2 už 1 kainą. Vieną prenumeratą perkate, antrą dovanojate!
Prenumeruoti
2021 01 06

Gyvūnų prieglaudas pasieks svarbi parama – per 22 tūkst. maisto porcijų

Paramą maistu prieglaudų gyvūnams rinkusi kampanija „Parodyk augintiniui eglutę“ ir šiemet viršijo rekordus – per savaitę feisbuke surinkta daugiau nei 22 tūkst. „Like“ paspaudimų, kurie bus konvertuoti į lygiai tiek pat šlapio maisto porcijų šunims ir katėms.
Kampanija „Parodyk augintiniui eglutę“
Kampanija „Parodyk augintiniui eglutę“ / „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nuotr.

„Nors šiemet dėl karantino renginys vyko vien internete ir dėl rezultatų buvo kiek neramu, visgi prie tradicinio finalinio video surinkome net tūkstančiu daugiau „Like“ nei pernai. Ačiū visiems, kas ir per Covid-19 pandemiją nepamiršo gyvūnų prieglaudų, gyvenančių tik iš visuomenės paramos ir savanorių darbo,“ – sakė renginį organizavusios VšĮ „Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ (GGI) vadovė Beatričė Vaitiekūnaitė-Pliuskė.

1 „Like“ – 1 maisto porcija gyvūnams

Renginio idėja, kaip ir galimybė prisidėti bei padėti prieglaudų gyvūnams – itin paprasta. Pirmą kampanijos savaitę visi norintieji buvo kviečiami ant renginio sienos feisbuke kelti savo augintinių nuotraukas kalėdinės eglutės fone.

O vėliau, panaudojant ir dalį atsiųstų nuotraukų bei vaizdo įrašų, „Mazylis FILMS“ sukūrė finalinį video, prie kurio visą savaitę žmonės buvo kviečiami dėti patiktukus. 1 „Like“ arba patiktukas – 1 maisto porcija gyvūnams. Patiktukus į maistą jau ne vienerius metus konvertuoja ilgametė kampanijos partnerė ir rėmėja, gyvūnų maisto gamintoja UAB „Mars Lietuva“.

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nuotr./Kampanija „Parodyk augintiniui eglutę“
„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nuotr./Kampanija „Parodyk augintiniui eglutę“

„Renginys „Parodyk augintiniui eglutę“ primena žmonėms, jog augintinis yra šeimos narys, su kuriuo praleistas laikas – turiningas. Tuo pačiu šiuo renginiu atkreipiame dėmesį ir į gyvūnų gerovės problemas šalyje.

Deja, Lietuvoje tebėra tūkstančiai neprižiūrimų ar namų neturinčių gyvūnų. Visgi džiugina, jog dėl Covid-19 pasikeitęs gyvenimas ir kiek kitoks nei įprasta renginio formatas nesutrukdė žmonėms įsitraukti ir kartu kurti geresnį pasaulį augintiniams. Per šiųmetę akciją netgi buvo surinkta daugiau patiktukų nei 2019-aisiais. Ir šie „Like“ netrukus virs beveik 2 tonomis maisto gyvūnų prieglaudoms,“ – sakė UAB „Mars Lietuva“ atstovas Mindaugas Rupšys.

Aktyviai įsitraukė ir socialinių tinklų žvaigždės

Šiemet prie kampanijos viešinimo, t. y. dalijimosi vaizdo įrašu feisbuke bei kvietimu prisidėti prie paramos gyvūnams „Like“ paspaudimu prisidėjo per 70 socialinių tinklų nuomonės formuotojų.

Tarp jų – Rūta Mikelkevičiūtė, Algis Kriščiūnas, Agnė Jagelavičiūtė, Indrė Stonkuvienė, Marius Čepulis (Čepulio fotoklajonės), Iglė Bernotaitytė, Fausta Marija Leščiauskaitė, Ineta Stasiulytė, Medeina Andriulienė ir daug kitų.

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nuotr./Kampanija „Parodyk augintiniui eglutę“
„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nuotr./Kampanija „Parodyk augintiniui eglutę“

„Esame labai dėkingi visiems, kurie atsiliepė į prašymą ir prisidėjo prie renginio „Parodyk augintiniui eglutę 2020“ – nuo pasidalijusių vaizdo klipu feisbuke ir / ar prie jo spaudusių „Like“ iki padėjusių renginį organizuoti bei jį viešinti. Dėkojame visiems maistą gausiančių prieglaudų ir gyvūnų vardu,“ – sakė B.Vaitiekūnaitė-Pliuskė.

Šiemet visa surinkta parama maistu bus skirta 5 prieglaudoms: „Klajūnui“, „Miško trobelei“, „Keturkojui draugui“, „Felium domus“ ir „Naminukams“.

„Kadangi situacija Lietuvoje – ne eilinė, paskelbtas karantinas, šiemet keičiame logistiką, – maistą tiesiai į prieglaudas išsiųs pati „Mars Lietuva“, – sakė GGI vadovė. – Taip ne tik sumažės tiesioginių kontaktų skaičius, bet ir bus pasirūpinta prieglaudomis, kurios pačios neturi sąlygų arba joms yra itin sudėtinga atvykti ir pasiimti paramą pačioms.“

„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nuotr./Kampanija „Parodyk augintiniui eglutę“
„Gyvūnų gerovės iniciatyvos“ nuotr./Kampanija „Parodyk augintiniui eglutę“

Nuo 2016 m. vykstančios kampanijos „Parodyk augintiniui eglutę“ metu iš viso Lietuvoje veikiančioms gyvūnų bus išdalyta 68 tūkst. maisto porcijų, kas sudaro apie 7 tonas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Benediktas Vanagas: tinkamas pasiruošimas yra pagrindinė sąlyga geram rezultatui
Reklama
Paskola smulkiam verslui: kredito unijos siūlo finansavimą lengvatinėmis sąlygomis
Reklama
Testas. Ar jūsų namai saugūs? Pasitikrinkite savo žinias ir laimėkite prizą!
Reklama
Klausos sutrikimams spręsti – unikali technologija ir „nematomi“ klausos aparatėliai
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką