-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 10 30

4 priežastys, kodėl jūsų namai kelia jums nerimą: kaip tai ištaisyti

Norėdami sukurti jaukius šeimos namus, dažnai žvalgomės įkvėpimo: žurnalai, „Pinterest“ bei socialiniai tinklai. Tačiau interjero dizainerė Jessica McClendon, „Glamour Nest“ įkūrėja, viską daro šiek tiek kitaip. Ji gilinasi į klientus ir jų emocijas vertina kurdama jų namų interjerą.
Svetainės interjeras
Svetainės interjeras / 123rf.com nuotr.

Jessica McClendon aiškina: „Tiesa ta, kad namus dekoruojame ne tam, kad jie būtų tiesiog gražūs. Nors tai malonus „šalutinis poveikis“, poreikis dekoruoti kyla iš gilesnio troškimo pasidalinti gyvenimu ir savimi su mylimais žmonėmis. Būtent todėl, jei bandysite laikytis naujausių namų dekoravimo tendencijų vien todėl, kad taip daro visi, rezultatu niekada nebūsite patenkinti. Ar atrodys gražiai? Visiškai taip. Tačiau jei nepatenkinsite savo emocinių poreikių, namai nesijus savi.“

Jei ekspertės žodžiai jūsų galvoje kelia nerimą dėl to, kodėl namuose nesijaučiate ramiai, nepaisant gražaus interjero ir dekoracijų, skaitykite toliau. Žemiau, Jessica McClendon aiškina dažniausias priežastis, dėl kurių namai kelia nerimą ir kaip tai ištaisyti, rašoma popsugar.co.uk.

Problema: vaikų netvarkos ignoravimas

Vaikai turi daug daiktų. Nors jie puikiai tiktų savo paskirtose vietose, jie ten niekada nelieka. Jie atsiduria visur. Galite leisti netvarkai jus kankinti, ir nuolat šūkauti dėl mistinės daiktų migracijos iš vaikų kambario į virtuvę – arba galite imtis sprendimų ir nuspręsti, kur jie turi gulėti. Ekspertė paaiškino: „Jei sugebėsite suvaldyti netvarką ir veiklas paversti efektyvesnėmis, jausitės laimingesni, nes daugiau laiko galėsite mėgautis savo namais.“

123rf.com nuotr./Vaikai
123rf.com nuotr./Vaikai

Sprendimas: Jessica McClendon sako, kad sprendimas prasideda nuo pastebėjimo, kaip iš tiesų gyvenate – o ne nuo to, kaip norėtumėte gyventi. „Ar jūsų svetainės grindys visada būna nusėtos žaislais? Jei taip, ką galite padaryti, kad lengviau susitvarkytumėte? Ar jūsų vaikų rankdarbių priemonės atsiduria ant virtuvės stalo? Jei taip, kaip galite padaryti jas lengvai prieinamas, tačiau ir lengvai paslepiamas?“

Nesilaikykite kažkokių nustatytų konvencijų – čia nėra teisingo ar klaidingo atsakymo, primena ekspertė. Svarbiausia, atrasti būdą, kas yra geriausia jūsų šeimai. „Tai, kas veikia kažkam kitam, gali neveikti jums, ir atvirkščiai. Todėl, jei tik norisi, laikykite vaikų rankdarbių priemones virtuvėje, arba įjunkite muziką, kol vaikai rinks žaislus nuo grindų, jei tik toks sprendimas jums veikia.“

Problema: kasdienių įpročių nepritaikymas prie namų ruošos darbų

Jei skalbimą atidedate iki tol, kol kažkas nebeturi švarių apatinių, prie durų voliojasi didžiulė krūva laiškų, arba iki paskutinės sekundės atidėliojate mokesčių mokėjimą, yra nemaža tikimybė, kad namų dizainas šiuos darbus paverčia nemaloniais ir net sunkiai įvykdomais. Galbūt skamba keistai, kad namų dizainas daro poveikį gebėjimui atlikti nemalonius namų ruošos darbus, tačiau ekspertė teigia, kad tai visiškai įmanoma.

„Susikurkite erdvę taip, kad tų kasdienių veiklų atlikimas būtų efektyvesnis. Jei atliekate darbus greičiau, jie tampa malonesni.“ Ir kai galite kažką atlikti lengvai ir iškart, labiau tikėtina, kad tai atliksite.

Sprendimas: Tai kaip galima tai padaryti? Jessica McClendon sako, kad pirmas žingsnis – atkreipti dėmesį į normalius namų ruošos darbų įpročius ir darbotvarkę. Kai suprasite, kokie jie, galite namuose sudėti viską taip, kad išdėstymas atitiktų jūsų darbų atlikimo įpročius, o ne stengtis pakeisti įpročius, kad jie tiktų prie nepraktiško išdėstymo plano, kurio vis tiek nesilaikysite, net jei tas planas bus Prezidentinio lygio. „Pakeisti įsišaknijusį įprotį beveik neįmanoma!“

Kitas žingsnis – išsiaiškinti, kodėl nepatinka atlikti vieną ar kitą darbą, ir tada surasti lengvus būdus toms priežastims pašalinti. „Pavyzdžiui, ar jums nepatinka skalbti, nes skalbimo patalpa jums atrodo per tamsi? Investuokite į daugiau apšvietimo įrenginių arba įrenkite langą, kad erdvė prašviesėtų“, - aiškina J.McClendon. – Galbūt jums tiesiog nuobodu lankstyti skalbinius. Atsakymas gali būti labai paprastas: įsijunkite televizorių ar planšetinį kompiuterį ir žiūrėkite jums patinkantį filmą ar serialą. Geresnis požiūris ne tik paverčia užduotis smagesnėmis, tai taip pat daro poveikį jūsų požiūriui, o tai paveikia visų namų energiją.“

Problema: įprastas erdvės naudojimas

Nėra taisyklės, sakančios, kad kiekvieną kambarį turite naudoti pagal tokią paskirtį, kokią tam kambariui sugalvojo architektas, tačiau labai dažnai net nepasivarginame kažką padaryti kitaip. Ekspertė sako, kad tai yra didžiulė klaida.

Sprendimas: „Išlįskite iš dėžės ir laužykite taisykles, kai kalbama apie kambarių naudojimą. Jei neruošiate prašmatnių pietų draugams ir šeimai, kam pietų kambarys?“ – klausė ekspertė. Kiekvienas jūsų namo kambarys yra vertingas nekilnojamas turtas, ir turėtumėte juos naudoti savo gyvenimo tikslui įgyvendinti.

J.McClendon tęsia, kad jei norite daugiau laiko praleisti su savo paaugliu vaiku, paverskite „pietų kambarį“ į paauglišką laisvalaikio zoną, ir kartu leiskite laiką ten. Jei esate pamišę dėl meno, tą kambarį dalinai arba pilnai paverskite į mini meno studiją.

Shutterstock nuotr./Interjeras.
Shutterstock nuotr./Interjeras.

Erdvės panaudojimo galimybės yra beribės, tad ekspertė rekomenduoja skirti laiko ir išsiaiškinti, kokie yra jūsų emociniai poreikiai, ir įvertinti, kaip galite panaudoti erdvę, kad kuo geriau juos išpildyti.

Problema: dizainas įsivaizduojamai savęs versijai

Jei sukūrėte namus, kurie, kaip jūs manėte, bus tobuli, tačiau jaučiate, kad kažkas vis tiek ne taip – gali būti, kad kūrėte namus asmeniui, kuriuo norite būti, o ne tam, koks iš tiesų esate. „Kartais leidžiame įsivaizduojamai savęs versijai paimti viršų.“

Moteris pateikia save kaip pavyzdį: jai patiko save matyti, tarsi ji būtų Martha Stewart, kuri rengia prašmatnius 5 patiekalų pietų vakarėlius formaliame pietų kambaryje. Tačiau ji paaiškino: „Kai pradedu kapstytis savyje ir tampu su savimi visiškai atvira, tas vaizdas suteikia tuštumos jausmą, kadangi tai nekyla iš mano gyvenimo tikslo būti gera drauge. Jis labiau kyla iš mano paviršutiniško noro būti kažkieno „nuostabiosios“ versija.“

Net jei ji sukurtų savo svajonių pietų kambarį, ji greičiausiai nieko nekviestų, nes ji nenori gaminti tiek daug maisto ir prašmatniai serviruoti stalo. „Vietoje to, kad būtų laimės šaltinis, tas pietų kambarys tiesiog nuolat primintų, kad nesu Martha Stewart.“

Sprendimas: To galite išvengti apsvarstydami tai, ką J.McClenden apibūdina kaip „tikriausia savęs versija, o ne tik smagi, idealizuojama versija.“ Ji aiškino: „Aš nuolat primenu savo klientams ir studentams, kad visada turime būti įžvalgūs, išreikšdami savo emocinius poreikius, nes kartais leidžiame išgalvotai savo versijai paimti viršų. Turime būti 100 procentų autentiški ir atviri su savimi, kad mūsų namai atspindėtų tikruosius mus. Kitokiu atveju sukursime namus, kurie labiau kenkia, nei atneša naudos.“

Vienas būdas „susisiekti“ su tikruoju savimi yra dienoraštis. Moteris rekomenduoja naudoti sąmonės srautą, kuriame klausiate savęs šių dalykų: Ko aš noriu ir geidžiu gyvenime? Kas noriu būti? Kokiu būdu noriu kažką duoti žmonėms savo gyvenime? Kaip žmonėms savo gyvenime parodau meilę? Kaip aš noriu jaustis erdvėje ir kodėl? Ko norėčiau turėti daugiau? Kai pabaigsite, pažymėkite, kas rezonuoja su jumis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius