Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 26d. 11:46

D.Filmanavičiūtė apie puotą maro metu ir dvi naujas savo tarnaites

Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Dovilė Filmanavičiūtė-Miss Sheep

Poilsį planuoti taip pat griežtai, kaip darbus. Nesileisti praryjamiems buities, nepaisant viesulu siaučiančio mažojo šeimos nario. Taip karantiną bando išgyventi dainininkė, rinkodaros specialistė Dovilė Filmanavičiūtė, su kuria kalbėjomės apie būdus atsilaikyti ir dvi naujas tarnaites.

Paklausta, ko moko šis laikas, Dovilė sakė: „Kantrybės. Tai pagrindinė pamoka. Ir dar mano atveju labai svarbu pasidėti ego į stalčių“.

Dovilės mama medikė, pusbrolis taip pat. Kai budėdavo Covido skyriuje, mama negalėdavo atsiliepti, paskui neatsiliepdavo, nes miegodavo išvargusi. „Buvo neramu. Nežinojom – užsikrės, neužsikrės, kaip laikosi, kaip gyvena“, – prisiminė Dovilė. Gal todėl žinomai moteriai kaip puota maro metu atrodo Maldyvų ir Dubajų nuotraukos socialiniuose tinkluose, kuriomis per karantiną dalijasi žmonės.

123rf.com/Maldyvai
123rf.com/Maldyvai

Palaiko žinojimas, kad ši nesąmonė baigsis

„Namuose šnekamės, kad nors šiandien galėtume pirkti bilietus ir skristi kur nors, nes abu per nuotolį dirbame. Tačiau ar nesijausime kaip nusikaltėliai, nes keliauti nerekomenduojama. Aišku, kad jausimės, tai kam mums tas stresas? Tuo pačiu galvoju, o kaip jaučiasi šeimos dėl pandemijos praradusios pajamas – keli šimtai eurų dekreto išmoka, o tėtis netekęs darbo“, – lygino Dovilė.

Artimiausių šeimos draugų rate – muzikantai, leidėjai, barų savininkai, kurių darbai sustoję. „Visi tarpusavyje pasišnekam, kad ateis pavasaris, vėl piknikausim, kalbėsimės iki paryčių, bet iš tiesų kol kas palaiko tik disciplina ir žinojimas, kad kažkada šita nesąmonė baigsis“, – atvira D.Filmanavičiūtė.

123RF.com nuotr./Grilis
123RF.com nuotr./Grilis

Dirbanti mama įsitikinusi, kad laikas sau turi būti griežtai suplanuotas, kaip ir darbai. Antraip kaupsis problemos.

Darbai kaip cunamiai

„Paauginusi sūnų gavau svajonių pasiūlymą ir grįžau į biurą. Tačiau jeigu vyras gali pasidėlioti darbus, mane jie kaip cunamiai ištinka“, – juokėsi Dovilė.

Sūnaus pažinimas vyksta per visa ko vertimą ir jeigu ne vyras, Dovilės žodžiais, jų namai turėtų nacionalinio sąvartyno statusą: daiktai iš visur traukiami ir metami, sūnui tris kartus per dieną reikia persirengti. Naujausias pomėgis – stovėti prie kriauklės atsukus vandens čiaupą, nes reikia viską plauti, ančiukus, žuvytes susinešti, sukinėti vandenį nuo šalčiausio iki karščiausio. Šlapias iki ausų. Valgo, žinoma, pats. O tai reiškia – vienas šaukštas į burną, trys ant drabužių.

Be tiesioginio darbo ji pati turi visokių papildomų veiklų, tokių kaip televizija, muzika, kurios karantino metu buvo apstojusios, bet vėl įsivažiuoja. Kaip visiems dirbantiems tėvams, problema, kad per karantiną nepasikviesi pagalbos.

Asmeninio albumo nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė
Asmeninio albumo nuotr./Dovilė Filmanavičiūtė

„Paskutinį pusmetį esame absoliučioj mobilizacijoj: iš vakaro susižiūrime, kam kada kokie susitikimai, kas kada bus su vaiku, kada kuris eis dirbti ir varom. O kur laikas vienas kitam? Vakare jau kartais krenti į lovą kryžiumi su mintimi – kas mane nešė į šitą galerą? Tikrai suprantu, kad žmonės gali nebenorėti nešti šitos visos naštos. Man lengva čia postringauti apie planavimus ir laiką sau, kai mums iš esmės reikalai negriūva. Bet būna dar sunkiau, o ir pats vaikų turėjimas įtakoja tarpusavio ryšį“, – mano D.Filmanavičiūtė.

Netrūksta besibaisinčių, kad tiek daug skyrybų, kad pabiro garsios poros. Dovilės supratimu, santykiai – žaidimas ne į vienus vartus, jam palaikyti reikia abipusių pastangų ir daug energijos: „Kai susilaukėme vaiko, suprantu, kodėl žmonės gali palūžti, kodėl jie gali nebenorėti būti kartu. Nes ištinka daugybė buitinių, net sakyčiau – fizinių iššūkių, kurie niekada nesibaigia. Man atrodo, kad karantinas dar labiau tai išryškino, parodydamas tikruosius mūsų veidus“.

Dabar – pats linksmumas

Paklausta, kaip išbūti šį laiką, žinoma moteris sakė nematanti kitos išeities, kaip tik susikaupti, įkvėpti ir varyti: „Nors vien varydama išprotėčiau, jei manęs vaikinai nepaleistų po pietų pasižiūrėti kokį filmą ar ramiai paskaityti. Pvz., dabar su Krisijonu esame dviese namuose, tėtis išėjęs į miestą. Kai apeis ratuką, aš išeisiu pas kosmetologę. Taip pagal planą laiko sau ištaikome. Nes kitaip viskas stresu baigtųsi“, – dalijosi Dovilė.

„Fotolia“ nuotr./Vaikas valgo košę
„Fotolia“ nuotr./Vaikas valgo košę

Žmonėms, ypač kurie augina vaikus ir dirba, svarbi pagalba buityje. Kadangi karantinas žmogiškos pagalbos galimybę eliminavo, pora įsigijo tarnaitę skalbyklę ir tarnaitę džiovyklę.

D. Filmanavičiūtė už tai, kad namuose viskas būtų kompiuterizuota, digitalizuota, automatizuota, kad tik mažiau laiko buitis surytų. Į chaosą, kuris ateina kartu su vaikais, ji stengiasi žvelgti su humoru. Per metus ir 8 mėnesius susitaikė – kitaip nebus. Dabar pats linksmumas. Proto mažai, entuziazmo – per kraštus.

„Neperdedant, mes su Kristijonu du tris kartus per dieną turime persirengti. Kai kažkada Beata Nicholson užsiminė apie skalbyklę, kuri jos namuose nuolat sukasi, galvojau, kad hipertrofuoja. Tačiau dabar lygiai tą patį galiu pasakyti“, – juokėsi Dovilė.

Sklando kaip fėja

Iš šalies gal neatrodo, tačiau vaiko priežiūra jai labai svarbi: stengiasi skalbti aplinką tausojančiais, švelniausiais skalbikliais, kaip dauguma mamų, atkreipia dėmesį į buities priežiūros priemonių sudėtį, juolab, kad pati yra alergiška dulkių erkutėms ir stebi, ar sūnui tai nepersiduos.

Vos tapusios mamomis kai kurios moterys imasi eksperčių vaidmens, tačiau D.Filmanavičiūtė stengiasi vadovautis gydytojų ir kitų savo srities specialistų rekomendacijomis. „Jeigu jau man pasakyta, kad būtų gerai naudoti priemones be medžiagų, į kurias gali jautriau reaguoti mažas vaikas, stengiuosi to laikytis. Todėl skalbiklis – sodos pagrindo, kitos priemonės – irgi draugiškos aplinkai“.

Beko nuotr./Beko skalbyklė ir džiovyklė
Beko nuotr./Beko skalbyklė ir džiovyklė

Tinkamai prižiūrimi daiktai gali gyventi ne vieną gyvenimą. „Krūva visokių dalykų jau iškeliavo į mūsų draugo Mykolo, kuriam dar tik pusmetis, namus. Trikotažiniai marškinėliai, kiti drabužiai – kaip nauji, nes skalbiau tausojančiu režimu naujojoje mūsų skalbyklėje, delikačiai džiovinau džiovyklėje, kurią rinkomės atsižvelgdami į funkcijų įvairovę, kokios naujos technologijos įdiegtos, kad būtų lengviau ir maloniau buityje. Dabar kaip kokia fėja sklaidausi aplink mūsų naują daiktą su visokiais pasirinkimais, režimais“, – juokėsi D.Filmanavičiūtė.

Naujosios tarnaitės – to paties ženklo

Kai 11 metų tarnavusi senoji skalbyklė pasakė „ate“, naują džiovyklę pora pasidovanojo, nes norėjo, kad naujosios tarnaitės būtų to paties prekinio ženklo ir kompaktiškai susimontuotų viena ant kitos, nes vonios kambaryje nedaug erdvės.

Beko nuotr./Beko skalbyklė ir džiovyklė
Beko nuotr./Beko skalbyklė ir džiovyklė

„Kadangi anksčiau turėjau reikalų su „Beko“, bendradarbiavome kulinarinėje „Virtuvės mitų griovėjų“ laidoje, turėjome kitų projektų, nusprendėme, kad su jais draugausim ir toliau. Rinktis šią skalbyklę ir džiovyklę visų pirma motyvavo ypatinga skalbimo technologija, kai audinys pirmiausia apdorojamas garais, paskui vyksta tradicinis skalbimas ir pabaigoje vėl skalbyklė garų „pavaro“. Ir tikrai tie garai išvalo maisto dėmes, nereikia papildomų valiklių!“ – patvirtino Dovilė.

Ji pati save priskiria kartai, augusiai tarp „šniūrų“ – lauke iškabintų virvių su kabančiais skalbiniais, o studijų metais ir vėliau, kaip dauguma mūsų, užsukus netikėtiems svečiams neturėdavo kur slėpti namų atributo – per pusę kambario iškėtotos metalinės džiovyklės su skalbiniais.

Iš rankšluosčio padaro purų debesėlį

„Naujoji mūsų džiovyklė netgi turi išdžiovinimo iki lygintuvo lygio funkciją, kita – kad galėtum tiesiai į spintą susidėti visiškai sausus drabužius. Lyginimo funkcija leidžia išsitraukus iš džiovyklės apsirengti juos ir eiti tiesiai į eterį. Dabar kaip kokia džiovyklių liudytoja, jei tik turiu progą įtikinti žmogų, kad jam reikia ne tik skalbyklės, bet ir džiovyklės, tai darau iš visų jėgų“, – juokėsi D.Filmanavičiūtė.

Išgirdusi, kad „Beko“ skalbyklė ir džiovyklė turi priešalerginio veikimo funkcijas, Dovilė iš karto tarė: „Ji mūsų“.

Beko nuotr./Beko skalbyklė
Beko nuotr./Beko skalbyklė

D.Filmanavičiūtė gaili laiko nereikšmingoms nesąmonėms, kurioms priskiria buitį, tačiau domisi technologinėmis naujovėmis: „Beko“ skalbyklė ir džiovyklė, kurias išsirinkom, gali būti valdoma per aplikaciją – vyras iš manęs juokiasi, bet kas gi nenorėtų skalbyklės įjungti gulėdamas ant sofos? Dažnai mūsų naudojamas rankšluosčių džiovinimo režimas iš frotinio rankšluosčio padaro debesėlį – be puriklių, kvapiklių, kitos chemijos! Išskalbiu rankšluosčius vaikams skirtu švelniu skalbikliu, o iš džiovyklės ištraukiu purų debesį. Yra atskiros džiovinimo funkcijos džinsams, atskira skalbyklės funkcija juodų drabužių skalbimui, kad neišbluktų“.

Jeigu reikėtų išsirinkti vieną vienintelę funkciją, Dovilė būtų už dėmių šalinimą ir pirminį drabužių apdorojimą garais prieš skalbiant. „Ir dar prisiminiau dalyką, kuris man labai aktualus, – pridūrė. – Nes tik sudedu skalbinius į skalbyklę, prasideda skalbimas, ir žiūriu, kad gi viena kojinė neįdėta. Tai žinokit, šita skalbimo mašina turi režimą, kai net prasidėjus procesui gali ją saugiai atidaryti ir įdėti papildomai skalbinių“.

Geriau mažiau, bet kokybiškai

Viešumoje matoma moteris nekenčia drabužių, kurie nešiojant ar skalbiant nusiburbuliuoja ir stengiasi iš viso tokių neturėti. Su amžiumi ateina supratimas, kad geriau mažiau, bet kokybiškai, nors tai ir daugiau kainuoja.

„Kita vertus, mes iš tų, kurie priima ir kitiems atiduoda tvarkingus panaudotus daiktus, – atkreipė dėmesį Dovilė. – Atsimenu, kai sūnus buvo mažiukas, Erika Dženings atsargiai paklausė, ar paimtume jos vaikų išaugtų drabužėlių. Kodėl gi ne? Užuot be reikalo leidus pinigus, geriau skirti tikrai reikalingam kokybiškam daiktui ar kelionėms, teatrams, koncertams. Vaikams tikrai tas pats, kokius drabužius dėvėti, kai mokantis valgyti pomidorai su makaronais ant marškinėlių ir visur aplink“.

Daugiau informacijos: steamcure.lt

Remiamas turinys

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Video

02:22
00:37
02:50

Sodo ir daržo ekspertai

Mes turėsim kūdikį!

Esports namai

Puiki sveikata – mažiau išlaidų

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką