Dabar populiaru
Publikuota: 2018 balandžio 9d. 17:23

Baldininkai griauna mitą: virtuvės komplektas –  nebūtinai „visam gyvenimui“

Interjeras, virtuvė
123RF.com nuotr. / Interjeras, virtuvė

Ar dar pamenate, kiek metų jūsų virtuvės komplektui? Iš tiesų tai testinis klausimas jums. Mat dažnai tenka žmones girdėti sakant, kad virtuvės komplektas yra perkamas „visam gyvenimui“. Tačiau interjero mados keičiasi, o virtuvės baldas per savo gyvenimą patiria daug išbandymų ir po dešimties metų ne visada malonu pagalvoti, kad su juo teks pragyventi visą likusį gyvenimą.

Kalbinti baldininkai į klausimą, kiek metų vidutiniškai žmogui tarnauja virtuvės komplektas, negali atsakyti vienareikšmiškai. Mat daug kas priklauso nuo paties žmogaus ir jo gyvenimo būdo, tvarkingumo ir kitų įpročių – juk ir drabužius nevienodai nešiojame bei prižiūrime.

„Manoma, kad perkant pas gerą gamintoją, kuris naudoja kokybiškas medžiagas ir furnitūrą, virtuvė turi tarnauti 10 metų, o paskui ji jau pradeda susidėvėti ir priklauso nuo žmogaus, kiek ji tarnaus. Jeigu tvarkingai ir teisingai eksploatuojama, gali ir 20 metų. Bet per 10 metų ji pasensta morališkai, nes keičiasi dizaino mados, mūsų poreikiai ir šiaip baldai natūraliai susidėvi“, – sako „Lino baldų“ projektų vadovė Rasa Andre.

Tikėtina, kad virtuvės komplekto kaip baldo „visam gyvenimui“ įsitikinimą žmonių galvose pagimdė anksčiau buvusios nemažos kainos. Tačiau laikai keičiasi ir gamintojai tikina, kad dabar šių baldų galima įsigyti išties nebrangiai.

„Pas mus šiuo metu virtuvę klientas gali surasti nuo 99 eurų, kadangi darome fabriko suteiktą akciją, aišku, pradinė kaina yra gerokai didesnė. Turime pasiūlą visiems klientams, ir tiems, kurie nenori daug investuoti, ir tiems, kurie turi didžiulį namą ir nori įsirengti prabangiai. Kaina priklauso nuo to, ką žmogus dar norės įsidėti į baldus, ar jam užteks esamų stalčiukų, ar jis norės įmontuojamos buitinės technikos“, – vardijo „Deinavos baldų“ Kauno salono vadovė Lina Šikšnė.

123RF.com nuotr./Interjeras, virtuvė
123RF.com nuotr./Interjeras, virtuvė

Virtuvės mados nestovi vietoje

Kaip ir visų baldų, taip ir virtuvės, dizainas nestovi vietoje ir keičia savo veidą. Didžiausi šių madų diktatoriai yra italai, pasižymintys ypatingu dizaino jausmu ir kasmet pasiūlantys naujovių visose srityse.

„Kaip ir visuose interjeruose, taip ir virtuvėje, keičiasi spalvos: baltą spalvą keičia pilka, juoda, samaninė ir kitos tamsios spalvos. Madingos vienspalvės dažytos medžiagos, kurios fasadiniuose elementuose iš blizgių keičiasi į matinius paviršius“, – sako „Lino baldų“ projektų vadovė Rasa Andre, atkreipdama dėmesį, kad pastaruoju metu žmonės renkasi daugiau aksesuarų ir apšvietimo, daugiau investuoja į virtuvės vidų.

Didžiausia klaida – gyventi kažkieno interjere.

Anot pašnekovės, virtuvėje atsiranda naujos medžiagos: varis, žalvaris, metalai. „Kinta paviršių medžiagiškumas: paprastą stalviršį arba lietą akmens masę keičia kvarcai, keraminės plytelės, imituojantys natūralius gamtinius akmenis, marmurą. Į virtuvės erdvę ateina minimalizmas: formos lakoniškėja, elementai maksimaliai slepiasi ir integruojasi į nišas, sienas ir bendrą erdvę, kad virtuvė būtų kuo švaresnių linijų“, – pastebi R.Andre.

Žinoma, mažiausiai pavaldi laikui yra klasika, kuri dažnai pagardinama naujais prieskoniais ir nedideliais akcentais.

„Klasikinėse virtuvėse išlieka tie patys šviesūs tonai, tik kartais žaidžiama kontrastais, derinant tamsius stalviršius. Šalia baltos ir šiek tiek gelsvos sendintos spalvos atsiranda dar šiek tiek prigesinta rusva žemės spalva. Darbo zonos paviršiuose išliko granitiniai ir marmuriniai stalviršiai, medžio imitacija“, – sakė salono „Taubaldis“ dizainerė Eglė Kiškienė.

123RF.com nuotr./Interjeras, virtuvė
123RF.com nuotr./Interjeras, virtuvė

Lietuviai mėgsta šviesias virtuves

Nors modernios virtuvės pamažu dažosi juoda spalva, įmonės „Taubaldis“ klientai, anot dizainerės, šios spalvos savo virtuvėse nepageidauja. „Projektuojant lietuviškas virtuves išlieka tendencija šviesių spalvų – baltos, gelsvos, rusvos spalvos.

Tamsias spalvas renkamės projektuodami klasikines virtuves, kai naudojame riešutą ar ąžuolą. Juodos spalvos klasikiniuose balduose nėra. Kalbant apie klasikinių baldų stilistiką, labai mėgstama Provanso stiliaus tendencija, kur vyrauja šviesios spalvos, ji matoma ir Milano baldų parodoje. Tamsios detalės atsiranda tik moderniuose balduose, naudojant jas apatinėje dalyje, o viršutinė vis tiek išlieka šviesi“, – lietuvių pomėgius atskleidė pašnekovė.

Kad lietuviai vis dar vengia labai ryškių spalvų, pritaria ir „Deinavos baldų“ Kauno salono vadovė Lina Šikšnė: „Daugiausiai jas renkasi jaunimas, kuris galbūt įsirenginėja pirmuosius savo būstus. Jie nebijo nei raudonos spalvos, nei drąsių sprendimų, nei atvirų spintelių. Vyresni tuo tarpu mėgsta uždaras spinteles, kad viskas būtų paslėpta. Jaunimas kartais netgi miksuoja klasiką su skandinavišku stiliumi“.

Jūsų virtuvė turi atitikti jūsų gyvenimo būdą.

Pašnekovės teigimu, jų klientai dažniausiai renkasi rankų darbo virtuves, kad būtų dažytos arba sendintos rankų darbo, kad danga būtų ne natūralios medienos imitacija, o daugiau blizgios plokštės. Ieškoma įdomesnių tendencijų ir linijų bei kokybės.

L.Šikšnė pastebi, kad susijungus virtuvės ir svetainės zonos pasikeitė ir virtuvės koncepcija.

„Anksčiau virtuvė buvo tik maisto gaminimo zona, dabar ji labai svarbi namų interjero dalis ir norima, kad ji patrauktų akį. Pageidaujama, kad ji būtų prabangi ir namams sukurtų išskirtinumą, – pakitusius klientų poreikius komentuoja „Deinavos baldų“ atstovė. – Žmonės dabar nebeieško pigių virtuvių. Gal pamažu supranta, kad geriau investuoti truputį daugiau, bet gauti tikrai gerą produktą, negu pasistatyti metams ar dvejiems. Tai yra investicija. Nes kartais sako – „nusipirksiu pigesnę ir ateity pakeisiu“.Tokių klientų mažėja, dauguma renkasi brangesnį produktą ir tai, ko tikrai nori“.

123RF.com nuotr./Interjeras
123RF.com nuotr./Interjeras

Dažniausios klaidos, kurias darome rinkdamiesi virtuvės baldus

Pasiteiravus apie klaidas, kurias dažniausiai darome rinkdamiesi baldus, „Lino baldai“ projektų vadovė sako tiesiai šviesiai: „Klaidų interjere nėra, nes kiekvienas turi savo skonį ir savo požiūrį į grožį. Ir grožis kiekvienam yra labai santykinis dalykas. Vienintelę klaidą žmonės padaro įsirengdami „kažkieno interjerą“. Bet ne savo, ne pagal save, ne pagal savo charakterį, temperamentą ir gyvenimo būdą. Tai yra didžiausia klaida – gyventi kažkieno interjere“.

Tad dairantis naujų baldų R.Andre pirmiausia pataria atsižvelgti į savo poreikius. „Žmonės, prisižiūrėję internete gražių vaizdelių, pamiršta save, kas jie tokie yra ir pasigamina virtuvės baldus, kurie yra ne jiems. Reikia atsižvelgti į savo poreikius, savo gyvenimo būdą, savo šeimą, jos sudėtį, aktyvumą, kiek turite vaikų, kiek yra šunų, koks vyras – tvarkingas ar ne, koks jūsų užimtumas ir kokia pasaulėžiūra“, – vardijo pašnekovė.

Specialistė ypač rekomenduoja atsižvelgti į patogumą, nes ergonomika projektuojant virtuvę yra svarbiausias punktas.

R.Andrei pritaria ir „Deinavos baldų“ atstovė, pastebėdama, kad galvodami tik apie grožį žmonės dažnai nesusimąsto, ar tikrai viskas į jų virtuvę tilps. „Kartais klientai sako, kad jiems nereikia jokių lentynų ir durelių, nori vien tik stalčių. Ir paskui bekalbant paaiškėja, kad turi daug puodelių, puodų, kepimo formų. Tada pradedi klausti, ar tikrai viskas tilps į stalčius? Ir tada tas pasirinkimas keičiasi. Žmonės ateina su savo svajone, bet pradedame aiškintis detales ir viskas išsisprendžia. Dažniausiai klientai grįžta po užsakymo, kai jau tuo daiktu naudojasi, ir labai padėkoja. Nes iš pradžių galvoja apie išvaizdą, o kaip naudosis, nepagalvoja“, – pasakoja L.Šikšnė.

123RF.com nuotr./Interjeras, virtuvė
123RF.com nuotr./Interjeras, virtuvė

Kaip susikurti patogią virtuvę labai mažoje erdvėje?

Ne kieviename būste virtuvei skiriama didelė erdvė, o kartais ši patalpa yra vos ne kišenės dydžio. Kaip tokiu atveju sutalpinti viską, ką norime?

„Lino baldų“ projektų vadovė R.Andre rekomenduoja koncentruotis į funkcijas ir nebandyti į mažutę virtuvę trūks plyš įkomponuoti kuo daugiau elementų. „Kiekvieni transformeriai mechanizmai atima iš erdvės vietą, kai tuo tarpu mažoje virtuvėje tos vietos labai reikia puodui, samčiui ir makaronų pakeliui. Tad siūlyčiau nesivaikyti transformuojamų baldų tendencijų, o geriau fokusuotis į tai, kaip susidėti visus reikalingus daiktus. Kas iš to, jei įmontuotas stalas išvažiuos, bet neliks vietos šaukštinei? Juk stalčius svarbiau nei stalas, nes pavalgyti galima ir kitur. Mažoje erdvėje svarbiausia yra funkcijos“, – reziumuoja pašnekovė.

Mažas virtuves norintiems patogiai įsirengti „Taubaldis“ dizainerė Eglė Kiškienė pataria naudotis bendromis mažų erdvių kūrimo taisyklėmis. Anot specialistės, mažose virtuvėse yra išnaudojamas kiekvienas centimetras: virš gartraukio gali būti įrengiamos uždaros lentynos, išnaudojamos produktų laikymui. Mažose erdvėse vertėtų naudoti tik šviesias spalvas, kad ta maža zona atrodytų vizualiai didesnė.

„Virtuvėje praleidžiama pakankamai daug laiko ir ji turi būti ne tik estetiška, bet ir funkcionali: išplanuojama taip, kad būtų patogu ir gaminti, ir bendrauti. Jūsų virtuvė turi atitikti jūsų gyvenimo būdą“, – pabrėžia dizainerė ir norintiems virtuvės ilgesniam laikui, pataria rinktis klasikinį variantą, nes jo išliekamoji vertė yra didesnė.

123RF.com nuotr./Interjeras, virtuvė
123RF.com nuotr./Interjeras, virtuvė

Namus atsinaujinti ir baldus įsigyti padeda „Bigbank“

„Bigbank“ suteikia galimybę gauti reikiamų lėšų remontui, įrengimui ir baldams nemokant pradinio įnašo, be turto įkeitimo ir turto vertinimo. Be to, paskolai galioja 60 dienų nemokamo grąžinimo garantija, leidžianti paskolą per šį terminą grąžinti be jokio pabrangimo.

Balandžio 6-14 d. pirmą kartą vyks „Tiksi“ baldų nuolaidų savaitė. Jos metu Lietuvos baldų salonai siūlo vertingas nuolaidas. Tai – geriausias laikas metuose atnaujinti baldus palankiomis sąlygomis. Namus atsinaujinti ir baldus įsigyti padeda specializuotas paskolų bankas Bigbank.

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:30
01:16
01:39

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką