Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 05 22, 08:01

Kaip išsirinkti hortenzijas ir ką turime žinoti apie jų priežiūrą?

Hortenzijos per pastaruosius metus tampa kone populiariausiais augalais visoje Lietuvoje. Pasižyminčios išskirtiniais žiedynais, jų spalvomis ir itin lengvais auginimo ypatumais (tiesa, ne visos), jos užkariauja mūsų gėlynus ir želdynus.
15min Idėjos – Hortenzijos Tik prenumeratoriams
15min Idėjos – Hortenzijos / 123RF.com nuotr.

Su agronomu Tautvydu Gursku kalbame apie tai, kokias hortenzijas rinktis, kad jos vešėtų Lietuvos sąlygomis, ir ką turime žinoti apie priežiūrą, kad augalai džiugintų savo išskirtiniais žiedais.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Tautvydas Gurskas
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Tautvydas Gurskas

„Dar neseniai hortenzijos buvo vadinamos bobučių augalais ir į jas žiūrėjo skeptiškai. Dar ir dabar kai kurių rūšių hortenzijos taip pavadinamos ir tai gali būti susiję su tuo, kad anksčiau šiais krūmais buvo gausiai želdinamos sodybos“, – kalba specialistas.

Jis išskiria pagrindines hortenzijų rūšis, kurias tinka auginti mūsų klimato sąlygomis ir jos nuostabiai papuoš jūsų kiemą.

1.

Šviesioji hortenzija

123RF.com nuotr./Šviesioji hortenzija
123RF.com nuotr./Šviesioji hortenzija

Kaip sako T.Gurskas, šviesioji hortenzija žydi gausiais žiedynais antroje vasaros pusėje ir tikrai atrodo išskirtinai. Dabar išvesta daug naujų veislių, kurios pasižymi skirtingų formų ir atspalvių žiedynais, tad pasirinkti yra iš ko. „Želdiniuose šios hortenzijos vis labiau populiarėja, be to, reikalauja nedaug priežiūros, puikiai iškenčia žiemą ir šalčius“, – aiškina specialistas.

Kam?

Norintiems dailaus vaizdo ir mažai rūpesčio gėlyne ir želdynuose.

Kur?

Augs saulėtose vietose, mėgsta dalinį pavėsį.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką