Dabar populiaru
Publikuota: 2015 gruodžio 9d. 11:37

50 nebrangių, bet mielų idėjų kalėdiniam namų interjerui

Kalėdinė dekoracija
„Fotolia“ nuotr. / Kalėdinė dekoracija

Štai imkite ir puoškite namus, pasitelkę 50 originalių mažo biudžeto kalėdinių dekoracijų idėjų!

Tai kalėdinis „Provident Finansai“ projektas – bendradarbiaudami su nuotaikingąja kūrėja Sigute Ach, jie siūlo su šventėmis susijusias išlaidas mažinti nebrangiais sprendimais.

Kalėdiniai kvapai namams

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Kuriant šventinę nuotaiką, svarbios ne tik interjero puošmenos, bet ir namuose sklindantis kvapas. Nebūtina pirkti brangių žvakių, kvapus galite pasigaminti patys savo namuose arba – savo puode!

Jums reikės: puodo, riekelėmis pjaustyto apelsino, kelių cinamono lazdelių, galite įdėti ir porą vanilės lazdelių, gero žiupsnio gvazdikėlių, eglės šakelės, bruknių ar spanguolių uogų ir vandens.

Pirmiausia sudėkite visus ingredientus į puodą ir užpilkite vandeniu. Virkite tol, kol pradės burbuliuoti, tuomet sumažinkite iki tokios ugnies, kuri tik palaikytų karštį, bet ištisai nevirintų. Tokią kvapnią „sriubą“ galite virti tiek, kol vanduo išgaruos. Verdamas kitą dieną, šis mišinys bus dar sodresnio kvapo.

Laikraštiniai burbulai

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Dažnai tuos pačius papuošimus naudojame metai iš metų ir kartais jie visai nusidėvi. Kodėl jų neprikėlus antram gyvenimui?

Tad jums reikės: vandens ir lipalo mišinio, laikraščių, blizgančių klijų, nenaujų burbulų.

Pirmiausia laikraštį suplėšysite mažomis skiautėmis, jas merkite į lipalo mišinį ir dėkite ant žaisliuko. Taip darykite kol padengsite visą jo paviršių. Procesą pakartokite dviem sluoksniais. Kai burbulai išdžius, galite juos aptepti blizgančiais klijais, tai ne tik sustiprins popierių, bet ir suteiks žavingo spindesio.

Eglutės girlianda iš medžiagos

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Girliandos – tai vienas gražiausių šventinių papuošimų, tad kodėl tokio nepasidarius pačiam?

Šiam darbeliui jums reikės: stambios adatos su storesniu siūlu, medžiagos juostos, kaspinėlių, eglės šakelių ir kelių žaisliukų.

Pirmiausia įverkite siūlą ir pradėkite nuo juostos vieno galo: pradėkite formuoti raukinius, tarsi armoniką. Taip sunerkite ant siūlo visą juostą, paraukite, kad būtų „putlesnė“ ir jos pabaigą užtvirtinkite su mazgu. Tarp raukinių pririškite kaspinėlius, prisekite eglišakių ir pakabinkite kelis žaisliukus.

Eglutės papuošimai iš džiovintų vaisių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Visi džiovinti vaisiai ir netgi prieskoniai puikiai tinka šventinių dekoracijų kūrimui.

Norint pasigaminti eglutės žaisliukus, jums reikėtų šių medžiagų: sudžiovintų apelsinų griežinėlių, cinamono lazdelių, lauro lapų ir juostelės iš šiaudo.

Pradėti reikėtų nuo apačios, tad pirmiausia apriškite vieną cinamono lazdelę, kuri bus pagrindas žaisliukui arba pradėkite nuo apelsino griežinėlio. Toliau pernerkite porą lauro lapų ir pakartokite lazdelės bei griežinėlių vėrimą tiek kartų, kokio žaisliuko dydžio norite. Pabaigoje padarykite kilpelę žaisliukui pakabinti.

Kalėdinis papuošimas iš šiaudelių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Visada smagu kabinti eglutės žaisliukus, o ką jau kalbėti, jei gali juos pasigaminti pats! Šių žaisliukų principas itin nesudėtingas, juos padėti daryti galės ir mažieji šeimos nariai.

Jums reikės: pluošto šiaudelių gėrimams, juostelės, ko nors, kas galėtų stipriai užveržti (plastmasinis fiksatorius) ir aerozolinių dažų, pavyzdžiui, auksinės spalvos.

Suimkite šiaudelius į saują ir juos per vidurį užveržkite kiek įmanoma labiau. Tarp šiaudelių praverkite juostelę (tam, kad galėtumėte burbulą pakabinti). Jei liko dalis nuo užveržimo medžiagos – nukirpkite ją, tačiau taip, kad nebūtų rizikos, jog šiaudeliai pasileis. Viską nupurkškite pasirinktos spalvos dažais ir kabinkite ant eglutės.

Vyno kamščių eglutės papuošimai

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Mėgstate vyną ir galbūt kaupiate kamščius nuo jo butelių? Tuomet šis darbelis kaip tik jums – pasigaminkite žaismingus kalėdinius žaisliukus.

Tam jums reikės: vyno butelių kamščių, superklijų, dažų (kelių spalvų), atlasinės juostelės, vinių ir plaktuko.

Pirmiausia nusidažykite kamščius jums patinkančiomis spalvomis. Kamščius perpjaukite į tris ar daugiau lygių dalių, kad nebūtų tokie ilgi. Pradėkite iš jų dėlioti formas, tai gali būti ir apskritimas, širdutė, kvadratas, svarbiausia, juos gerai tarpusavy suklijuoti. Tuomet viršutinėje figūros dalyje padarykite kilpą iš juostelės ir pritvirtinkite ją su nedideliu vinimi prie žaisliuko.

Kalėdinis papuošimas iš molio

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Šis darbelis puikiai tiks ir vaikams. Padarykite papuošimus iš molio. Kiekvienoje parduotuvėje tikrai rasite pirkti molio, kurį galima arba išdžiovinti arba iškepti orkaitėje.

Tad pirmiausia jį paruoškite: išminkykite, iškočiokite, kad storis būtų iki centimetro. Paimkite sausainių formelių ir įspauskite jas į molį. Tuomet padarykite faktūrų, tam gali tikti nerta servetėlė ar kriauklės. Nepamirškite formoje padaryti ir skylutės, kad vėliau galėtumėte dekoraciją pakabinti.

Kalėdiniai bumbulai iš CD

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Norite, kad per Šv. Kalėdas jūsų šventinė eglutė būtų išskirtinė? Pasigaminkite jai žaisliukus.

Jums reikės: nenaudojamų kalėdinių žaisliukų (burbulų), superklijų ir nenaudojamų CD diskų.

Pirmiausia diskus sukarpykite smulkiomis detalėmis. Tuomet kiekvieną jų patepkite klijais ir lipdykite ant burbulo. Stenkitės palikti kuo mažesnius tarpus – taip burbulas atrodys tarsi disko kamuolys.

Bumbulai Kalėdų medžiui

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Šiam projektui jums reikės daug vienkartinių servetėlių. Jei jas išskleisite į kvadratą ir sulankstysite kaip armonikėles, o vidurį sutvirtinsite ir perjuosite kaspinėlį, gausite formą, iš kurios gims gražus bumbulas.

Būtinai abu galus (kol dar armonikėlė sudėta) iškirpkite kaip trikampius, o tada kiekvieną servetėlės sluoksnį imkite ardyti ir skleisti. Taip tęsdami formuokite bumbulą. Juos galėsite kabinti ir ant eglutės, o galbūt ir pasigaminti šventinį medelį.

Eglutės žaislai iš kaspinėlių ir šakelių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Ūžiant šiauriniams vėjams, ant žemės prikrenta daug visokių šakaliukų ir pagaliukų, kuriuos jūs iškart susirinkite ir pagaminkite linksmus eglutės žaisliukus.

Be pagaliukų, dar reikės ir spalvotų juostelių (skirtingo ilgio) ir virvelės.

Paimkite pagaliuką ir užriškite ant jo keletą skirtingo ilgio kaspinėlių taip, kad jie sudarytų trikampį, t. y. eglutės medžio formą. Pačioje viršūnėje pritvirtinkite virvelę ir padarykite iš jos kilpą, juk kiekvienam žaisliukui reikia ant kažko kabėti.

Medžiaginiai eglutės žaisliukai

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Jei mėgstate siūti – skaitykite toliau! Mažus šventinius papuošimus galite lengvai pasigaminti patys.

Jums reikės: įvairios medžiagos, žirklių, siūlo ir adatos, vatos ir juostelių.

Pirmiausia išsikirpkite norimų žaisliukų formas po du vienetus. Pavyzdžiui, eglutės ar žvaigždutės. Jų kraštines sudėkite ir sudygsniuokite vieną su kita, o į vidų prikiškite vatos. Galite pasiuvinėti ar papuošti karoliukais. Nepamirškite, kad žaisliukui reikia kilpelės, tad tam panaudokite pasirinktą juostelę.

Kalėdiniai papuošimai iš siūlų

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Kalėdinių papuošimų niekada nebus per daug, o kuo originalesni – tuo smagiau. Pabandykite pasigaminti žvaigždę iš paprasčiausių siūlų.

Jums reikės: dubenėlio, klijų, šlakelio vandens, pagrindo, į kurį susmeigsite adatėles taip, kad gautųsi žvaigždės forma (galite naudoti kartoninę dėžę ar putplastį) ir siūlų.

Įpilkite du valgomuosius šaukštus klijų ir pusantro šaukšto vandens. Panardinkite į jį siūlą, jei matote, kad klijų neužtenka – jų galite įpilti dar. Kai siūlas gerai įmirks, ištraukite jį ir vyniodami tarp adatėlių pradėkite formuoti žvaigždę. Galiausiai į jos vidų susukite siūlo likutį ir palikite išdžiūti.

Žvakidės iš obuolių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Pasigaminkite laikiną žvakidę iš obuolio: paimkite kuo raudonesnį arba spalvingesnį vaisių ir jo karūnoje, ten kur stiebelis, išpjaukite apvalią skylutę. Prieš tai pamatuokite savo žvakės dydį. Tam puikiai tiks apvalios ar ilgos žvakės. Kuo daugiau tokių pagaminsite – tuo efektyviau atrodys. O ir vaisių po vakarienės galėsite naudoti, tereiks pašalinti vašką nuo obuolio paviršiaus.

Stalo eglutė iš vaisių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Per šventes juk būna tiek daug gardžių patiekalų... Tačiau dar smagiau, kai jie atrodo lyg stalo papuošimas. Pabandykite pasidaryti eglutę stalui iš vaisių.

Jums reikės: lėkštės, obuolio, morkos, dantų krapštukų, vynuogių, braškių, kivių, melionų ir petražolės lapelių.

Pirmiausia ant lėkštės pasidarykite pagrindą: paklokite petražoles taip, kad uždengtų lėkštės kraštus. Paimkite obuolį ir vieną jo pagrindą nupjaukite taip, kad jis stabiliai stovėtų, o viršutinėje vaisiaus karūnoje išskaptuokite apvalią skylę ir įstatykite storesnį morkos galą. Susmaigstykite krapštukus taip, kad gautumėte eglutės siluetą ir pradėkite mauti vaisius. Pačiame viršuje nepamirškite iš vaisiaus, pavyzdžiui, mango išpjauti žvaigždės ir uždėti ant medelio viršūnės.

Kalėdinės atvirutės–kvietimai ar vardų žymekliai

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Jei norite sukviesti būrį draugų ar giminių į savo rengiamą kalėdinę vakarienę, išsiųskite jiems gražius kvietimus.

Jums reikės: spalvoto kietesnio popieriaus, spalvotų siūlų su adata, pieštuko, auksinės ar sidabrinės spalvos rašiklio ir klijų.

Pirmiausia pasirinkite norimą dydį. Tuomet su pieštuku nežymiai iš taškučių padarykite eglutės formą. Į tuos taškus durkite adatą su spalvotu siūlu ir tai darykite eidami nuo apačios į medelio viršų. Būtinai užbaikite vidinėje atvirutės pusėje, ten gražiai iš siūlo suriškite kaspinėlį.

Kalėdinės žvakidės iš taurių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Norite namus papuošti žvakutėmis, tačiau neturite pakankamai žvakidžių? Panaudokite tam vyno ar šampano taures.

Jums reikės kelių taurių, skridulinių žvakučių ir šventinių papuošimų (nedidelių eglės šakelių, kankorėžių, kaspinėlių ir pan.).

Pirmiausia susiraskite vietą, kurioje stovės jūsų taurė. Dabar tereikia ją apversti ir po ja pridėti šakelių ar kankorėžių. Kojelę galite aprišti dailiu kaspinėliu. Galiausiai ant plokščiosios dalies pastatykite žvakutę ir ją uždekite.

Stalo papuošimas su kankorėžiais

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Puošnus stalas nebūtinai turi būti padabintas prabangiomis dekoracijomis – jaukumo suteikti gali ir natūralios medžiagos, pavyzdžiui, kankorėžiai. Šis papuošimas reikalauja kiek daugiau siuvimo, tačiau rezultatas tikrai nenuvils!

Jums reikės: medžiagos, iš kurios gaminsite servetėlę lėkštei, poros kankorėžių, dviejų juostelių, poros vinučių, siūlų ir adatos.

Pirmiausia medžiagą padarykite dvigubą, o prie vienos kraštinės kampų prisiūkite juosteles. Galiausiai apdygsniuokite visus servetėlės kraštus. Paimkite vinukus ir sukalkite į kankorėžio ašį palikdami nedidelę dalį kyšančią. Būtent šią dalį apriškite kitu, laisvu likusiu juostelės galu, suformuokite dailų kaspinėlį.

Pakabinama eglutė iš šakelių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Kai ruduo šėlsta ir laužo medžių šakas, galite pasinaudoti proga ir jų prisirinkti. O tuomet iš jų pasidaryti pakabinamas eglutes.

Šiam projektui jums reikės: skirtingo ilgio šakelių, įvairiaspalvių karoliukų, valo ir lininės virvelės.

Pirmiausia šakeles sudėliokite pagal dydį: nuo ilgiausios apačioje iki trumpiausios viršuje – tai bus jūsų eglutės forma. Imkite lininę virvelę ir kiekvieną jų suriškite eilės tvarka, pačioje viršūnėje suriškite mazgelį ir padarykite kilpą. Paimkite valą ir sunerkite karoliukus ant jo. Dailiai apsukite jį aplink šakeles imituodami eglutės girliandą.

Naktiniai žibintai

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Jei laukiate svečių šventinei vakarienei, pasitikite juos su šviesa, kuri vestų iki jūsų namų durų.

Tam reikės paprastų stiklainių, kaspinų, skaldytos rupios druskos ir blizgučių bei žvakių.

Į stiklainį suberkite druską ir blizgučius (galite iki pusės stiklainio). Pamatuokite tiek, kad kai į vidų įdėsite žvakę, ji neišlįstų pro viršų. Galiausiai apriškite stiklainio kaklelį elegantišku ir šventišku kaspinu. Lai svečiai ir Kalėdų senelis niekada nepamiršta kelio į jūsų namus.

Eglutė iš vielos ir karoliukų

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Šventinį stalą gali puikiai papuošti miniatiūrinė eglutė.

Jai pagaminti jums reikės: kiek sunkesnio, stabiliai gulinčio akmens, nemažai vielos (priklauso nuo to, ar norite, kad medis būtų tankus, ar nelabai), replių ir karoliukų (daugiausia žalių ir kiek mažiau spalvotų, kurie simbolizuos žaisliukus).

Akmenį naudokite kaip pagrindą: jį apsukite ilgomis vielomis ir viršutinėje dalyje pradėkite formuoti medžio kamieną. Tuomet šakas paskirstykite, jei reikia – apkarpykite, kad išgautumėte eglutės medžio formą. Ant vielučių šakelių pradėkite mauti karoliukus, o kiekvienos šakos pabaigą užtvirtinkite su replėmis, užlenkdami galiuką.

Snieguota pasaka vazoje

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Viena paprastesnių, bet neprastų dekoracijų – tai dirbtinio sniego vaza.

Jai paruošti jums reikėtų stiklinio indo, miltų, skaldytos druskos, šiek tiek blizgučių.

Pirmiausia supilkite miltus, o ant viršaus pažerkite druskos su blizgučiais. Jie atrodys tarsi ledo sluoksnis. Jei turite kalėdinių figūrėlių ar kankorėžių, juos galite sudėti ant viršaus. Būtų geriausia, jei indas turėtų stiklinį dangtį – idant tikrai užrakintumėte žiemą vazoje.

Girlianda iš makaronų–kaspinėlių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Pasirodo, jog puošti namus Šv. Kalėdoms galima ir iš maisto produktų!

Šiai girliandai pagaminti jums reikės kaspinėlių formos makaronų, pasirinktos virvelės (tai gali būti lininis siūlas ar spalvota vielutė), klijų, pasirinktos spalvos blizgučių ir teptuko.

Pirmiausia padenkite makaronų vieną pusę klijais, kiek storesniu sluoksniu ir apiberkite blizgučiais (arba galite naudoti purškiamus auksinius dažus). Palaukite, kol paviršius išdžius, ir tą patį padarykite su kita puse. Galiausiai pasirinkta virvele apriškite kiekvieną kaspinėlį dvigubu mazgeliu, pasirinktu atstumu.

Varvekliai iš plastikinių butelių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Pasigaminti varveklius galima ir iš plastikinio butelio, jie puikiai atrodys gilioje vazoje ir papuoš jūsų namų interjerą.

Šiam darbeliui jums reikės: plastikinio butelio, žirklių ar peiliuko ir žvakės.

Pirmiausia sukarpykite butelį juostelėmis. Uždekite žvakę ir laikydami abu varveklio galus virš liepsnos vieną galą imkite sukti. Plastmasė nuo šilumos ims minkštėti ir po truputį lydytis, taip ir gausite varveklio formą. Būkite atsargūs, nenusideginkite, o ir plastmasinės juostelės nelaikykite per arti ugnies, kad neaprūktų.

Kalėdinis šeimos paveikslas

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Šv. Kalėdos – tai visos šeimos šventė, tad kodėl to nepaminėjus ypatingai? Sukurkite savo šventinį paveikslą ir švenčių laikotarpiu pasikabinkite jį namuose.

Šiam darbeliui jums reikės: drobės su rėmu ir jūsų pasirinktų dažų (geriausia guašas, bet tiks ir kiti tirštesni dažai) bei jūsų rankų.

Pirmiausia drobės apačioje nupieškite kamieną, o tuomet žaliais dažais išsitepkite delnus ir juos dėkite ant pagrindo taip, kad gautųsi eglutės forma. Nepamirškite jos papuošti: nupieškite žaisliukus ir viršūnėje tviskančią žvaigždę.

Dubuo iš blizgučių ir klijų

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Šis dubuo bus puikus akcentas jūsų stalui.

Jam pagaminti reikės birių blizgučių, lipalo klijų, indo maišymui, baliono ir teptuko.

Pirmiausia į indą suberkite blizgučius ir klijus. Gerai sumaišykite, stenkitės, jog blizgučių būtų kiek daugiau nei lipalo. Pripūskite balioną ir pradėkite ant jo tolygiai tepti gautą masę. Kai gausite pageidaujamą dydį bei storį, formą tiesiog apiberkite blizgučiais, kad gaminamas dubuo spindėtų dar labiau. Kai klijai visiškai išdžius, tiesiog susprogdinkite balioną ir nulupkite jo likučius nuo indo.

Blizgučiais nusėti stikliniai buteliai–žvakidės

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Pasigaminkite žėrinčių butelių–žvakidžių. Žinoma, jei ruošiate dovanoti vyno ar šampano butelius, galite taip pat šventiškai padabinti ir juos.

Šiam darbeliui jums reikės butelio, švitrinio popieriaus, blizgučių, purškiamų ar tepamų superklijų (jei naudosite tepamus, nepamirškite ir teptuko).

Pirmiausia, ką turite padaryti, tai gerai nušveisti švitriniu popieriumi butelio paviršių. Šis žingsnis garantuos, jog klijai gerai prilips prie butelio paviršiaus. Nušveitus – tepkite ar purkškite klijus, tačiau darykite tai dalimis, kad spėtumėte padengti paviršių blizgučiais. Šį procesą pakartokite kelis kartus, kol nebeliks blizgučiais nepadengtų vietų. Paskutinį kartą paviršių padenkite klijais ir palikite nudžiūti.

Vielos vainikas su laikraščio žvaigždėmis

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Vainikai yra neatsiejama Šv. Kalėdų dekoro atributika. Šis siūlomas vainikas – ypač lengvai pagaminamas, tačiau atrodo itin žaviai.

Jam pagaminti jums reikės: vielos (jos ilgis priklauso nuo to, kiek kartų norite apsukti vielą), laikraščio, žirklių, klijų ir dailios juostelės formuoti pakabai.

Pirmiausia susukite vielą keliskart, kol gausite norimą dydį. Jos galus sukabinkite, kad laikytųsi tvirtai. Vyniodami vielas, keliose vietose naudokite perpynimą, kad vainiko forma liktų stabili. Tuomet iš laikraščio iškirpkite žvaigždutes, kiekviena jų bus iš dviejų dalių (priekinės ir galinės). Jomis apklijuokite vielytes, pririškite kaspinėlį, kuris bus vainikui pakabinti.

Šviečiantys buteliai

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Gal per ilgus metus sukaupėte namuose gausybę šviečiančių girliandų ir jų visų nepanaudojate? Yra paprasta išeitis – jomis dabinti buteliai.

Jums reikės spalvoto stiklo butelių, geriausia, kad būtų kuo didesni, ir lempučių girliandų.

Juos išplaukite ir panaikinkite etiketes. Tuomet paimkite girliandą ir ją sukiškite į butelį. Įjungus pamatysite, kaip nuostabiai gali šviesti paprasčiausi vyno buteliai, sukurdami magišką, žvaigždes primenantį švytėjimą.

Skambantis papuošimas ant durų

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Skambantys ir žėrintys papuošimai šventėms visada smagiausi. Tokį tikrai galite kabinti ant durų ar ant lango.

Tam jums reikės varpelių ar skambančių pakabukų, vielos, replių ir dailaus kaspino.

Atsikirpkite tiek vielos, kad galėtumėte padaryti gražų apskritimą. Ant jos pradėkite verti skambučius, baigę vielos galus sujunkite juos supindami. Būtent toje vietoje riškite dailų kaspiną, kas žino, gal tai puiki dovana mažiesiems?

Girlianda iš kaspinėlių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Kaspinėliai – visada atrodo puikiai, o jei iš jų padarytume girliandą?

Šiam darbeliui jums reikės: šviečiančios girliandos, juostelės kaspinėliams ir žirklių.

Tad sukarpykite juostą į atkarpas, iš kurių rišite kaspinėlius. Tam galite naudoti arba paprastą, šventiškesnę juostą arba tiulį, kuris puikiai atrodys apšviestas. Kaspinėlius riškite į tarpus tarp lempučių – kuo tankiau, tuo girlianda bus įspūdingesnė. Ja galėsite papuošti vaikų kambarį arba svetainę.

Snieguotos žvakės

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Sniego gali būti ne tik lauke, bet ir jūsų namuose – pasigaminkite snieguotas žvakes šventiniam vakarui.

Šiam darbeliui jums reikės žvakės (geriausia – baltos ar kreminės spalvos), lipalo klijų, teptuko, šakutės, stambios druskos, baltų ar skaidrių blizgučių ir pagrindo, ant kurio galėtumėte dirbti.

Pirmiausia ant pasirinkto pagrindo (tai gali būti ir lėkštė) suberkite druską ir sumaišykite ją su blizgučiais. Žinoma, jei norite itin spindinčios žvakės – jų į druską įberkite daugiau. Tuomet žvakės paviršių kiek „pašiauškite“, tam naudokite šakutę ir užtepkite klijų. Tuomet žvakę išvoliokite paruoštame „sniege“ ir leiskite išdžiūti.

Kalėdų eglutė iš kalėdinių atvirukų ir šeimos nuotraukų

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Eglutės nebūtinai turi stovėti, jos gali persikelti ir ant jūsų namų sienų.

Tokią eglutę galite laisvai pasigaminti iš turimų šventinių atviručių, šeimos nuotraukų ir nedidelių girliandų.

Pirmiausia išsirinkite vietą ir pabandykite ant sienos su pieštuku pasižymėti eglutės taškus. Tą padarę galite pradėti klijuoti nuotraukas ir atvirutes. Naudokite ne klijus, tačiau abipusiai lipnią juostą – ji nesugadins jūsų sienų.

Laimę nešantis monetų pakabutis

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Sakoma, kad ant durų užkabintos monetos namams neša turtus. Gal verta išbandyti? Tokį pakabutį galite pasigaminti ir patys.

Jam reikės: monetų, tai gali būti įvairios, surinktos per keliones į užsienį, net senovinės. Taip pat dailaus kaspino pakabinimui bei labai stiprių klijų.

Pirmiausia sudėkite monetas ratuku, kad jų kraštinės liestųsi viena su kita. Tuomet ant viršaus sudėkite kitą monetų ratuką, tačiau taip, kad viršutinė moneta dengtų apatines dvi monetas. Kai tai padarysite, tiesiog monetas užklijuokite ant pirmos eilės taip, kad jos laikytųsi tvirtai. Perriškite gražiu kaspinu ir pasikabinkite ant durų.

Blizgučiais dengti kankorėžiai

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Jei turite galimybę prisirinkti kankorėžių gamtoje ar nusipirkti oranžerijos parduotuvėje, šis darbelis kaip tik jums. Šventėms paruoškite blizgučiais nusėtų kankorėžių.

Jums reikės: birių blizgučių, klijų ir, žinoma, kankorėžių.

Pirmiausia įsitikinkite, kad jie nėra sudrėkę. Jei vis dėlto jaučiate drėgmę, padėkite juos kuriam laikui ant radiatoriaus, pagerinsite sukibimą. Jau sausus kankorėžius aptepkite klijais ir apiberkite ar išvoliokite blizgučiuose. Galite sudėti į gražų indą ir taip papuošti stalą.

Girlianda iš kankorėžių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Kankorėžis turbūt vienas gražiausių dekoracinių elementų iš gamtos. Jie puikiai atrodo ne tik dubenyje, bet ir sukabinti kaip girlianda.

Tad jai pasigaminti jums reikės: virvutės, vinukų, plaktuko ir, žinoma, kankorėžių.

Pirmiausia į kiekvieno kankorėžio stambesnę dalį (ašį) sukalkite po vynuką tačiau būtinai palikite nedidelį kyšantį galiuką. Imkite pasirinktą juostelę ar virvelę ir riškite prie kiekvieno išlindusio vinuko. Pasistenkite daryti tuos pačius tarpus, kuo jie mažesni – tuo girlianda atrodo geriau.

Girlianda iš džiovintų vaisių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Šventinę girliandą galima daryti ir iš džiovintų vaisių. Svarbiausia, išdžiovinti arba iškepti juos taip, kad jie nebebūtų lipnūs. Tad pasirinkite savo mėgstamus vaisius: apelsinus, mandarinus, citrinas ir net obuolius ir supjaustykite plonomis riekelėmis. Įkaitinkite orkaitę iki 275 laipsnių, išdėliokite riekeles ant skardos su popieriumi ir pašaukite į orkaitę.

Ant jų galite užberti ir cinamono ar prismaigstyti gvazdikėlių. Vaisius kepkite tol, kol juose nebeliks drėgmės. Jei turite daugiau laiko girliandos paruošimui, vaisių riekeles galite padėti ir ant radiatoriaus, tačiau tuomet vaisiai džius ilgiau. Kai jie bus paruošti – tiesiog pasiimkite norimą virvelę ir perverkite ją per vaisius, naudodamiesi adata.

Kalėdinis vainikas iš kaspinėlių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Kalėdinį vainiką galima pasigaminti labai paprastai, kartais tereikia apsidairyti ir paieškoti ko nors, panaudojamo namuose.

Pavyzdžiui, šiam vainikui pagaminti reikėtų geležinės plonos pakabos, kuri lankstytųsi, ir gražių juostelių, geriau stambesnių.

Pirmiausia iš pakabos išlankstykite apskritimą, kablį palikite, kad vėliau už jo galėtumėte vainiką pakabinti. Viskas, ko jums reikia – tiesiog iš juostų rišti dailius kaspinėlius. Pasistenkite juos rišti kuo arčiau vienas kito. Dabar belieka surasti, kur pakabinti vainiką!

Girlianda iš keksiukų kepimo formelių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Tai labai paprastas būdas pagaminti smagią girliandą, prie kurios gaminimo mielai prisidės ir vaikai.

Tad jums reikės juostelės ar virvelės, įvairių dydžių ir spalvų keksiukų kepimo formelių, klijų ir žvaigždučių lipdukų.

Paimkite keksiuko formelę ir perlenkite ją per pusę. Tuomet paimkite kitą formelę ir dėkite ant pirmosios viršaus taip, kad figūra panašėtų į eglutės siluetą. Taip eikite iki pat viršaus, siaurindami (sulenkdami) keksiuko formeles. Suklijavę galite jas papuošti žvaigždutėmis ir sunerti ant virvutės.

Kalėdinis žvakių akvariumas

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Pasirodo, akvariume gali plaukioti ne tik žuvytės, bet ir kalėdiniai atributai!

Šiam darbeliui jums reikės: skaidrių stiklainiukų, vandens, uogų (bruknių ar spanguolių), cinamono lazdelių, vandeniui skirtų plaukiojančių žvakių ir eglės ar pušies šakelių.

Pirmiausia sudėkite uogas, šakeles ir cinamono lazdeles į stiklainiuką. Viską užpilkite vandeniu, o ant paviršiaus paleiskite plaukioti žvakę.

Šakelėmis dengtos žvakidės

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Žvakių šviesa – neatsiejama nuo šventinės nuotaikos ir vakaro jaukumo.

Parke ar miškelyje prisirinkite nulūžusių eglės ar pušies šakelių bei paprastų pagaliukų. Jais dekoruosite savo pasirinktą stiklinį indą. Dar jums prireiks klijų.

Pirmiausia pamatuokite, ar užteks šakelių ir ar tinkamais atstumais juos dėkite aplink indą. Pamatavę tuomet jau galite klijuoti šakeles prie pagrindo. Į patį indo vidurį įdėkite žvakę. Tegu šviesdama pro eglynėlį kuria jaukumą jūsų namuose.

Mini eglutės iš laikraščių

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Jei visa šeima skaitote laikraščius ar žurnalus, vadinasi, tikrai jų turite namuose nemažai ir galėsite juos panaudoti gaminant žavią eglutę.

Tad jums reikės: ilgo medinio iešmelio, kartoninio pagrindo, laikraščių, dantytų žirklių ir klijų.

Pirmiausia pasidarykite pagrindą eglutei: iškirpkite kvadratą iš kartono ir į jį įklijuokite iešmelį. Tuomet iš laikraščių iškirpkite skirtingo dydžio kvadratus ir juos maukite ant iešmelio. Išsikirpkite dar ir kelis kartoninius kvadratus, tam, kad padėtumėte eglutei lengviau „augti“ ir juos dėkite tarp laikraščių. Pasistenkite kartono lakštus kuo geriau paslėpti, kad nesimatytų.

Žvakės, dekoruotos cinamono lazdelėmis

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Žvakės Kalėdų vakarą yra neatsiejama namų atributika. Tačiau kartais vienspalvėms žvakėms trūksta trupučio šventiškumo, tad kodėl nepapuošus jų savo rankomis?

Šiam darbeliui jums reikės cinamono lazdelių, žvakių (rinkitės didesnes tam, kad lengviau išdėliotumėte lazdeles), juostelės, o geriausia – lininės virvutės ir dailaus kaspinėlio.

Pirmiausia apriškite žvakę linine virvele, tačiau taip, kad už jos vieną po kitos galėtumėte sukaišioti lazdeles. Visoms lazdelėms atsidūrus savo vietose, visą žvakę apriškite virvele, tik šįkart – standžiai. Galiausiai viską apjuoskite pasirinktos spalvos kaspinėliu.

Virtuvės papuošimai

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Virtuvė, tai ta vieta, kurioje gimsta skaniausi šventiniai patiekalai, tad būtina papuošti ir šią namų vietą.

Tam puikiai tiks stovinti trintuvė (tarka), kurią galite apkarstyti nedideliais žaisliukais, o į vidų įdėti žvakę. Tarką pastatykite ant lentynos tarp žalių eglišakių.

Jei virtuvėje turite vazoninių gėlių, jas taip pat galite padabinti šventiniais atributais. Tam reikėtų tik šakutės ir atviruko: tarp šakutės smaigalių įkiškite atviruko kraštą, o pačią šakutę įsmeikite į vazoną.

Sieninė girlianda iš Kalėdinių nuotraukų

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Kai kuriems tai pirmosios Šv. Kalėdos, kitiems galbūt jau 60-tos. Kodėl neprisiminus visų nuostabių šventinių momentų, kuomet viską fotografavote?

Per šias šventes ant pagrindinės namų sienos sukabinkite nuotraukas iš visų jūsų Šv. Kalėdų. Ant sienos pritvirtinkite šviečiančią girliandą, o nuotraukas tiesiog prisekite prie jos skalbinių segtukais.

Blizgantys vaisiai

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Šį darbelį galite daryti arba su tikrais vaisiais, arba įsigyti dirbtinių, pavyzdžiui, pagamintų iš putplasčio. Taip pat reikės lipalo ir birių blizgučių.

Ištepkite vaisius lipalo klijais ir apiberkite jį blizgučiais. Galite daryti kelis sluoksnius, kad blizgučių kiekis būtų kuo storesnis. Vaisius sudėkite į dubenį ir pastatykite virtuvėje, ten jie puikiai tiks.

Snieguotos medžio šakelės

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Kartais taip norisi namo parsinešti sniego... Tačiau tikras sniegas kaip mat ištirps, tad kodėl nepasidarius netikru sniegu aplipusių gražių šakelių?

Šiam darbeliui jums reikės: baltų dažų, klijų, teptuko, rupios druskos, birių blizgučių ir, žinoma, šakelių.

Pirmiausia šakeles nudažykite baltai. Tada aptepkite klijais – jų nepagailėkite. Tuomet berkite ant jų druską su blizgučiais, kol visos šakelės bus jais padengtos. Joms išdžiūvus galėsite įstatyti į gražią vazą ir papuošti šviečiančia girlianda, kuri dar labiau sustiprins jų spindesį.

Žvakės samanose

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Sakoma, jog grožis ir laimė slypi paprastuose dalykuose. Kartais šventiniam vakarui ruošiamės labai ilgai ir daug stengiamės, tačiau jaukumą galima pasiekti ir kukliais dalykais.

Šiai dekoracijai jums reikės: baltų žvakių, samanų, natūralaus pluošto kaspinėlio ar virvutės.

Pasirinkite žvakes didesnes, kad būtų patogu jas aprišti. Aplink žvakę sudėkite samanas ir jas apriškite raišteliu. Vienoje vietoje galite sudėti tris skirtingo dydžio žvakes, o aplinkui pažerti kankorėžių.

Advento kalendorius–girlianda

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Ir koks gi gali būti šventinis laukimas be advento kalendoriaus?

Norint pagaminti kabantį kalendorių, jums reikės: pasirinktos spalvos vokų, kurie atitiks advento dienas, virvelės ar kaspino, skalbinių segtukų, dažų ar spalvoto šratinuko.

Pirmiausia paruoškite vokus – ant kiekvieno iš jų užrašykite dienos numerį ir prisekite po skalbinių segtuką. Tuomet paimkite virvelę ir ant jos sunerkite segtukus, prakišdami virvelę pro skylutę, susidariusią iš sulenktų spyruoklių. Girliandą galite kabinti bet kur: prie židinio, ant lentynos ar net ant lango.

Advento kalendorius–rūbų pakaba

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Pasirodo, ant rūbų pakabų galima kabinti ne tik drabužius, bet ir advento kalendorių.

Jam pagaminti jums reikės: pakabos su pagrindu kelnėms kabinti, puošnių dovanų juostelių ar virvelių, spalvoto tušinuko, vokelių ir iš kartono iškirptų įvairių formelių (skrituliukų, širdučių, žvaigždučių ir kt.).

Pirmiausia pririškite virveles prie pakabos pagrindo. Tuomet kiekvieną voką pritvirtinkite prie kito virvutės galo, pririškite ir kartotinę figūrėlę, ant kurios užrašykite advento dienos skaičių. Tą patį padarykite su visais kitais vokais – juos galite rišti ir skirtingame aukštyje. Pačią pakabą, jei norite, galite dekoruoti dažais ar jos kabliuką aprišti kaspinėliais.

Advento kalendoriaus puokštė

Kalėdinių dekoracijų idėjos
Kalėdinių dekoracijų idėjos

Ar manote, kad advento kalendorius būtinai turi atrodyti kaip kalendorius? Nebūtinai! Jis gali atrodyti ir kaip puokštė, kuri papuoš jūsų šventinį stalą.

Šiai puokštei pagaminti jums reikės: vazos, akmenėlių bei kankorėžių, medžio šakelių (prisirinkite jų nuo žemės), taip pat nedidelių dovanų maišelių ir mažučių kortelių bei tušinuko.

Pirmiausia į vazą sudėkite šakeles ir jų kotelius sutvirtinkite apdėdami akmenėliais, galiausiai papuoškite kankorėžiais. Prie kiekvieno maišelio pritvirtinkite po mažą kortelę su dienos numeriu (tam gali tikti ir nedideli smeigtukai ar žiogeliai) ir užkabinkite juos ant šakelių. Dabar tik belieka į maišelius sudėti staigmenas. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

00:57
02:07
04:15

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką