsikratyti 2015 metais

Kaip ir kiekvienais metais, taip ir prasidėjusiais greičiausiai susidarote sąrašą, ko vertėtų išmokti, ką pamiršti, kokius siekius ir tikslus įgyvendinti. Tačiau dažnai būna taip, kad savo susikurtas taisykles sulaužome.
Kokių įpročių verta atsikratyti 2015-aisiais?
Kokių įpročių verta atsikratyti 2015-aisiais? / Fotolia nuotr.

Visgi apdairu kai ką palikti tolimoje praeityje. O pradėti reikia nuo permainų savyje bei vidinių įsitikinimų, neleidžiančių gyventi laimingai. Kokie jie?

Gyvenate dėl kitų, o ne dėl savęs

Nuovargis, jausmas, kad save išdalinate, tačiau nesijaučiate laimingi, lėkimas, kai neįmanoma sustoti... Pažįstami išgyvenimai? Taip nutinka tada, kai darome viską, kad įtiktume kitiems, bet ne sau. Neleidžiame sau pasijusti silpniems gerąja prasme, užgniaužiame emocijas, pamirštame, kad turime pasirinkimo laisvę. O kas gali būti svarbiau nei jausti, kad gyveni, o ne tik tuščiai egzistuoji?

Taip pat skaitykite: Verslo psichologijos konsultantė Irina Ravensy: „Moters laimę gadina žema jos savivertė“

Atidedate rytojui

Nuo naujų metų pradėti sportuoti, mesti rūkyti, o gal atsisakyti kitų įpročių, kurie slegia, žada tikrai ne vienas. Tas pats ir su gerais norais, svajonėmis, kurias norime įgyvendinti, tačiau skundžiamės laiko trūkumu. Kokia realybė? Stovime viename taške, kuris nejuda nei į priekį, nei atgal. O rutina juk gyvenimui suteikia tik prėsko skonio... Pagalvokite, ką galite padaryti jau šiandien! 

Galvojate apie blogiausia

Taip, rytoj Žemę užgrobs ateiviai, prasidės kokia nors epidemija ir apskritai, mes susinaikinsime patys. Tačiau galime į viską žvelgti ne iš tokios globalios pusės. Pavyzdžiui, mes skundžiamės iš anksto dar nė nežinodami, kaip bus iš tikrųjų. Tarkime, kad nepasiseks darbe, gatvėje laukia spūstis, kolega šnairuos, kaimynė apkalbės... Kaip dažnai bijome to, ko nėra ar to, ką įsikalbame patys! Atminkite viena – neigiamos mintys materializuojasi taip pat, kaip ir geros. Galvoti pozityviai sunku, tačiau mes patys kuriame savo gyvenimo scenarijų. Kodėl pradėti reikia nuo blogų dalykų?

Taip pat skaitykite: Pasisemkite optimizmo: įkvepiančios mintys apie laimę

Tobulybė – jūsų siekiamybė

Ir noras tapti muziejaus eksponatu, kurį galima tik stebėti. Juokinga, kai žmonės nori būti tobuli. Viskas priklauso nuo to, iš kokios perspektyvos žiūrėsite ir vertinsite tai, kas yra tobula. Nenorėkite kažkam įtikti, nepersistenkite kritikuodami save ar aplinkinius (gal jiems patinka būti tokiais, kokie jie yra?), be to, kuo dažniau kalbėsite apie save kaip apie niekam tikusį, ateis laikas, kai tuo aplinkiniai patikės. Visi. Be išimčių. Ar toks ir buvo jūsų tikslas?

Shutterstock nuotr./Moteris ant sūpuoklių
Shutterstock nuotr./Moteris ant sūpuoklių

Apsunkinate situaciją

Problema turi ne vieną sprendimo būdą, todėl tereikia gerai apsvarstyti, ko siekiate ir ką įmanoma padaryti. Kartais tikrai geriau rankose laikyti tą žvirblį nei dairytis jaučio girioje. Sakydami ir ant statinės plyšaudami, kad neįmanoma nieko pasiekti, dažniausiai tik atsisakote pažvelgti į situaciją kitu kampu. Išeitis visada yra, tik kartais reikia nusiimti akidangčius, kurie trukdo pamatyti esmę.

Skubėjimas

Sakoma, kad skubos darbą velnias gena. Ir tai tikra tiesa, nors kartais atrodo, kad šiame pasaulyje laikrodžiai pasukti keliomis valandomis į priekį. Mes nebeturime laiko miegoti, kalbėtis, jausti, šypsotis. Viską dėliojame į stalčiukus, sakydami, kad ištrauksime tada, kai turėsime laiko. Pasakysime naujieną – kantrybė gal ir dorybė, tačiau reikia mokėti sustoti. Ir pasiimti tai, kas jums priklauso – poilsį, sveikatą, gerą savijautą, šeimos ir artimųjų palaikymą. Būtinai pažiūrėkite filmą „Kaip Hektoras laimės ieškojo“ – iš naujo užčiuopsite gyvenimo pulsą.

Baimė nuvilti

Esmė ta, kad baiminamės nuvilti kitus, tačiau apie save galvojame mažiausiai. Kodėl nesirūpinate tuo, kad kažkas gali nuvilti jus? Bet kokie išgyvenimai, susiję su tuo, kad galite suklysti, skandina didžiulėje įtampoje. Žinoma, besaikis klaidų darymas ir bandymas viską pateisinti – tai jau kita kalba. Paprasčiau pasakyti sau ir kitiems, kad suklydote, ir priimti kaltę. O kartais kaltės jausmas gali būti paskata tobulėti. Atminkite – jūsų elgesiu gali būti nepatenkintas ne vienas žmogus, turintis tam savų priežasčių, tačiau ar įtikti visiems įmanoma? Ir ar būtina?

Taip pat skaitykite: Naujamečiai pažadai: būkime realistės

Pyktis pačiam su savimi

Vidinis konfliktas su pačiu savimi išvargina kur kas labiau nei patys sunkiausi fiziniai darbai, vaidai su šeimos nariais, nesėkmės darbe... Daugiau mandagumo, pagarbos ir dėmesio parodome kitiems nei sau. Pabandykite susitarti su pačiu savimi ir susitaikyti su savo poelgių pasekmėmis. Viskas praeina, todėl verčiau žvelkite į priekį, o ne grįžkite į praeitį, kurios, kad ir kaip norėtume, nė vienas nepakeisime. 

Bijoti naujos pradžios

Iššūkiai ir yra skirti tam, kad jais pasinaudotume. Žinoma, ne visada tai, ko trokštame, suteiks norimą palaimą, tačiau bent jau įsitikinsite, kad vertėjo bandyti. Kartais jausmas nesužinoti, kaip viskas galėjo būti, persekioja visą gyvenimą ir neduoda ramybės. Bandyti vėl ir vėl iš naujo – štai kas veda į priekį.

Pavydėti

Juodas jausmas, vedantis į neviltį. Nereikia savęs lyginti su kitais ar graužtis, jog esate prastesni. Tai sekina, kuria įtampą, žeidžia. Visi mes esame skirtingi ir nė nereikia būti panašiems. Žinoma, jeigu baltas pavydas jus skatina tobulėti, pasiekti užsibrėžtų tikslų, daryti gerus darbus – tai kas kita. Tik verta suvokti dar vieną dalyką – suprasti, ko jums iš tiesų reikia. Siekiate savo gyvenime tikslų dėl savęs ar dėl kitų, kuriems visiškai nė motais?

Kaltinti kitus

Tai – pats lengviausias kelias išbristi sausam iš balos, o juk kur kas sunkiau pripažinti klaidas, kurias padarėme. Jų gyvenime bus ne viena ir ne dvi, o kai to nenorime pripažinti ir skubame apkaltinti kitus, atrodome naiviai ir kvailai. Žvilgtelėkime į save prieš pradėdami pykti ant kitų. Daugelį atsakymų galite atrasti savo elgesyje.

Taip pat skaitykite: 10 meilės filmų, kurie suvirpins širdį

Užsiimti savigrauža

Nors savęs reikia klausyti, mokėti išgirsti vidinį balsą, savigrauža nėra geras būdas sau padėti. Vienas dalykas, kai jūs einate iš proto vėl ir vėl išgyvendami tam tikrų įvykių, situacijų, konfliktų detales, ir visai kas kita, kai dedate tašką, pripažįstate, kad suklydote ir keliaujate į priekį, viską palikę praeityje.

Stovėti vietoje

Galite jaustis patogiai arba ne, tačiau stovėjimas vienoje vietoje abiem atvejais neatneša nieko gero. Vienu atveju , jūs džiaugiatės ir nenorite nieko keisti, iki kol aplanko tokia rutina ir suvokimas, kad nieko gero nelaukia, jog patys pralaužiate ledus ir lekiate pasitikti iššūkių. Kitu atveju, niurzgėjimas, jog jums nesiseka, atskleidžia tik viena. Ką darote, kad padėtis pasikeistų? Naujieji metai – puikus laikas atsakyti sau į šitą klausimą.

Bėgti nuo problemų

„Fotolia“ nuotr./Mergina naršo kompiuteryje
„Fotolia“ nuotr./Mergina naršo kompiuteryje

Labai dažnai nuo jų bėgame pačiais keisčiausiais ir žalingiausiais įpročiais: persivalgome, vartojame svaigiuosius gėrimus, spoksome į televizoriaus ar kompiuterio ekraną, tikrą bendravimą keičiame virtualiais niekais.

Tam tikru metu problemos gal ir išgaruoja, tačiau vėliau sugrįžta dviguba jėga, dar ir grasindamos priklausomybe. Išvada: spręskite savo bėdas, o ne laukite, kad jos užvaldytų jūsų gyvenimą.

Apgaudinėti save

Geri pokyčiai gyvenime ateina tada, kai įvertiname tiesiai šviesiai, ką darome blogai, kodėl atidėliojame, kodėl veliamės ten, kur laukia tik dar didesnė problemų krūva bei nusivylimai. Kartais atsakymo iš karto negauname, o kartais jie ateina tik per kančią, praradimus ar atsisakymą to, kas mums kenkia. Viskas labai paprasta – pasiruoškite sau būti atviri ir sužinosite tai, kas jums padės pakeisti savo gyvenimą. 

Taip pat skaitykite: 4 savaitės, iš esmės pakeisiančios jūsų gyvenimą

Shutterstock nuotr./Pora lovoje.
Shutterstock nuotr./Pora lovoje.

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką