Dabar populiaru
Publikuota: 2017 rugsėjo 6d. 10:54

Kaip rinkti ir laikyti obuolius, kad būtų skanūs bei išvaizdūs visą žiemą

Rudens darbai
Fotolia nuotr. / Rudens darbai

Ruduo – obuolių metas, tačiau mėgautis šiais vaisiais norime visus metus. Jeigu obelų šakos tiesiog lūžte lūžta, sužinokite, kaip rinkti šiuos vaisius ir kaip laikyti, kad kuo ilgiau išliktų skanūs ir sultingi.

Pirmiausia, turite žinoti, kokios veislės obelis auginate, kuriuo metu vaisiai sunoksta ir kada juos skinti, kitu atveju rizikuojate vaisius pernokinti, o tokie jau laikymui netinkami – nebent kompotui.

Geriausias laikas skinti tada, kai obuoliai sunokę, o sunokimo laikas gali būti labai skirtingas – kalendoriuje to nėra parašyta, tad stebėkite savo obelis ir obuolius, kad atrastumėte tinkamiausią laiką. Net tos pačios veislės obelys gali sunokti skirtingu metu.

TAIP PAT SKAITYKITE: Laimos Vaikulės dieta: 9 dienas – tik ryžiai, vištiena ir obuoliai

Atsižvelkite į rūšį, taip pat spalvą. Jeigu matote, kad vis daugiau obuolių krinta – nelaukite, o griebkitės darbo. Tačiau ir pats rinkimas negali būti bet koks: jeigu rinksite visus vaisius iš eilės, atsainiai mesite į dėžes ar kitus indus, jie praras formą, susidaužys, todėl bus nebetinkami saugojimui, pradės greitai pūti. Taigi obuolius rinkite į atskirus indus ir dėkite kuo atsargiau, gerai apžiūrėkite, ar jie nėra pažeisti, supuvę, įtrūkę ir t. t., kad vėliau dėl to nepradėtų gesti ir kiti vaisiai.

Geriausia vaisius raškyti rankomis ar specialiais prietaisais, tačiau jokiu būdu nepurtykite medžio, kadangi taip obuolius stipriai pažeisite, jie praras formą ir greitai pradės pūti. Apskritai, labai svarbu paminėti, kad turite pasirūpinti krituoliais obuoliais ir juos surinkti ir suvalgyti, arba užkasti, kadangi kitu atveju jie pradės pūti ir taip pritrauks bėdų, kenkėjų, o ir sodas atrodys negražiai, neprižiūrėtas.

Jokiu būdu nepurtykite medžio, kadangi taip obuolius stipriai pažeisite, jie praras formą ir greitai pradės pūti.

Kur geriausia laikyti obuolius? Reikia suprasti, kad vaisiai ir daržovės – tai gyvi organizmai, kuriuose vyksta biocheminiai procesai, todėl jiems laikyti reikia rinktis vėsias, vėdinamas patalpas.

Žiemai skirtų saugoti obuolių ir kitų vaisių jokiu būdu neplaukite ir nešveiskite, kadangi taip pažeisite jų apsauginį sluoksnį. Geriausia obuolius dėti į medines ar stambiai pintas dėžes, kuriose būtų pakankamai vietos ventiliacijai. Kai kada žmonės tarp obuolių įdeda ir svogūnų lukštų, esą jie gali padėti išvengti puvimo proceso.

Obuoliai net ir nuskinti toliau „gyvena“ – jie sugeria deguonį, išskiria anglies dvideginį, išgarina drėgmę, todėl šiems vaisiams būtina gerai vėdinama patalpa ir žema temperatūra. Verta paminėti, kad ne visos obuolių rūšys tinka saugoti – geriausia rinktis rudenines ir žiemines. Kai sudėsite obuolius į dėžes, palaikykite kelias dienas sausoje ir vėsioje patalpoje, o vėliau perkelkite į rūsį.

Ir dar vienas patarimas – nepalikite obuolių (ar kitų vaisių bei daržovių) likimo valiai. Kartkartėmis apžiūrėkite, kaip jie atrodo, pašalinkite tuos, kurie pradėjo pūti. Būtent puvimas perduodamas itin greitai, taigi nelaukite, kol iš rausvaskruosčių obuolių teturėsite tik pajuodavusius vaisius ir daug daug darbo.

P. S. Iš kitos pusės, verta susimąstyti apie tai, kad kuo ilgiau laikysite obuolius, tuo jie daugiau praras naudingųjų medžiagų ir „prekinę“ išvaizdą. Štai kodėl verta vitaminų kupinus vaisius valgyti ir jais mėgautis jau dabar, nieko nelaukiant.

Temos: 2 Obuoliai Obelis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką