Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2018 balandžio 6d. 11:47

Kambarinių augalų persodinimas: į ką būtina atsižvelgti

Metas persodinti augalus!
Fotolia nuotr. / Metas persodinti augalus!
Pavasaris – geriausias metas persodinti kambarinius augalus, kad jie vešėtų ir džiugintų ištisus metus.Prekybos centrai sulaukia daugiausiai pirkėjų, kurie domisi kambarinėms gėlėms skirtomis prekėmis arba planuoja atnaujinti gėlynus lauke. Specialistai siūlo kelis patarimus, į ką reikėtų atsižvelgti persodinant kambarinius augalus.

Kaip pateikiama pranešime žiniasklaidai, pernai „Maximos“ asortimente buvo per 1500 skirtingų pavadinimų prekių, susijusių su kambario ir lauko augalų sėja ir sodinimu. Todėl ilgainiui išryškėjo tendencijos, kokių gėlių žiedais ir žaluma lietuviai labiausiai mėgsta puošti savo namus, kokių daržovių daigams pirmiausia ruošia savo šiltnamius.

„Iš vazoninių gėlių pernai daugiausia parduota kalankių, taip pat rožyčių ir sanpaulijų. Per tris šių metų mėnesius tendencijos išliko panašios – pirkėjai vėl perka vazonines rožytes, kalankes ar hiacintus – malonus šių ryškių gėlių kvapas iškart pasklinda namuose“, – sako „Maximos“ komercijos vadovė Vilma Drulienė.

Pasak jos, į pirkėjų namus šiemet iškeliavo daugiau negu 40 tūkstančių vazonėlių su kvapniaisiais hiacintais.

Populiarūs natūralūs substratai ir trąšos

V.Drulienės teigimu, prekybos tinklas augalų mylėtojams siūlo substratus ir natūralias trąšas iš Latvijos, kurios savo efektyvumu pranoksta chemines trąšas ir leidžia atsisakyti bet kokių cheminių preparatų naudojimo rūpinantis augalais.

„Vis daugiau žmonių stengiasi, kad aplinka būtų švari, saugi ir sveika, taip pat renkasi natūralų ir ekologišką maistą. Tad mūsų sukurti produktai padeda kurti žalią ir natūralią aplinką, užsiauginti ekologiškų daržovių ar ryškiai žydinčių gėlių“, – teigia Kasparas Purlacis, „Green-PIK LAT“, tiekiančios parduotuvėms natūralius substratus bei trąšas, vadovas.

Produkciją, kurios gamybos procese dalyvauja unikalūs komposto sliekai „Staratel“, naudoja gėlininkai, profesionalūs ūkininkai ir sodininkystės entuziastai įvairiose pasaulio šalyse, o Lietuvai skirti substratai ir trąšos yra pritaikytos mūsų šalies klimato sąlygoms ir vyraujančiam dirvožemio tipui.

Patarimai augalų persodinimui

K.Purlacis sako, kad konkrečiai kambarinių augalų rūšiai parinktas natūralus substratas, tinkamo dydžio vazonas ir nuosekliai atliktas darbas užtikrins žaluma alsuojančią augalų harmoniją ir kambaryje, ir gėlyne prie namų.

Fotolia nuotr./Kokias klaidas darote prižiūrėdami augalus?
Fotolia nuotr./Kokias klaidas darote prižiūrėdami augalus?

Planuojant kambarinių gėlių persodinimą specialistas siūlo atsižvelgti į kelis svarbius aspektus:

  • Augalo dydis. Jeigu augalas yra labai didelis ir sunkus, užtenka atlikti dalinį persodinimą. Atsargiai, nepažeidžiant šaknų, reikia nuimti viršutinį žemių sluoksnį vazone ir pakeisti jį nauju, derlingu ir puriu substratu.
  • Vazonas. Kambarines gėles reikia persodinti, kad jų šaknys turėtų daugiau vietos. Tačiau naujasis vazonas neturėtų būti pernelyg didelis. Rekomenduojama naudoti 2–3 cm didesnio skersmens vazoną.
  • Vanduo. Dieną prieš persodinimą augalą derėtų gausiai palaistyti, kad suminkštėtų žemė ir šaknys prisigertų vandens. Iš drėgnos žemės augalą išimti bus kur kas lengviau.
  • Šaknys. Atidžiai apžiūrėkite šaknis. Jeigu pastebite pažeistų, apipuvusių šaknies dalių, pašalinkite jas aštriu peiliu.
  • Sodinimo gylis. Augalą į vazoną įstatykite tvirtai ir stabiliai, kad stiebas būtų pačiame centre. Augalas turi būti pasodintas tokiame pačiame gylyje, kaip ir prieš tai.
  • Drėgmė. Persodintą augalą palaistykite. Taip vazone nebeliks oro tarpų – juos užpildys substratas.
  • Šviesa. Persodintą augalą laikykite šviesioje patalpoje, apsaugokite nuo skersvėjo. Pastatykite augalą tokioje vietoje, kad ant jo nekristų tiesioginiai saulės spinduliai.

Persodinimo rinkinys: visiems atvejams

„Jeigu persodinimui skiriate pakankamai laiko, pasiruošiate naują vazoną, substrato ir vietą, kurioje atliksite darbą – viskas turėtų pavykti sklandžiai“, – įsitikinęs K.Purlacis. O norintiems savo gėlėmis pasirūpinti dar greičiau ir paprasčiau vyras siūlo išbandyti specialų rinkinį „Imk ir sodink!“. Rinkinį sudaro gėlėms skirtas substratas ir vazonas su kilimėliu. Į vazonėlį su natūraliu, ekologišku žemės mišiniu galima persodinti kambarinę gėlę, taip pat pasodinti arba pasėti lauko gėlynui skirtų augalų.

Lygiai taip pat sėkmingai rinkinį galima naudoti prieskoninių žolelių auginimui.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

01:51
01:31
01:42

Adventur 2022

Maistas

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie GYVENIMO rubriką