Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Ką turėtumėte žinoti, jei nusprendėte samdyti interjero dizainerį?

Interjeras
Fotolia nuotr. / Interjeras
Šaltinis: 15min
0
A A

Įrenginėjate naujuosius savo namus, biurą ar ruošiatės daryti remontą? Daugelis įsivaizduoja, kaip turėtų atrodyti jų svajonių interjeras, tačiau kai šią viziją reikia įgyvendinti, įsitikina, kad ne viskas taip paprasta, kaip atrodė žvelgiant į patikusias nuotraukas internete.

Daugiau 15min Gyvenimas naujienų – mūsų Facebook puslapyje!

Suprasdami, kad geriausiai darbą atlieka savo srities profesionalai, kreipsitės į interjero dizainerį. Tačiau prieš tai turėtumėte atsakyti į keletą svarbių klausimų ir atlikti tam tikrus „namų darbus“.

Architektas ir interjero dizaineris Paulius Januškevičius („Studio 1x1“) dalijasi patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį, prieš pradedant darbus su interjero dizaineriu, kad išvengtumėte nesusipratimų ir bendradarbiavimas vyktų sklandžiai.

Ką daro interjero dizaineris?

Neretai interjero dizaineriai turi pažinčių tarp baldų gamintojų ir pardavėjų, tad turėkite omenyje, kad šios jo turimos nuolaidos gali padėti jums sutaupyti.

Dizaineris įvertina ir planuoja erdves taip, kad jos taptų estetiškos ir funkcionalios, atspindėtų kliento gyvenimo būdą ir pageidaujamą nuotaiką, išryškintų namų architektūros bruožus.

Jis pasirūpina, kad mažiau spalvingos detalės (pavyzdžiui, elektros lizdai ar orlaidės) įsilietų į bendrą interjero sistemą ar tiesiog joje „pranyktų“. Kūrybingas protas ir gerai „ištreniruota“ dizainerio akis pastebės daug daugiau nei jūs įsivaizdavote ir net mažiausias smulkmenas galės paversti svarbiais jūsų interjero akcentais.

Įsitikinkite, kad dizainerio kuriamas stilius atitinka jūsiškį

Nors profesionalūs interjero dizaineriai yra įvairiapusiški ir gali kurti įvairaus stiliaus interjerus, tačiau daugelis iš jų turi savo mėgstamą estetiką, kuri būdinga daugumai darbų.

Todėl prieš pasirinkdami dizainerį ir su juo pradėdami dirbti, gerai peržvelkite ankstesnių jo darbų pavyzdžius (interneto svetainėje, socialiniuose tinkluose), kad įsitikintumėte, ar jo kuriami interjerai ir jūsų mėgstamas stilius nėra kardinaliai nutolę vienas nuo kito.

Įtraukite dizainerį į visą procesą kaip įmanoma anksčiau

Jei iš esmės pertvarkote namus, biurą ar kitą patalpą, o galbūt net statote nuo pamatų, pakvieskite interjero dizainerį į susitikimus su architektu ar darbų vykdytoju, kad jis dalyvautų procese nuo pat pradžių.

Tokiu būdu bus įmanoma sukurti vieningą pastato ar patalpos stilių, pradedant nuo to, kur ir kokie langai ar durys bus statomi ir kokie jie geriausiai tiks prie jūsų norimo bendro vaizdo bei pageidaujamo interjero.

Koks dizainerio darbų eiliškumas?

Daugelis klientų neretai neteisingai supranta, ką daro ir turi atlikti dizaineris, kurdamas interjerą. Nebijokite klausti, išsiaiškinti bei susitarti su interjero dizaineriu, kaip jūs dirbsite, kokia tvarka ir eiliškumu bus įgyvendinami interjero kūrimo darbai. Kokios konkrečios atsakomybės teks interjero dizaineriui, o už ką bus atsakingi, pavyzdžiui, darbų vykdytojai, remontą atliksiantys asmenys? Kokia numatoma darbų trukmė? Įprastai tarp kliento ir dizainerio pasirašoma tarpusavio sutartis, kuri atspindi visus šiuos aspektus, tad prieš pasirašydami ją, viską nuodugniai aptarkite.

Nepamirškite galimų „deadline‘ų“ – galbūt jūs įsivaizduojate, kad interjeras bus sukurtas per labai trumpą laiką, tačiau profesionalo akimis, darbų trukmė yra nerealiai trumpa, ir dizaineris fiziškai negalės to įgyvendinti. Visa tai aptarkite dar prieš pradėdami darbus.

Kiek visa tai kainuos?

Interjero dizaineriai turi skirtingas apmokėjimų už darbą sistemas. Už jų darbą gali būti mokamas valandinis atlyginimas, taip pat atlyginimas už visą projektą ar tam tikras jo dalis. Tai priklauso nuo dizainerio darbo specifikos ir jūsų susitarimo. Dažniausiai dizaineris ima avansą prieš pradėdamas darbą.

Neretai interjero dizaineriai turi pažinčių tarp baldų gamintojų ir pardavėjų, įvairių medžiagų parduotuvėse ir pan., tad turėkite omenyje, kad šios jo turimos nuolaidos gali padėti jums sutaupyti.

Jei turite naminių gyvūnų – nepamirškite apie tai informuoti dizainerį. Jis nuo pat pradžių galės kurti jūsų ir augintinio patogumui priimtiną interjerą.

Pradėdami bendradarbiauti su dizaineriu, paprašykite jo, kad jis aiškiai išdėstytų, kaip, už ką ir kiek jis įkainoja savo darbą? Kada ir už ką jums bus išrašomos sąskaitos? Iš anksto aptarkite, ar dizaineriui papildomai turėsite sumokėti už jo kelionės išlaidas (jei reikia važiuoti į kitą miestą ar šalį), telefono sąskaitas (jei jam reikės dažnai skambinti į užsienį), kartu su jumis parduotuvėse praleistą laiką, ieškant jums patinkančių interjero detalių ir kt.

Nesibaiminkite išsiaiškinti visų piniginių detalių jau pirmojo susitikimo metu, nebijokite klausti ir teirautis, nesigėdykite pasakyti, kokį biudžetą esate numatę patys – taip abi pusės išvengs nesusipratimų vėliau.

TAIP PAT SKAITYKITE: Nuo netinkamai paruošto supermaisto gali prireikti supervaistų

Rinkite pavyzdžius

Prieš susitikdami su dizaineriu, paieškokite internete ar žurnaluose jums patinkančių interjerų pavyzdžių – tai jam padės daug greičiau suprasti, kas jums yra gražu. Aptarę jums patinkančias interjero detales ir apžvelgęs jūsų surinktus pavyzdžius, dizaineris juos galės naudoti kaip tam tikras nuorodas, kurdamas jūsų pageidaujamą interjerą. Padėti gali ne tik nuotraukos, bet ir įvairių medžiagų, spalvų pavyzdžiai, baldų motyvai ir kt.

Taip pat patartina sudaryti sąrašą dalykų, kurių negalite pakęsti ir tikrai nenorėtumėte matyti savo interjere (pavyzdžiui, geltonos spalvos, ilgaplaukių kilimų ir pan.).

Apsispręskite, ko savo namuose TIKRAI nenorite keisti

Jei savo namuose interjerą keičiate ne iš esmės ir norite pasilikti tam tikrus baldus ar detales, tvirtai apgalvokite, kas būtinai turi likti, ir iš karto apie tai informuokite dizainerį. Tai sutaupys visų laiką, o dizaineris iš karto žinos, kad tam tikri baldai ar detalės liks, ir naująjį interjerą mėgins taikyti prie jame liekančių ankstesnio interjero elementų.

Įtraukite visus šeimos narius

Nepamirškite, kad jūsų pageidaujamo interjero kūrimas – tai bendras abiejų pusių, ne tik interjero dizainerio darbas. Todėl aktyviai dalyvaukite kūrybiniame procese, tačiau supraskite, kad samdote profesionalą, kuris daugelį dalykų išmano geriau nei jūs, tad per daug neįsijauskite ir neribokite jo kūrybinės laisvės.

Pasistenkite, kad visi šeimos nariai dalyvautų bent jau pirmuosiuose susitikimuose su dizaineriu. Šeimos atstovų dalyvavimas išsakant savo lūkesčius dizaineriui padės išvengti nesusipratimų proceso eigoje.

Jei turite naminių gyvūnų – nepamirškite apie tai informuoti dizainerį. Jis nuo pat pradžių galės kurti jūsų ir augintinio patogumui priimtiną interjerą.

Būkite atviri idėjoms

Retas klientas iš pirmo karto 100 proc. pritars visoms dizainerio siūlomoms idėjoms. Visiškai įmanoma, kad dizaineris jums pasiūlys sprendimus, baldus ar sienų apmušalus, kurie pasirodys visai ne jūsų stiliaus, tačiau iš karto nesakykite „ne“.

Paprašykite šiek tiek laiko ir apgalvokite siūlomas idėjas. Pasiteiraukite, kodėl dizaineris siūlo būtent šiuos variantus, o išgirdę jo argumentus, juos apmąstykite. Gali būti, kad praėjus kelioms dienoms, siūlomos idėjos jums pasirodys net labai patrauklios.

Ir nepamirškite, kad namai, biuras ar kitos patalpos – tai ne tik gražios sienos ar modernūs baldai. Svarbiausia – žmonės, kurie čia gyvena, dirba ir kuria ypatingą atmosferą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Etiketo ekspertas atskleidžia, kokių 12 dalykų nepatariama turėti namuose

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką