Dabar populiaru

Naujausios

Publikuota: 2018 vasario 3d. 10:00

I.Jurevičienė apie namų tvarkytojos darbą ir klientų pageidavimus: „Šių paslaugų labiausiai reikia viengungiams ir aktyvioms mamoms“

Namų šeimininkė
123RF.com nuotr. / Namų šeimininkė

Manote, kad namų tvarkytoją sau gali leisti tik pasiturintys žmonės? Pasirodo, ši paslauga prieinama visiems – nuo studentų iki užsiėmusių mamų ar viengungių.

Švara ir tvarka namuose suteikia ne tik estetinį pasitenkinimą, tačiau teigiamai veikia ir mūsų psichologinę būklę. Užtenka palyginti savo savijautą, kai grįžtame namo į tvarkingus namus, ir į tokius, kur mėtosi krūvos drabužių, visi daiktai ne savo vietose, virtuvėje kriauklėje pilna indų, o stalviršiai aptaškyti maisto likučiais...

Tie, kurie negali pakęsti tvarkymosi, randa išeitį – kviečiasi specialistus, kurie nuimtų naštą nuo pečių. Apie namų tvarkytojos patirtis, įspūdžius ir kodėl neįmanoma neatkreipti dėmesio į švarą, kalbame su „Frekenbok namai“ atstove, bendrasavininke Inesa Jurevičiene, kuri dešimtų metų sukasi namų tvarkymo srityje.

Asmeninio archyvo nuotr. /Inesa Jurevičienė
Asmeninio archyvo nuotr. /Inesa Jurevičienė

– Ar tai sunkus darbas būti namų tvarkytoja?

– Tai labai atsakingas ir rutininis darbas. O moteriai dar tenka dirbti ne tik kliento, bet ir savo namuose.

Juokaujame su kolegėmis, kad taip išmokstame tvarkytis klientų namuose, kad nebegalime to nedaryti savuosiuose. Negali grįžti į namus ir pamatyti netvarką, nešvarių grindų, dulkėtų lentynų. Akis užkliūva už to, ką galima sutvarkyti, ir iškart pastebi, kur reikia švaros. Būtent švaros, kadangi kiekvienas mūsų turi savo tvarką, tačiau švara – kas kita. Labiausiai man patinka valyti vonias, o ne itin mėgstama yra virtuvės erdvė (juokiasi). Dar ir grindys ne pats maloniausias darbas.

– Su kokiais klientų įgeidžiais ir įnoriais dažniausiai tenka susidurti?

– Yra kasdieniniai norai – standartinė namų priežiūra, kai prižiūrima bendra namų švara: švarios grindys, tualetai, grindys vonios kambarys, plytelės, virtuvė, veidrodžiai ir kt. Tai yra pagrindiniai klientų norai.

Antrasis noras – generalinė tvarka. Pavyzdžiui, žmonės išsikrausto arba įsikrausto į namus, nori švaros po nuomos ir kitų panašių dalykų. Tada valoma yra labai kruopščiai – nuo... iki, dirba keli žmonės, ir toks darbas padaromas per dieną. Valome ne tik jau išvardintus dalykus, bet ir plyteles, gartraukius, šaldytuvus ir kitus dalykus.

– Ar namų tvarkytoja – tik turtingų žmonių privilegija?

– Tikrai ne. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad dažniausiai namų tvarkytojos prireikia užsiėmusioms mamoms, kurios neturi laiko, nes jį skiria vaikams. Nemažai yra vienišų vyrų ar darboholikų, tai pat šeimų, kurios augina mažus vaikus ir negali skirti laiko namų švarai.

Kita dalis besikreipiančiųjų – pagyvenę žmonės, senjorai, kurie dėl vienokių ar kitokių aplinkybių, tarkime, emigravusių vaikų ar sveikatos problemų, negali tinkamai pasirūpinti namais.

Na, o labai turtingų žmonių pas mus Lietuvoje juk nėra tiek daug. Manau, kad namų tvarkytoją gali sau leisti vidutines pajamas turintys žmonės, nenorintys eikvoti laiko namų tvarkymui.

TAIP PAT SKAITYKITE: Kiek kainuoja „nieko neveikimas“ – būti namų šeimininke? Pokalbis su efektyvaus namų tvarkymo konsultante G.Bagdoniene

– Jei palygintumėte pastaruosius metus, ar namų tvarkytojų paklausa auga?

– Nors šioje srityje vyrauja didelė konkurencija, tačiau žmonių poreikiai auga, ir namų tvarkymas tampa paslauga, kurios reikia vis didesniam skaičiui žmonių.

Žinoma, tvarkytojai turi būti labai geri ne tik tvarkymo, bet ir komunikabilumo prasme, ir atlikti savo paslaugas ir darbą kuo kokybiškiau.

– Taigi iš tiesų – kiek laiko tenka užtrukti tvarkant namus?

– Sunku pasakyti, kadangi kiekviena namų tvarkytoja turi savo greitį, ir tas greitis yra labai skirtingas. Jeigu kalbėtume apie standartines paslaugas, mes daugiau mažiau žinome laiko limitą, ir namų tvarkytoja per jį atlieka tuos darbus.

Yra ir papildomų darbų, kurių gali paprašyti klientas, pavyzdžiui, išvalyti šaldytuvą, sutvarkyti spintą, tuomet laikas kinta. Aišku, didelį vaidmenį vaidina ir namo/buto kvadratūra.

Tiksliau galima įvardinti generalinės tvarkos laiką – tai užtrunka apie 6 valandas, tačiau šis laikas taip pat yra kintantis ir dažnai viršija nustatytą limitą.

– Kiek jūs laiko dirbate tokį darbą?

Akis užkliūva už to, ką galima sutvarkyti, ir iškart pastebi, kur reikia švaros. Būtent švaros, kadangi kiekvienas mūsų turi savo tvarką, tačiau švara – kas kita.

– Namų tvarkymo srityje esu jau apie dešimtmetį. Penkerius labai daug dirbau – tiek komandose, tiek individualiai, o dabar turiu keletą specifinių klientų, su kuriais gali dirbti ne bet kas.

Tai yra žmonės, kurie nenori papildomo dėmesio, reklamos, kuriems reikia diskretiškumo. Dažniausiai jie turi savo matymo kampą, poreikių struktūrą, švaros, daiktų sudėliojimo specifiką, kaip kas turi būti sudėta, išlyginta ir pan. Šiuo atveju namų tvarkytojos yra visiškai „pritaikytos jiems“. Iš kitos pusės, kiekvienas mūsų juk turi savo tvarką. Bendravimo prasme tai malonūs ir paprasti žmonės.

Šis darbas man yra labai įdomus ir tuo, kad galiu išmėginti įvairias naujas valymo priemones, kurias įvertinusi galiu pasiūlyti savo klientams, pavyzdžiui, kas tikrai efektyvu.

123RF.com nuotr./Tvarka namuose
123RF.com nuotr./Tvarka namuose

– Ar lietuviai lengvai įsileidžia į namus tvarkytoją?

– Iš tikrųjų, tai mes patys ieškome namų tvarkytojų, kurie būtų atsakingi, kruopštūs, protingai žiūrintys į savo darbą, išmanantys darbo specifiką, juk valant ir nežinant tam tikrų niuansų, galima apskritai sugadinti paviršius ir pan. Tik tada galime rekomenduoti darbuotojus klientams ir apibūdinti jų asmenines savybes. Manau būtent tai suteikia saugumo jausmą, o klientas visada turi galimybę stebėti, kaip tvarkytojas dirba, ir rinktis.

Tačiau dažniausiai besikreipiantys žmonės žino, ko nori, o pagal tai mes renkamės, ką pasiūlyti. Be to, yra pažintinis laiko tarpas, kad klientai ir namų tvarkytojai „atrastų“ vienas kitą.

– Kiek kainuoja turėti švarius namus?

– Šiuo atveju tai yra labai individualu, kadangi kaina priklauso nuo daugelio veiksnių – tai kasdienės, standartinės, o gal papildomos paslaugos, generalinė tvarka?

Vienose įmonėse generalinę tvarką atlieka vienas žmogus, o pas mus dirba iš karto dvi tvarkytojos. Vienas žmogus niekada nepasieks tokio rezultato ir nesukurs tokios švaros, kaip iš karto du dirbantys asmenys.

Mano darbo patirtyje buvo tokių atvejų, kai žmogus po generalinės tvarkos sakė, jog jam nebereikės daugiau daryti remonto – tai tikras komplimentas mūsų darbui.

Ar dažnai reikia atlikti generalinę tvarką? Viskas priklauso nuo šeimininko poreikių: dažniausiai tai atliekama po statybos darbų, po to, kai kažkas išsikraustė, kai reikia įsikraustyti ir pan. Todėl ir kaina yra kintantis dalykas, priklausanti nuo situacijos ir atlikto darbo, tačiau kaip minėjau, tai nėra tik turtingų žmonių privilegija.

– Su kokiais kuriozais ar smagiomis situacijomis susiduriate šiame darbe?

Juokavome su kolegėmis, kad taip išmokstame tvarkytis pas klientus, kad nebegalime to nedaryti savo namuose. Negali grįžti į namus ir pamatyti netvarką, nešvarių grindų, dulkėtų lentynų.

– Vieną kartą nuvykome į namus, kuriuose klientė paprašė „kaip nors sutvarkyti tą balkoną“. Kai pamatėme jį, teko gerai pasukti galvą, ką galime padaryti, kaip sutvarkyti, kadangi jame buvo labai daug daiktų, įrankių, smulkmenų.

Sugalvojome, kad viską reikia sudėti į ten buvusią lentyną ir kai tai padarėme, atsirado tiek vietos, o ir daiktai buvo pasiekiami ranka. Klientę ištiko šokas gerąja prasme – nes ji negalėjo patikėti, kaip viskas tilpo, ir dar vyras patenkintas tvarkingai sudėtais daiktais. Tai buvo viena iš gražesnių patirčių.

– Gal mūsų skaitytojams atskleistumėte ir keletą tvarkymosi gudrybių – kas greičiausiai sukuria tvarką?

– Jeigu netikėtai užgriūva svečiai, galima greitai ir efektyviai įvesti švarą. Namai atrodys tvarkingi tada, kai bus švarus vonios kambarys, tualetas, virtuvėje – stalviršiai, o bendroje erdvėje – veidrodžiai. Tai dažniausiai lankomos ir apžiūrimos erdvės, sukuriančios švaros ir tvarkos įspūdį. Aišku, dar reikėtų pridėti grindis.

Pažymėkite klaidą tekste pele, paspaudę kairįjį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Verslas

Ginčus sukėlusią įstiklintą terasą savininkas nusprendė išnuomoti už 2 tūkst. eurų

Tiesiogiai Sportas

Favoritai prieš autsaiderius: Urugvajus – Saudo Arabija

15min iš Maskvos Sportas

Pergalės, išvedusios Rusiją iš proto, V.Putinas nepamatė

Vardai

Vilniuje apvogta R.Žiogo žmona liko be švarko ir automobilio rakto: „Nusisukau vos sekundei“

15min recenzija Kultūra

Paskutinis švarus lapas: pirmosios Rygos bienalės išbandymai ir mitologija

Verslas

Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia – turintys bando atsikratyti, o kiti renkasi nuomą

Aktualu

Vengrija pritarė konstitucijos pataisai dėl migracijos: įkalins už pagalbą pabėgėliams

Vardai

Naujos L.Salasevičiaus tatuiruotės – ant kaktos ir skruosto: penki meistrai jas daryti atsisakė

Sportas

Čempionato lyderis – Cristiano Ronaldo įvartis padovanojo Portugalijai pergalę

JAV kalėjimai priversti slaugyti vis daugiau senstančių kalinių

Mokesčių reforma Verslas

Skaičiuoklė: kaip keisis atlyginimai kitąmet – dėl šių mokesčių jau balsuos Seimas

Aktualu

Paskelbė nuosprendį: apsaugininką „Akropolyje“ mirtinai nudūręs M.Orlovskis belangėje praleis ilgus metus

Gyvenimas

Ką reikėtų žinoti apie priemones nuo prakaitavimo su aliuminiu?

24sek

Kauną paliekantis V.Micičius: „Buvau nusiteikęs likti ir ilgiau“

Aktualu

Naujasis partijų finansavimo planas: atimtų iš opozicijos, atiduotų valstiečiams ir socdarbiečiams

Mokslas.IT

Kur saugiau leistis avariniu būdu: ant smėlio ar vandenyje?

Vardai

Žinomos mamos – apie privačius ir valstybinius darželius: kurie geresni?

Aktualu

Julija Tymošenko patvirtino dalyvausianti Ukrainos prezidento rinkimuose

Vardai

Nušauto reperio XXXTentacion gerbėjai išėjo į gatves: policija juos tramdė guminėmis kulkomis

24sek

Domantas Sabonis: karjerą norėčiau baigti Kauno „Žalgiryje“

Naujienos

Verslas

Radviliškyje gaminami žaisliniai baldai tenka britams ir švedams, lietuviams – tik kiniški

Tiesiogiai 24sek

Sezono uždarymo šventė: LKL titulai dalinami tarp lygos žvaigždžių ir garsių trenerių

Tiesiogiai Sportas

Favoritai prieš autsaiderius: Urugvajus – Saudo Arabija

Verslas

Prognozė Z kartai: už būstą ir jo nuomą mokės daugiau, bet turės savus greičiau

Vardai

Filmo apie V.Alekną premjera: širdžių čempioną sveikino ir žmona, ir diską mėtantys jo sūnūs

15min iš Maskvos Sportas

Pergalės, išvedusios Rusiją iš proto, V.Putinas nepamatė

Vardai

Vilniuje apvogta R.Žiogo žmona liko be švarko ir automobilio rakto: „Nusisukau vos sekundei“

Verslas

Ginčus sukėlusią įstiklintą terasą savininkas nusprendė išnuomoti už 2 tūkst. eurų

Taivano menininkas kuria itin detalias miniatūras

15min recenzija Kultūra

Paskutinis švarus lapas: pirmosios Rygos bienalės išbandymai ir mitologija

Gyvenimas

Gėlynas be rūpesčių: kokie augalai nebijo saulės ir sausros?

Gazas

Naujo „Audi A1“ debiutas: ryškesnis kėbulas ir jokių dyzelinių variklių

Vardai

Naujos L.Salasevičiaus tatuiruotės – ant kaktos ir skruosto: penki meistrai jas daryti atsisakė

Verslas

Lietuviams nuosavų sodybų nebereikia – turintys bando atsikratyti, o kiti renkasi nuomą

Aktualu

Vengrija pritarė konstitucijos pataisai dėl migracijos: įkalins už pagalbą pabėgėliams

Mokesčių reforma Verslas

Skaičiuoklė: kaip keisis atlyginimai kitąmet – dėl šių mokesčių jau balsuos Seimas

Gyvenimas

Ką reikėtų žinoti apie priemones nuo prakaitavimo su aliuminiu?

Maistas

Pjaustome arbūzą: 9 įdomūs būdai ir triukai, kurių galbūt dar neišbandėte

Naujai susibūrusi socdarbiečių frakcija teikia siūlymą keisti politinių partijų finansavimo tvarką. Pagal naująją tvarką atsižvelgiama būtų nebe į gautų balsų, bet į Seimo ir savivaldybių mandatų skaičių, nebebūtų skiriami pinigai už Europos Parlamento rinkimuose laimėtus mandatus. Ši tvarka būtų itin naudinga patiems socdarbiečiams, valstiečiams ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovams. Daugiausiai prarastų nukraujavę socialdemokratai, konservatoriai ir liberalai. Gedimino Kirkilo teigimu, ši idėja turi ir Ramūno Karbauskio palaiminimą.
Aktualu

Naujasis partijų finansavimo planas: atimtų iš opozicijos, atiduotų valstiečiams ir socdarbiečiams

JAV kalėjimai priversti slaugyti vis daugiau senstančių kalinių

Vardai

Idėjos savaitgaliui

Dienos šviesa

Video

Maudymosi kostiumėlių tendencijos

Pinigai mano ateičiai

30 geriausių restoranų

Remontas be nervų

Sveikata

Grožis vasarą

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką