Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 kovo 31d. 11:13

Agronomas T.Gurskas parodė, kaip paruošti šiltnamį naujam sezonui – užtruksite vos penkias minutes

Orai vis labiau šyla, todėl daug ką galime sėti tiesiai į šiltnamį. Tam, kad galėtume sulaukti gausaus derliaus, pirmiausia reikia šiltnamį paruošti naudojimui po žiemos. Nuo ko pradėti?

Agronomas Tautvydas Gurskas pabrėžia, kad šiltnamyje augindami daug įvairių kultūrų, daržovių, turime pasirūpinti ir pačios žemės derlingumu.

„Šiltnamiui reikia skirti daugiau dėmesio negu paprastam daržui. Pirmasis darbas, kurį turėtumėte atlikti – dezinfekuoti šiltnamį, nes jame peržiemoja įvairūs kenkėjai. Tam, kad jų išvengtume galime panaudoti pačias įvairiausias priemones, pavyzdžiui, dūmines šaškes“, – sako specialistas.

Jis priduria, kad dūminę šaškę paliekame šiltnamyje visai dienai, tad dirbti tą pačią dieną negalime, reikia palaukti kitos dienos ryto. Dūminė šaškė padeda atsikratyti pačių įvairiausių kenkėjų – nuo blakių, skruzdėlių iki erkučių ir pan.

Kitą dieną jau galime į šiltnamio žemę įterpti papildomų organinių medžiagų, biohumuso, komposto ir viską permaišyti, pasiruošti naujam sezonui. Taip žemę pagerinti patariama kiekvienais metais prieš sėją, nes tai, ką į ją beriame, vėliau juk atsiduria ant mūsų stalo.

Įdirbti žemę galite ne tik kastuvu, bet ir motoriniu kultivatoriumi, kuriuo ją supurensite per kelias ar keliolika minučių, atsižvelgdami į paties šiltnamio plotą.

„Kultivatorių yra skirtingo dydžio, tad tikrai atrasite tokį, kuris įtiks labiausiai. Svarbu tai, kad kultivatoriumi žemę įdirbame gana giliai, daugiau nei 20 cm gylyje, o pats darbas atliekamas labai greitai. Jį galite panaudoti ne tik šiltnamyje, bet ir lysvėms lauke – darbą supaprastinsite, o žemė bus įdirbta, pamaitinta ir supurenta.

Dar vienas patarimas besirenkantiems kultivatorių – rinkitės su atbuline pavara, nes tai labai palengvina darbą“, – pataria agronomas T.Gurskas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Rūpintis aplinka – paprasta

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką